FUJIFILM X-H1 + VPB-XH1

Kód: 2157
55 990 Kč –54 %
Perseus Black Front+VPB Perseus+XF18 55mm
55 990 Kč –54 % 25 990 Kč 21 479 Kč bez DPH
Na dotaz
Obsahuje tělo a vertical power booster grip. 

X-H1 má nový design, robustní, odolné tělo přidává řadu funkcí a vlastností, jež byly vyžadovány profesionálními fotografy a kameramany. X-H1 je prvním modelem řady X, který obsahuje 5-osou vestavěnou stabilizaci s účinností až 5,5 EV a dále také redukci otřesů, jež zvyšuje kvalitu snímků např. při sportovní fotografii. X-H1 používá APS-C X-Trans™ CMOS III senzor s rozlišením 24,3 Mpx bez optického Low-Pass filtru a pohání ho vysokorychlostní procesor X-Processor Pro.
 
FUJIFILM X-H1 bude uveden do prodeje 1. března 2018. Přesné ceny a dostupnost budou upřesněny v průběhu března. 
 
Na tento akční nákup se nevztahují žádné dárkové sety a nelze využívat ani věrnostní a klubové slevy!

Detailní informace

Detailní popis produktu

X-H1 má nový design, robustní, odolné tělo přidává řadu potřebných funkcí a vlastností, jež byly vyžadovány profesionálními fotografy a kameramany. X-H1 je prvním modelem řady X, který obsahuje 5-osou vestavěnou stabilizaci (IBIS) s účinností 5,5 EV (*1) a dále také redukci otřesů, jež zvyšuje kvalitu snímků např. při sportovní fotografii.

V kombinaci s řadou objektivů FUJINON XF umožňuje fotoaparát použití 5-osé obrazové stabilizace přesahující 5 EV, s výjimkou některých objektivů (*2).

Fotoaparát je také kompatibilní s řadou výměnných objektivů řady MK, které budou uvedeny na trh v průběhu tohoto roku. To se vztahuje na profesionální filmové objektivy MKX18-55mmT2.9 a MKX50-135mmT2.9, které nově nabízí X Mount bajonet (plánované uvedení na trh je květen 2018), XF200mmF2 R LM OIS WR – světelný teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, navrženou speciálně pro potřeby krajinářských fotografů, který bude na trh uveden do konce roku 2018. Kombinace fotoaparátu FUJIFILM X-H1 a objektivu řady XF bude poskytovat nadstandartní produkci snímků a bude ideální pro sportovní fotografy snímající rychlou akci. 

*1 S připojeným XF 35mmF1.4 objektivem

*2 XF10-24mmF4 R OIS, XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS, XF55-200mmF3.5-4.8 R LM OIS

 

Nadprůměrné vlastnosti fotoaparátu

5,5 kroková (*1) vestavěná obrazová stabilizace (IBIS) - nová funkce rozšiřující již tak vysoce kvalitní fotoaparáty řady X

První vestavěný systém obrazové stabilizace (IBIS) obsažený ve fotoaparátech řady X, jež obsahuje 3-osé akcelometry, 3-osé gyroskopické sensory a speciálně vyvinutý duální procesor. Díky tomu dosahuje vysoké rychlosti přibližně deset tisíc kalkulací za sekundu. 

(1) 5-osý obrazový stabilizátor je možné použít se všemi XF a XC objektivy.

(2) Maximální účinnosti obrazové stabilizace 5,5 EV je možné dosáhnout, pokud je fotoaparát zkombinován s XF objektivem, který neobsahuje optickou obrazovou stabilizační technologii. 

 

Následující technické inovace byly vyvinuty pro podporu vysoce přesného výkonu:

V procesu výroby obrazové stabilizace je používáno laserové měřící zařízení, které kontroluje plochost a pozici komponentu s dvakrát větší přesností než u standartních komponentů.

Každý fotoaparát je také v rámci montážního procesu zkontrolován a nastaven tak, aby bylo zajištěno, že i s použitím obrazové stabilizace zůstává obrazový senzor na svém místě s naprostou přesností, jako je tomu u předchozích modelů řady X.

K redukci mikro-vibrací způsobených chodem mechanické závěrky byl použit nový pružinový mechanismus.

Fotograf si může také vybrat mezi použitím elektronické první lamely závěrky nebo standardní elektronické závěrky, které prakticky zamezí vibracím a využívají maximálního benefitu obrazové stabilizace.

X-H1 používá APS-C X-Trans™ CMOS III (*3) senzor (24,30 milionů pixelů bez optického Low-Pass filtru) a pohání ho vysokorychlostní procesor X-Processor Pro. Tato patentovaná technologie byla poprvé představena v modelu X-Pro2 a následně v X-T2 a oba modely získaly mnoho ocenění po celém světě. Pokud je FUJIFILM X-H1 používán v kombinaci s vysoce kvalitními FUJINON objektivy, a ve spojení s unikátní technologií reprodukce barev, jež byla vyvinuta značkou FUJIFILM před více než osmi desetiletími, produkuje X-H1 nadstandartní snímky v bezkonkurenční kvalitě, zachycující ty nejjemnější detaily foceného objektu.

*3 X-Trans je ochranná známka registrované obchodní značky FUJIFILM. X-Trans CMOS III senzor využívá neperiodického filtru ke zmírnění moaré efektu a falešných barev bez optického filtru dolní propusti (Low Pass Filter).

 

2. Robustní a vysoce odolné tělo fotoaparátu a jeho jednoduchá obsluha vede k pohodlnému focení velké škály nejrůznějších prostředí

(1) Kromě prachu a vodě odolných vlastností a schopnosti operovat v nízkých teplotách až do -10 °C, fotoaparát také využívá v porovnání s X-T2 o 25 % silnější magnéziové slitiny. FUJIFILM modifikoval systém pro uchycení objektivu, díky čemuž nabídne X-H1 kompaktní velikost a lehčí tělo fotoaparátu, které dokáže zajistit vysokou přesnost a velkou odolnost vůči nárazům a jiným způsobům deformace. Zvětšení částic pokrývající povrch fotoaparátu zajišťuje vysoce kvalitní oděru odolný povrch s tvrdostí 8H.

(2) Elektronicky hledáček má vysoké zvětšení a je velice přesný. Koeficient zvětšení je 0.75x a rozlišení hledáčku je 3,69 milionů obrazových bodů, což z X-H1 činí leadera na trhu CSC digitálních fotoaparátů. Displej hledáčku je extrémně jemný se zpožděním zobrazení pouze 0,005 sekundy a obnovovací frekvencí 100 Hz. To dovoluje fotografovi sledovat focený objekt a ostřit s obrovskou přesností.

Zadní 3“ LCD displej je možné naklonit do třech různých směrů a má rozlišení 1,04 milionu obrazových bodů. Navíc je na fotoaparátu umístěn další 1,28“ LCD displej, a to na horní části fotoaparátu. Toto je prvek převzatý ze středoformátového fotoaparátu FUJIFILM GFX 50S, jež dovoluje okamžitý náhled informací o nastavení snímání. 

 

(3) Vylepšené ovládání s devatenácti modifikacemi založené na zpětné vazbě od profesionálních fotografů: 

Fotoaparát využívá designu s velkým gripem a novým tvarem tlačítka spouště, aby bylo dosaženo stabilního pocitu při držení fotoaparátu.

Fotoaparát má nejtišší zvuk závěrky ze všech fotoaparátů řady X, což z něj dělá ideálního společníka pro focení do stiuací jako je focení zvířat v přírodě nebo svatební obřady.

Na zadná část fotoaparátu bylo nově přidáno tlačítko AF-ON. To umožňuje jednodušší obsluhu autofokusu palcem, což dovoluje fotografovi soustředit se a používat ukazováček pouze na stlačení spouště. Další modifikace byly přidány, aby se zlepšila ovladatenost fotoaparátu, jako například zvětšení tlačítek na zadní část fotoaparátu a také vylepšení povrchu předních a zadních otočných ovladačů. 

X-H1 má také joystick, jež usnadňuje rychlý a přesný přesun zaostřovacímu bodu. 

3. Komplexní nabídka video funkcí, která splňuje potřeby filmové produkce

X-H1 je prvním fotoaparátem řady X, který obsahuje novou filmovou simulaci ideální pro točení filmů ETERNA. Tento mód napodobuje kinematografické filmy a tvoří tak decentní barvy a pronikavé stínové tóny, jež výborně vylepšují kreativní svobodu během post-produkčních prací. Fujifilm X-H1 nové umožňuje nahrávat 4K video ve vysokém datovém toku 200 Mbps. Fotoaparát má dohromady dvacet vylepšení, co se funkcionality a výkonu týče, mezi ně patří například 1080/120p vysokorychlostní video mód (1/2, 1/4 a 1/5 rychlost) pro nahrávání působivého zpomaleného záběru, dále pak nahrávání F-log*4 na SD, DCI 4K mód nahrávání (4096×2160), 400% dynamické nastavení rozsahu (přibližně 12 expozičních kroků), 200 Mbps datový tok videa a vysoká kvalita zvuku díky zabudovanému mikrofonu (24 bit/48 kHz).

*4 Barevný rozsah je definován dle standardu ITU-R BT.2020. 

 

4. První fotoaparát řady X s redukcí světelného blikání a vylepšenými AF algoritmy, jež přináší vyšší stabilitu focení

Módy redukce světelného blikání jsou nezbytné pro halovou sportovní fotografii. X-H1 tak umožňuje stabilní expozici při sériovém snímání, a to i při fluorescenčním nebo rtuťovém světle. 

Vylepšením AF algoritmu bylo navíc dosaženo následujících zlepšení výkonu:

Světelný limit pro fázovou detekci autofokusu byl vylepšen přibližně o 1,5 expozičních kroků z 0.5EV do -1.0EV, tím se zvedla přesnost a rychlost autofokusu v prostředích, kde je málo světla.

Limit minimální clony pro fázovou detekci byl zvýšen z F8 na F11. 

Například i při použití objektivu XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR s telekonvertorem XF2X TC může být použita fázová detekce autofokusu.

Zásadní zvyšení výkonu AF-C při používání zoomu přináší výhody hlavně při focení sportů, anebo tam, kde se focené objekty nepředvídatelně pohybují.

Objekty, jako například detailní povrchové struktury, divocí ptáci a divoká zvířata, které se dříve daly jen obtížně zachytit s fázovou detekcí autofokusu, se teď dají zachytit ve vysoké rychlosti a s velkou dávkou přesnosti.

 

5. Samostatné příslušenství

(1) Vertikální bateriový grip VPB-XH1 *Exkluzivní pro X-H1

1. Prachu odolný a voděodolný, fungující až do teploty -10°C. Navržen pro dvě baterie a se třetí baterií přímo ve fotoaparátu zvyšuje počet vyfocených snímků v normálním módu až na přibližně 900. Mód zvýšeného výkonu se může využít několik baterií najednou, což zlepšuje výkon v módu sériového snímání a zmenšuje interval mezi fotografiemi, zpoždění závěrky a snižuje i blackout interval závěrky.

Navíc bateriový grip zvyšuje maximální dobu pro natáčení filmů ve 4K na cca 30 minut, to z VPB-XH1 dělá nezbytný doplněk k maximalizaci výkonu X-H1.

2. Ovládání bateriového gripu obsahuje tlačítko spouště, joystick, tlačítko AE-L, tlačítko AF-ON, otočný ovladač, tlačítko Q a Fn, umožňující lehké ovládání jak ve vertikální, tak v horizontální poloze.

3. VPB-XH1 je vybaven konektorem pro sluchátka, což dovoluje kameramanovi monitorovat zvuk při natáčení videa.  

4. Přiložený AC adaptér (AC-9VS) může dobíjet dvě baterie zároveň, a to zhruba přes dvě hodiny. 

 

(2) Široká očnice EC-XH-W * vhodná pro řadu X a GFX fotoaparáty

Široká očnice pokrývá širokou zónu okolo oka, snižuje tak rušivé světlo a zvyšuje koncentraci při delších záběrech. Očnice může být také otočena o 90°, čímž lépe sedí buď na levé nebo na pravé oko a může být použita ve vertikální nebo horizontální poloze. Očnice má antistatickou vrstvu, čímž snižuje ulpívání prachu.

 

5. Parametry FUJIFILM X-H1  

Efektivní počet pixelů

24,3 milionů pixelů

 

Typ snímače

23,5mm×15,6mm (APS-C) X-Trans CMOS III s primárním barevným filtrem.      

 

Systém čištění snímače

Ultra Sonic Vibration

 

Paměťová média

SD Card (~2GB) / SDHC Card (~32GB) / SDXC Card (~256GB) UHS-I / UHS-II*1

 

Bajonet objektivu

FUJIFILM X Mount

 

Stabilizátor obrazu

Mechanismus

Obrazový senzor mechanizmu řazení s 5-ti osou kompenzací 

 

Kompenzační efekt

5,5 EV (na základě CIPA standard). Optická stabilizace: V ose pitch/yaw pouze s kompenzací otřesů. S XF35mmF1.4 R objektivem.

 

Citlivost 

Standartní  

AUTO1 / AUTO2 / AUTO3 (up to ISO12800) / ISO200~12800 (1/3 step)

 

Rozšířená

ISO100/125/160/25600/51200

 

Hledáček

0,5“, cca 3,69 milionů bodů OLED Color Viewfinder

Pokrytí oblasti zobrazení vs. oblast zachycení: cca 100%

Pozice oka: 23 mm (ze zadního konce očnice) Dioptrická korekce: -4~+2m-1

Zvětšení: 0.75* s 50 mm objektivem (35 mm ekvivalent) na nekonečnu a nastavení dioptrické korekce na -1.0m-1

Diagonální úhel pohledu: 38° (Horizontální úhel pohledu: přibližně 30°) 

Zabudovaný senzor oka

 

LCD displej

3,0“, poměr stran (š:v) 3:2, 1,04 milionů obrazových bodů barevný dotykový LCD monitor (100% pokrytí)

Kontinuální snímání („burst mode“)

14,0 fps (s elektronickou závěrkou), 8.0 fps (s mechanickou závěrkou)

11,0 fps (s mechanickou závěrkou a když je spojeno s VPB-XH1)

 

Nahrávání videí

[4K (4096×2160)] 24P / 23,98P až do cca 15 min.

[4K (3840×2160)] 29.97P / 25P / 24P / 23.98P až do cca 15 min.

[Full HD (1920×1080)] 59.94P / 50P / 29.97P / 25P / 24P / 23,98P až do cca 20 min.

[HD (1280×720)] 59.94P / 50P / 29.97P / 25P / 24P / 23,98P až do cca 30 min.

* Pro nahrávání videí, použijte kartu s UHS Speed Class 3 nebo vyšší

* S použitím Vertikálního bateriového gripu se nahrávání videí prodlužuje až na cca 30 minut, a to na obou módech – 4K i Full HD.

 

Bezdrátový přenos

Standardy: IEEE 802.11b / g / n [standardní bezdrátový protokol]

Access mode (Přístupový mód): Infrastructure

Šifrování: WEP / WPA / WPA2 smíšený režim

Bluetooth®

Standardní Bluetooth Ver. 4.0 (Bluetooth® low energy)

Operační frekvence (Center frekvence) 24022480MHz

 

Napájení

NP-W126S Li-ion battery (součást balení)

Rozměry / Váha

(Š) 139.8mm × (V) 97.3mm × (H) 85.5mm (minimální hloubka 39.5mm)  

Cca 673 g (včetně baterie a paměťové karty)

Cca 623 g (bez baterie a paměťové karty)

 

Živostnost baterie *2

Přibližně 310 snímků (v normálním módu a nasazeném objektivu XF35mmF1.4 R)

 

Příslušenství

Li-ion baterie NP-W126S, Nabíječka BC-W126, Shoe-mount blesk EF-X8, Ramenní popruh, Krytka pro tělo fotoaparátu, Popruh s klipem, Pouzdro na fotoaparát, Klip na fotoaparát, Krytka sáněk blesku, Krytka vertikálního bateriového gripu, krytka Sync terminálu, Ochrana kabelu, Produktový manuál

*1 Prosím navštivte webovou stránku Fujifilm (http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/compatibility/card/x/ ) pro kontrolu kompatibility paměťových karet. 

  *2* Měřeno dle CIPA standard, s použitím přiložené baterie a SD karty. Počet snímků nafocených na jedno nabití se liší podle kapacity baterie. Tato informace není zárukou pracovní kapacity baterie. Při nízkých teplotách se může počet snímků na jedno nabití snižovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: pouze fotoaparát "tělo"
Záruka: 2 roky
druh: Výměnný objektiv
odolnost: WR (weather resistant)
počet Mpix: 24Mpix
počet slotů SD karet: 2
typ senzoru: X-TRANS III
? velikost senzoru: APS-C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.