FUJIFILM GFX 100 + 2x baterie Patona NP-T125 v hodnotě 3 980 Kč zdarma

299 999 Kč –17 %
GFX 100 HighAngle+EVF
299 999 Kč –17 % 249 990 Kč 206 603 Kč bez DPH
Na dotaz

GFX 100s je vlajkovou lodní systému FUJIFILM GFX. 102Mpix, rychlý a přesný AF. Možnost natáčet 4k video a stabilizace obrazu přímo na snímači. GFX 100s přináší do světa středoformátové digitální fotografie všechny výhody, kterými se dosud pyšnily jen modely řady X. 

K nákupu GFX 100s od nás dostanete 2 kusy náhradních baterií Patona NP-T125 v hodnotě 3 980 Kč a poukaz na tiskové služby v hodnotě 10 000 Kč. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavní přednosti fotoaparátu

 

 1. 102MP 55mmLF snímač  
 • Nový snímač, speciálně vyvinutý pro tento fotoaparát, se pyšní úhlopříčkou 55 mm a přibližně 102 miliony efektivních pixelů. V kombinaci s procesorem čtvrté generace „X-Processor 4“ zajišťuje nejvyšší dostupnou kvalitu fotografie a jedinečnou barevnou reprodukci, kterou disponují pouze fotoaparáty FUJIFILM ve spojení s velmi "ostrými" FUJINON GF objektivy.
 • Celou plochu snímače pokrývá 3,76 milionů pixelů fázové detekce (přibližně 100% pokrytí), které umožňují rychlý a přesný AF, a to bez ohledu na to, kde v záběru se snímaný objekt nachází. Tím nastavují zcela nový standard v dynamice velko-formátových bezzrcadlových digitálních fotoaparátů.
 • Do konstrukce BSI (back side illuminated) snímače vstupuje větší množství světla a současně je vylepšen jeho výkon.

 

 1. IBIS stabilizace poprvé u fotoaparátu se snímačem o formátu větším než 35 mm
 • Obecně řečeno, se vzrůstajícím počtem pixelů obrazového snímače vzrůstá i pravděpodobnost, že se fotoaparát bude třást. Aby se tato hrozba nepromítala do kvality obrazu, navrhl FUJIFILM speciálně pro nový 102MP 55mmLF snímač systém obrazové stabilizace, která umožňuje stabilizaci obrazu až do 5,5 EV (při použití GF63mmF2.8 R WR).
 • Mechanismus obrazové stabilizace snímače zajišťuje pohyb v pěti osách.
 • Sníženy jsou otřesy způsobované závěrkou - konkrétně je závěrka napojena na čtyři pružiny, které pohlcují otřesy.

 

 1. První fotoaparát mezi bezzrcadlovými digitálními fotoaparáty se snímačem obrazu přesahujícím 35mm formát podporující záznam videa v kvalitě 4K30p 
 • Díky kombinaci nového snímače obrazu s vysokou rychlostí čtení a vysoce výkonného „X-Processor 4“ čtvrté generace získává fotoaparát schopnost zaznamenávat videa ve 4K30p (10bit 4:2.2 externě a 10bit 4:2:0 interně) kvalitě. Jedná se o světové prvenství mezi velkoformátovými uživatelskými bezzrcadlovými digitálními fotoaparáty, které jsou vybavené snímačem přesahujícím 35mm formát.
 • Pokud je zvolen standardní digitální filmový formát (17:9), GFX100 zaznamenává video částí snímače o velikosti 43,8 mm (šířka) x 23,19 mm (výška) a 49,56 mm (úhlopříčka). To je víc, než mají špičkové video kamery z posledních let. Díky tomu nikdy nebylo snazší natáčet vysoce kvalitní videa s mělkou hloubkou pole, širokou paletou odstínů a vysokou ISO citlivostí. GFX100 vytváří filmové záznamy s detailnější texturou.
 • GFX100 využívá k rendrování viea převzorkování s datovým ekvivalentem do přibližně 50,5 megapixelů. Také podporuje vysoce výkonný H.265/HEVC kodek a „F-Log“ s gamma křivkou s širokým dynamickým záběrem a „Hybrid Log Gamma (HLG)“ pro snadné zaznamenávání HDR videí. GFX100 je prvním modelem v řadě GFX System, který disponuje simulací fotografického režimu „ETERNA“ a nabízí optimální řešení pro realizaci kameramanova záměru a usnadňuje jeho kreativního vyjádření.

 

 1. Tělo z vysoce odolné hliníkové slitiny je lehké a současně odolné vůči nepříznivému počasí a prachu s intergovanou vertikální grip
 • Přestože je fotoaparát GFX100 vybavený 1,7x větším snímačem, než je 35mm full frame snímač, má jeho tělo stejné rozměry (šířka 156,2 mm x výška 163,6 mm x hloubka 102,9 mm; nejužší část měří 48,9 mm) i váhu (přibližně 1400 g včetně dvou baterií, paměťové karty a EVF) jako vlajkový 35mm full frame DSLR fotoaparát. 
 • GFX100 je první mezi FUJIFILM bezzrcardlovými digitálními fotoaparáty, který má integrovanou vertikální grip. Provedení fotoaparátu je tenčí, fotoaparát se pohodlně drží v ruce, a to i přesto, že jsou v jeho tělě zabudované dvě baterie a IBIS.
 • Pro zajištění co nejlepšího výkonu 102MP snímače obrazu, je „snímací jádro“ fotoaparátu GFX100 složené z úchytu objektivu, mechanizmu obrazové stabilizace a snímače obrazu, co nejlépe izolováno od hlavních panelů těla. Tato „dvojitá struktura“ zajišťuje vysokou přesnost a odolnost a současně minimalizuje možné snížení kvality obrazu způsobené externími otřesy těla.
 • Na 95 místech po celém těle fotoaparátu je aplikováno těsnění, které poskytuje zvýšenou ochranu proti pronikání prachu a vlhkosti. Fotoaparát je tak provozuschopný i v těch nejnáročnějších podmínkách.

 

 1. Vylepšené fungování a informace zobrazované na display
 • GFX100 disponuje 1,80 palcovým sub LCD displayem umístěným na horním panelu a 2,05 palcovým sub displayem na zadním panelu, které zobrazují velký počet informací. Velkým písmem zobrazují EXIF data, histogram a nastavení fotoaparátu. Na každém monitoru mohou být zobrazeny různé informace (EVF, LCD displaye na zadním panelu a sub LCD display na horním panelu) tak, aby byl hledáček co nejčistší a snáze se používal. Je tak zajištěna jednoznačná viditelnost informací při focení ze stativu nebo pokud fotoaparát umístěn v pozici, v níž jsou hledáček nebo displaye těžko viditelné. Nicméně uživatelům, kteří dávají přednost ovládání operací pomocí kruhové stupnice, je k dispozici „Virtual Dial Mode“. Tím se vyznačují předešlé GFX fotoaparáty a slouží k zobrazení obrázku stupnice na sub LCD display horního panelu, který je otáčivý a může se přizpůsobit pomocí ovládacích příkazů „dopředu“ a „dozadu“.
 • Aby se zachovalo jednoduché a intuitivní ovládání a současně se fotoaparát dobře držel v ruce, zůstal počet tlačítek a joysticků pro ovládání operací fotoaparátu minimální. Na levém rameni fotoaparátu se nachází Drive Mode Dial pro okamžité přepínání mezi stálým obrazem (Still Image), Videem a četnými režimy expozice. Předvolbu každého režimu fotoaparátu můžete ukládat (nastavení expozice, vyvážení bílé, simulace fotografického režimu atd.). Pokud potřebujete během jednoho focení střídat mezi snímáním stálého obrazu a natáčením videí, jedním pohyb tlačítka snadno přepnete mezi vašim oblíbenými předvolbami.

 

 1. 5,76 milionů bodů EVF se 100% pokrytím a sklopný 3,2 palcový LCD display s 2,35 miliony body
 • GFX100 zdědil po modelu GFX50 oblíbený odnímatelný EVF systém, který lze při použití EVF Titling Adapter EVF-TL1 nastavit do různých úhlů. 
 • EVF jednotka vysoké definice použitá u modelu GFX100 vzešla z OLED Displaye s největším rozlišením na světě (5,76 milionů bodů). Zvětšení hledáčku je až 0.86x a skládá z pěti optických členů, včetně asférických členů, a byl speciálně navržen pro 102MP snímač, který vyžaduje velmi přesné ostření. 
 • EVF může být nastaveno do režimu „“Důraz na Záběr,” “Důraz na Rozlišení” nebo “Důraz na AF rychlost” podle vlastností snímaného objektu a potřeb fotografa. 
 • Display na zadním panelu využívá 3,2 palcovou dotykovou LCD obrazovku s 2.36 miliony bodů, která se dá vyklopit do 3 směrů.

 

 1. Velmi rychlá a přesná fázová detekce AF, která určila nový standard pro velkoformátové fotoaparáty se snímačem přesahujícím velikost 35mm formátu
 • V rámci řady GFX Systému je GFX100 prvním modelem, který využívá AF algoritmus fázové detekce přejatý ze čtvrté generace fotoaparátů X Series (X-T3 a X-T30), a který je ceněný pro svou přesnost a rychlost. Algoritmus plně využívá všech 3,76 milionů pixelů fázové detekce, které pokrývají celý snímač, což vedlo k ustanovení nového standardu v rychlosti AF a přesnosti pro 55mmLF fotoaparáty dodávající standardně „Single point“ AF a stejně tak „Zone“ a „Wide Tracking“ AF. Efekt je pozorovatelný především při použití klasického/základního objektivu s těžkou sadou ostřících optických členů, kdy v porovnání s konvenčním kontrastem AF systému dochází ke zvýšení rychlosti až o 210 %. 
 • GFX100 se současně pyšní dramatickým zlepšením v přesnosti Detekce obličeje a očí AF, která je nepostradatelnou funkcí pro módní a portrétní fotografy. Funkce detekce obličeje nyní funguje při ještě větší vzdálenosti a vykazuje podstatné zlepšení při sledování profilu osoby nebo pokud se osoba neočekávaně pohybuje v záběru, zároveň zůstává zaostřeno na objekt pohybující se za překážkou.

 

 1. Unikátní technologie reprodukce barev vyvinutá za dobu, po kterou věnujeme pozornost fotografickém filmu, zaručuje ohromující kvalitu stálého obrazu
 • Díky kombinaci nově vyvinutému obrazovému snímače a „X-Processor 4“ čtvrté generace fotoaparát podporuje i „16-bit RAW“ režim, který vyžaduje spousta profesionálních fotografů. GFX100 také podporuje 16-bit TIFF při konverzi fotografických souborů. Velmi vysoké 100MP+ rozlišení, bohaté barvy a reprodukce odstínů, které nabízejí naše režimy „Filmové simulace“, podstatně zvyšují toleranci fotografických dat při post produkci a současně splňují rozlišné požadavky profesionálních fotografů.
 • GFX100 rovněž disponuje funkcí „Smooth Skin Effect“, která automaticky sjednocuje odstíny kůže. Tato funkce je často potřebná při post produkci při portrétovém focení.

 

 1. Další funkce a vybavení
 • GFX100 pojme dvě NP-T125 baterie, což zvyšuje počet záběrů na jedno nabití na přibližně 800 – za použití zadního LCD.
 • Fotoaparát může být napájený a nabíjený pomocí USB-C konektoru. Připojení k externí baterii, která podporuje USB Power Delivery prodlužuje trvání fotografování a zároveň umožňuje nabíjení obou baterií ve fotoaparátu.
 • Jedná se o první model řady GFX, který podporuje IEEE802.11ac 5GHz, což umožňuje rychlejší bezdrátový přenos obrazu.
 • Podobně jako u předchozích modelů řady GFX, je GFX100 kompatibilní s „Tether Shooting Plug-in PRO pro Adobe® Photoshop® Lightroom®” a „Capture One Pro FUJIFILM“ pro RAW zpracování a focení ze stativu, aby byl průběh práce profesionálních fotografů plynulý.

Doplňkové parametry

Kategorie: střední formát
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení