VILTROX AF 75mm f/1.2 PRO (FUJI X)

Akce prodejní HIT ULTRA SLEVY
Značka: Viltrox
15 990 Kč –6 % 14 990 Kč 12 388 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
21.6.2024
Možnosti doručení

První objektiv nové vlajkové řady „PRO“ od VILTROX, který nabízí nejvyšší optickou kvalitu, rychlý a přesný autofokus a vynikající výkon pro portrétní a kreativní fotografii, zejména s extrémně širokou maximální clonou. Skleněné prvky od renomovaného japonského výrobce HOYA jsou vsazeny do celokovového utěsněného těla z pevné hliníkové slitiny, odolného vůči vodě a prachu. Se super velkou světelností F1,2 objektiv nabízí ultra vysokou světelnost, malou hloubku ostrosti a poskytuje vynikající výkon při slabém osvětlení a výjimečně ostrou kvalitu obrazu.


 Seznam vhodných filtrů 77mm ZDE

Detailní informace

Detailní popis produktu

16 optických členů v 11 skupinách poskytuje sofistikovaný optický design, umožňující objektivu zachovat vynikající rozlišení v celém rozsahu ostření. Tři optické členy ED (s nízkým rozptylem) výrazně snižují barevné lemování a chromatické aberace, pro dosáhnutí větší čistoty a přesnosti barev bez ohledu na to, jakou clonu zvolíte. Díky 4 čočkám s vysokým indexem odrazu je zaručena vysoká kvalita obrazu a korekce optických vad.

opt_Viltrox75mmf12

Na přední prvek byl nanesen vícevrstvý HD-Nano povlak, která pomáhá s odolností proti vlhkosti a otiskům prstů, rovněž vnitřní optické prvky jsou ošetřeny nano technologií. Potlačení chromatické aberace je blízko APO level dispersion* což je u objektivu s tak širokou clonou působivé.  

Nově navržený krokový motor STM poskytuje téměř tiché, rychlé a přesné automatické ostření a snadno dostupný přepínač MF/AF umožňuje rychle přepínat mezi manuálním a automatickým režimem ostření. Manuální ostření funguje „by wire“, takže při otáčení ostřícím kroužkem v manuálním režimu poháníte motor AF.

Viltrox75mmf12_1

Objektiv využívá vnitřní zaostřovací systém, takže fyzická délka zůstává konstantní v celém rozsahu zaostření. Je také vybaven clonovým kroužkem „s kliknutím“ na každé 1/3 clony a je tak mnohem méně pravděpodobné nechtěné přestavení. Za F16 je pozice „A“, která vám umožní ovládat clonu z fotoaparátu.

Objektiv také podporuje automatické ostření na oči, obličej, automatické ostření na zvířata a další automatické režimy ostření. Poskytuje lepší odezvu, nižší latenci a vibrace.

Viltrox75mmf12_3

Součástí Viltroxu 75mm f/1.2 WR PRO je také hladká sluneční clona objektivu ve tvaru okvětního lístku (plastová), s kterou je snadné manipulovat jednou rukou.

Kovové elektronické kontakty podporují přenos EXIF informací, díky čemuž je objektiv také kompatibilní se stabilizací obrazu ve fotoaparátu, kterým lze ovládat všechny relevantní funkce.

Viltrox75mmf12_4

Integrovaný port typu USB-C na objímce umožňuje provádět aktualizace firmwaru přímo na objektivu, bez potřeby samostatné dokovací stanice nebo aktualizace firmwaru prostřednictvím fotoaparátu.

 


*APO (apochromatický) level dispersion je termín používaný pro speciální typ optické korekce chromatické aberace v objektivech. Chromatická aberace je optická vada, která způsobuje, že různé vlnové délky světla jsou lomeny různě, což způsobuje zhuštění a roztáhnutí obrazu. To vede k narušení ostrosti a barevného zkreslení obrazu, zejména na okrajích obrazového pole.

APO level dispersion používá speciální optické prvky, jako jsou sloučeniny fluoru nebo křemíku, které mají vysoký index lomu a velmi malou disperzi, což znamená, že mají schopnost lomit světlo velmi silně a zároveň minimalizovat chromatickou aberaci. výsledkem je vysoce kvalitní obraz s věrnými barvami a vysokou ostrostí po celém obrazovém poli.

Doplňkové parametry

Kategorie: Viltrox
Typ objektivu: Pevné ohnisko, Portrétní objektivy
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Portrétní (36-90mm) / APS-C
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro: Portréty, Produkty, Zvířata
Ohnisková vzdálenost: 75 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 115 mm
Maximální clona: F1,2
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 11
Minimální zaostřovací vzdálenost: 88 cm
Konstrukce objektivu: 16 členů / 11 skupin
Průměr filtru: 77 mm
Délka objektivu: 101 mm
Hmotnost: 670 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: