FUJIFILM X-PRO3 duratec silver

56 990 Kč –18 % 46 900 Kč 38 760 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
30.5.2023
Možnosti doručení

Tato kamera mění očekávání ve skutečnost, přináší zpět touhu komunikovat se světem prostřednictvím fotoaparátu. X-Pro3 je definicí čistého fotografování.

Jedinečný bezzrcadlový fotoaparát s hybridním hledáčkem, skrytým LCD displejem a stylovým designem inspirovaným filmovým dálkoměrem. Pokud jde o zobrazování, X-Pro3 je vybaven 26,1Mpx snímačem X-Trans CMOS 4 ve formátu APS-C spolu s procesorem X-Processor 4, který umožňuje fotografování ve vysokém rozlišení a nahrávání videa DCI/UHD 4K. Senzor a procesor také umožňují rozsah citlivosti ISO 160-12800 pro práci v různých světelných podmínkách.

Kromě zobrazovacích schopností spočívají silné stránky X-Pro3 v jeho sofistikovaném designu, který zahrnuje hybridní multifunkční hledáček, kombinující jak optický hledáček, tak elektronický hledáček (3,69 mil. obrazových bodů) OLED. Tyto dvě možnosti zobrazení lze okamžitě přepínat pomocí speciální páčky na přední straně fotoaparátu a umožňují vám vybrat si mezi jednoduchostí a rychlostí OVF oproti přesnosti a všestrannosti EVF.

Zadní LCD se skrytým dotykovým displejem výklopným o 180° má rozlišení 1,62 mil. bodů. Tento jedinečný sklopný design udržuje větší 3,0" display skrytý u těla, když se nepoužívá. Při focení je k dispozici menší sekundární stavový displej, který zobrazuje informace o fotografování nebo aktuálnímu režimu filmové simulace.

Kromě toho má X-Pro3 také vestavěné Wi-Fi a Bluetooth pro bezdrátové sdílení a dálkové ovládání, dva sloty pro paměťové karty SD pro flexibilitu ukládání souborů.


Detailní informace

Detailní popis produktu

 

26,1Mpx APS-C X-Trans CMOS 4 BSI senzor a X-Processor 4

Nový algoritmus firmwaru v X-Pro3 je navržen pro využití plného potenciálu čtvrté generace snímače X-Trans CMOS 4 a procesoru X-Processor 4.

X-Pro3 je vybaven vysoce univerzálním 26,1Mpx back-illuminated snímačem X-Trans Cmos 4 formátu APS-C, který zajišťuje potřebný výkon a kvalitu obrazu.

Snímač X-Trans využívá také náhodné pole pixelů, které poskytuje vysoký stupeň kvality obrazu a ostrosti díky vynechání optického low-pass filtru. Oproti konvenčním vzorům pixelů design X-Trans více napodobuje organickou povahu filmu, aby produkoval jemné barvy a tonální přechody a zároveň redukoval moaré a aliasing.

Konstrukce snímače také zahrnuje rozšířený systém automatického ostření s fázovou detekcí, který má 425 volitelných bodů, které pokrývají téměř celou plochu snímače. Tento AF systém poskytuje rychlejší a přesnější ostření v různých světelných podmínkách.

Aktualizovaný procesor X-Processor 4 poskytuje rychlejší a citlivější výkon celého systému kamery. Umožňuje m.j. použití automatického ostření při minimální světelnosti -6 EV.

xpro3_3

Hybridní multifunkční hledáček

Jednou z nejlepších věcí na digitálních fotoaparátech je EVF, je to jediný způsob, jak přesně zjistit, jak vaše nastavení změní konečný výsledek. OVF poskytuje klasický pocit fotografického potěšení a umožňuje uživatelům vychutnat si „koukání přes objektiv“. EVF usnadňuje komponování obrazu „v rámečku“ hledáčku, zatímco OVF otevírá vaši kreativitu tomu, co se děje mimo hlavní výřez. Hybridní hledáček umožňuje přepínat mezi oběma jednoduchým pohybem páčky. Můžete si tak vybrat z jednoduchosti OVF a ze všestrannosti EVF.

Vylepšený optický hledáček obsahuje i funkci elektronického dálkoměru, kdy současně překrývá informace z elektronického hledáčku nad optickým pro usnadnění komparativního ručního ostření. Při použití OVF lze v pravém dolním rohu zobrazit další údaje. Tato schopnost poskytnout živý náhled, zvětšovat body AF a zobrazovat náhledy ihned po fotografování, dramaticky zlepšuje flexibilitu používání OVF.

EVF nabízí vysoké rozlišení 3,69 mil. bodů spolu s vysokou rychlostí přehrávání 100 sn/s pro snížení zpoždění a plynulejší sledování pohybujících se objektů. Umožňuje zobrazit náhled nastavení expozice před fotografováním a uživatel si může nakonfigurovat množství informací zobrazovaných v hledáčku dle svých potřeb.

X-Pro3 EVF využívá organický LED panel s vynikajícím výkonem. Hledáček pokrývá 97 % barevného prostoru sRGB a poskytuje nejvěrnější možnou reprodukci barev a umožňuje vám zkontrolovat jemné rozdíly mezi režimy simulace filmu.

Organický LED panel má vysoký kontrast, který mu umožňuje zobrazit detaily ve stínech a světlech, což vám pomůže vidět všechny jemné detaily. Hledáček je jasný a dobře viditelný i při přímém slunci.

xpro3_lcd

Užijte si fotografování bez rušení

Skrytý LCD displej podporuje tradičnější styl fotografování a vybízí fotografy, aby se soustředili na kompozici pomocí hledáčku. Samozřejmě můžete odklopit obrazovku a zkontrolovat snímky mezi jednotlivými snímky, ale v podstatě X-Pro3 chce, abyste věřili svým instinktům jako fotograf a fotografovali bez rozptylování kontrolou každého snímku.

LCD obrazovka vám pomůže upravit nastavení a najít to, co je třeba zlepšit příště. Má antireflexní vrstvu, široký úhel záběru a je schopna zobrazovat snímky s vysokým kontrastem a přirozenými barvami, což je ideální pro prohlížení snímků za jasného denního světla i při slabém osvětlení.

 

WR odolnost za každého počasí

Vnitřní konstrukce těla fotoaparátu je vyrobena z hořčíku, zatímco horní kryt a základní deska, což jsou části vystavené povětrnostním vlivům, jsou vyrobeny z korozivzdorného titanu.

Fotoaparát je dostupný také v dvou dalších variantách. Luxusní černé tělo je tradiční povrchovou úpravou řady „X-Pro“ od roku 2011. Jeho elegantní vzhled DR Black svědčí o potenciálu fotoaparátu. Kombinace titanu a lakovaného povrchu krásně stárne, aby dodala fotoaparátu přitažlivost a zdůraznila jeho robustní, ale nenápadný styl.

DR Silver zachovává přirozenou titanovou barvu a ukazuje krásný kontrast světel a stínů v souladu s elegantním designem fotoaparátu.

V obou případech je povrch zpevněný technologií DuratectTM, která chrání fotoaparát před poškrábáním a zároveň zachovává krásnou a jedinečnou strukturu titanového pouzdra. To znamená, že váš milovaný fotoaparát nikdy neztratí svůj prestižní vzhled.

Těsnění bylo aplikováno na 70 místech tak, aby byl fotoaparát ještě lépe ochráněn před působením prachu a vlhkosti. Novinkou je provozuschopnost až do teplot klesajících k -10 °C.

xpro3_wr

UHD a DCI 4k Video

X-Pro3 nabízí lákavou řadu video funkcí, včetně interního záznamu DCI / UHD 4k rychlostí až 30 fps.

Rychlost X-Processoru 4 výrazně přispívá k celkovému výkonu, umožňuje vysoké rychlosti čtení při nahrávání videa a pomáhá snižovat zkreslení „rolling shutter“ při natáčení pohybujících se objektů.

Kamera je také vybavena 3,5mm konektorem pro mikrofon a 2,5mm portem pro dálkový ovladač.

 

Mistři barev více než 85 let

Společnost FUJIFILM pokračuje ve studiu barev od výroby a vývoje prvních fotografických filmů v roce 1934. Technologie a zkušenosti nashromážděné během let byly vloženy do mnoha režimů filmových simulací. Každý z pečlivě vybraných režimů má jedinečnou sadu barev a tonality pro vytvoření snímků, které odrážejí, jak se fotograf cítil při focení.

Klasické filmové módy jako CLASSIC CHROME, ACROS a ETERNA jsou nyní doplněny o další nový režim filmové simulace. Nový režim simulace filmu "CLASSIC Neg." byl navržen tak, aby simuloval barevný negativní film, který byl tradičně vybírán pro každodenní momentky. Barvy, přesně řízené pro každou úroveň jasu, vytvářejí bohatý chromatický kontrast, který znásobuje rozlišení obrázku.

xpro3_fanim


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

 • 26.1Mpx APS-C X-Trans BSI CMOS 4
 • X-Processor 4
 • 425 bodový hybridní Autofocus
 • Automatické ostření při slabém osvětlení až do -6 EV
 • Funkce "AF Range Limiter" (omezení rozsahu AF)
 • hybridní (optický i elektronický) hledáček velikosti 0,5“
 • 3.0“ skrytý dotykový display s rozlišením 1.62 mil bodů
 • zadní displej o velikosti 1,28“ zobrazuje nastavení/filmovou simulaci i při vypnutém fotoaparátu
 • extrémně robustní titanové tělo
 • ISO 160-12800, sériové snímání 20 sn/s
 • Nová funkce HDR
 • DCI/UHD 4k/30 fps
 • výdrž baterie cca. 370 snímků
 • port USB-C (USB3.1 Gen 1), který slouží k nabíjení baterie a přenosu dat
 • konektivita Bluetooth a Wi-Fi
 • režimy simulace filmu

 

Doplňkové parametry

Kategorie: X-Pro3
Typ fotoaparátu: Kompakt s výměnným objektivem
Použití: Poloprofesionální, Profesionální
Typ snímače: X-Trans™ BSI CMOS 4
Velikost snímače: APS-C
Rozlišení: 26,1 Mpx
Procesor: X-Processor 4
Crop faktor: 1,5 x
Počet AF bodů: 425
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO: 160 - 12800
Stabilizace obrazu: Ne
Minimální čas závěrky: 1/32000
Rychlost sériového snímání: 20 sn/s
Formát souborů: JPEG, RAW
Vestavěný blesk: Ne
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní: USB-C, 3,5 mm jack, 2,5mm port, Wi-Fi, Bluetooth
Rozlišení videa: DCI-4K (4096 x 2160)
Video formát: H.264, MP4
Rozměry: 141 x 83 x 46 mm
Hmotnost: 497 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: