7Artisans 55mm f/1.4 (FUJI X)

Značka: 7artisans
3 990 Kč –12 %
7Artisans55mmf14 1
3 990 Kč –12 % 3 490 Kč 2 884 Kč bez DPH
Na dotaz
Možnosti doručení

Černý objektiv s bajonetem FUJI X je charakteristický díky své velké světelnosti. Kompaktní, ale zároveň prvotřídní portrétní objektiv, který je díky jeho světelnosti f/1,4 ideální pro fotografování za slabšího osvětlení. Selektivní ostření a malá hloubka ostrosti umožňuje vyniknout zvolenému objektu a vytvořit překrásný bokeh. Efektivní ohnisková vzdálenost objektivu dosahuje 82,5 mm díky 1,5násobnému crop faktoru.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Optický design tohoto objektivu obsahuje šest optických členů rozdělených do pěti skupin, které jsou vylepšeny vícevrstvým povlakem. Díky tomu jsou potlačeny odlesky a duchy, což zaručuje vynikající kontrast a věrné barevné podání za různých světelných podmínek. Nejsou zde žádné ED ani asférické prvky, proto mají snímky v okrajích a rozích tendenci být měkké a projevuje se tu mírná vinětace. Tyto nedokonalosti budou ovšem více patrné na full-frame (FF) snímači než na APS-C snímači s crop faktorem.

7Artisans55mmf14_6

Objektiv má maximální světelnost f/1,4 a lze přiclonit až na f/16. Díky velké velikosti 14lamelové irisové clony vám tento objektiv umožní pořizovat snímky s malou hloubkou ostrosti a krémovým bokehem. Velká clona také propustí spoustu světla, takže bude dobře fungovat i ve špatně osvětlených situacích.

7Artisans55mmf14_7

Objektiv je celokovový (tělo i bajonet), bez konektorů pro AF a těsnění proti povětrnostním vlivů. Clonový a ostřící kroužek jsou umístěné blízko u sebe, vyznačené stupnice hloubky ostrosti a vzdálenosti napomáhají technikám předběžného ostření a zónového ostření. Clonový kroužek nekliká, což je skvělé zejména při nahrávání videa.

Při ostření na minimální zaostřovací vzdálenost 0,35 m se objektiv prodlouží o cca. 1 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: 7Artisans
Typ objektivu: Pevné ohnisko, Portrétní objektivy
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Portrétní (36-90mm) / APS-C
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Portréty, Svatby, Cestování, Produkty, Reportáže
Ohnisková vzdálenost: 55 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 82,5 mm
Maximální clona: F1,4
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 14
Minimální zaostřovací vzdálenost: 35 cm
Konstrukce objektivu: 6 členů / 5 skupin
Průměr filtru: 49 mm
Délka objektivu: 55 mm
Hmotnost: 272 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: