FUJIFILM X-S10 +XF 18-55

Akce
Značka: Fujifilm
37 990 Kč –15 %
FUJIFILM X-S10 +XF 18-55
37 990 Kč –15 % 31 990 Kč 26 438 Kč bez DPH
Vyprodáno
záruka 3 roky ?
+ BATERIE ?
+nabíječka? ?
+objektiv Viltrox? ?
+ karta? ?
Možnosti doručení
VÝPRODEJ!!!
 
Sada fotoaparát X-S10 + objektiv XF 18-55/f2.8-4.

Kompaktní tělo bezzrcadlovky nabité nejmodernějšími technologiemi, které vám jako fotografovi poskytne to nejlepší. Přenosnost a výkon tohoto fotoaparátu vám umožní být v kontaktu s fotografovanými objekty jako nikdy předtím.

Kompaktní design, mnoho funkcí, FUJIFILM X-S10 je elegantní a všestranný bezzrcadlový fotoaparát vhodný pro běžné použití. X-S10 nabízí funkce pro fotografie i video. Malé kompaktní tělo X-S10 je navrženo tak, aby snížilo zátěž vašemu tělu i mysli a umožnilo vám svobodněji prozkoumávat okolí. Může vážit pouhých 465 g, ale nedělá kompromisy v kvalitě ani v nabízených funkcích.

Díky 26,1Mpx snímači X-Trans CMOS 4 o velikosti APS-C, podporuje fotografování ve vysokém rozlišení, video DCI/UHD 4K při 30 fps, citlivost od ISO 160-12800 a sériové snímání až 8 sn/s s mechanickou závěrkou. Snímač BSI poskytuje snížený šum a větší celkovou čistotu a je spárován s procesorem X-Processor 4 pro dosažení většího výkonu a rychlejší odezvy.

Konstrukce snímače také umožňuje hybridní systém automatického ostření, který kombinuje 425 bodů fázové detekce se systémem detekce kontrastu pro rychlý a přesný AF. Snímky i video doplňuje také systém stabilizace obrazu s posunem snímače o 5ti krocích, který snižuje výskyt chvění fotoaparátu u téměř jakéhokoli nasazeného objektivu.

X-S10 se vyznačuje aktualizovaným uspořádáním tlačítek a voličů pro bezproblémovou manipulaci a efektivitu fotografování, přičemž nejpatrnější změnou je přechod z konvenčního voliče rychlosti závěrky na volič režimů pro obecnější použití.

X-S10 je ideální volbou pro všechny, co  potřebují lehkou techniku, která poskytuje profesionální funkce pro fotografování i natáčení videa.


Detailní informace

Detailní popis produktu

26,1Mpx APS-C X-Trans BSI CMOS 4 snímač a X-procesor 4

Kompaktní CSC fotoaparát od společnosti Fujifilm je vybaven 26,1Mpx snímačem X-Trans CMOS 4 formátu APS-C, který má design se zadním osvětlením pro dosažení plynulého vykreslení tónů a barev, lepší výkon při slabém osvětlení a široký rozsah přirozené citlivosti ISO 160-12800. Snímač poskytuje vysoký stupeň kvality obrazu a ostrosti díky vynechání optického low-pass filtru. Design pixelů u  X-Trans více napodobuje organickou povahu filmu, aby produkoval jemné barvy a tonální přechody a zároveň redukoval moaré a aliasing.

Konstrukce snímače také zahrnuje rozšířený systém automatického ostření s fázovou detekcí, který má 425 volitelných bodů, které pokrývají téměř celou plochu snímače. Tento AF systém poskytuje rychlejší a přesnější ostření v různých světelných podmínkách až do -6 EV.

Schopnosti zobrazování a ostření doplňuje procesor X-Processor 4, který má čtyřjádrový CPU a poskytuje větší a rychlejší výkon v celém systému fotoaparátu, včetně rychlosti snímání v plném rozlišení 8 snímků za sekundu s mechanickou závěrkou, 20 sn/s s elektronickou závěrkou, nebo rychlost 30 sn/s s elektronickou závěrkou a 1,25x ořezem.

XS10_top

Stabilizace obrazu v kompaktním těle

Stabilizační systém (IBIS) je ve srovnání s předchůdcem menší co do rozměru i hmotnosti (zhruba o 30 %). Vestavěná 5osá stabilizace obrazu s posunem snímače pomáhá minimalizovat projevy chvění fotoaparátu až o 6,0 EV.

X-S10 je prvním fotoaparátem střední třídy řady X, který využívá tento mechanismus uchycení snímače, pro ostřejší fotografie a plynulé video. Funguje jako tlumič nárazů a chrání před mírnými vibracemi, které mohou pocházet od mechanické závěrky. Robustní ergonomická rukojeť ze slitiny hořčíku a výztuže na přední a horní straně fotoaparátu zlepšují odolnost přístroje a pomáhají pevné a stabilní manipulaci při celodenním používání.

Během natáčení videa lze navíc použít 4osou digitální stabilizaci obrazu (DIS), která dále pomáhá při stabilizaci záběrů, zejména při natáčení z ruky.

XS10_IBIS_anim

Rychlý AF a Face/Eye AF

Pokročilé automatické ostření X-S10 využívá hustě uspořádané pixely fázové detekce a pokročilé algoritmy k dosažení nejlepšího automatického ostření ve své třídě. Díky snímači X-Trans CMOS 4 a procesoru 4 generace autofokus funguje skvěle s detekcí obličeje nebo při kontinuálním sledováním objektů.

Nabízí také rychlost AF ekvivalentní rychlosti jiných vysoce výkonných fotoaparátů řady X (X-T4, X-Pro3) a dosahuje neuvěřitelných 0,02 sekundy. S citlivostí až -7EV lze autofokus použít i v nočních podmínkách, kde by jiné fotoaparáty mohly mít potíže. 

Při fotografování pohybujících se objektů nebo při použití malé hloubky ostrosti se můžete s jistotou spolehnout na to, že X-S10 udrží obličej nebo oči objektu zaostřené a přesně je sleduje. Algoritmus AF detekuje tvary a barvy, aby identifikoval objekty a udržoval je zaostřené pomocí vysokorychlostního sledování.

XS10_face_eye_AF

Vylepšený algoritmus AE/AF pro AUTO/SP

Od ubíhajících krajin až po letmé portréty, při použití režimu AUTO nebo SP s aktivovaným Pre-AF, nový algoritmus autofokusu X-S10 automaticky rozpozná různé objekty a scény a poskytuje vyšší rychlost ostření, přesnost a výkon.

MF Assist

Mnohokrát je potřeba ostřit ručně a X-S10 nabízí tři skvělé funkce MF Assist, které vám pomohou. Focus Peak zdůrazňuje zaostřené oblasti na obrazovce, zatímco Digital Split Image a Digital Microprism vytvářejí nástroje vizuálního zaostřování z klasických fotoaparátů a umožňují vám je použít jako vodítko pro úpravu ostrosti.

XS10_mf_assist

Tichá závěrka

Elektronická závěrka (ES) X-S10 není jen o rychlosti, umožňuje vám také vytvářet fotografie v naprosté tichosti. Režim ES je ideální pro chvíle kdy potřebujete být diskrétní. Umožní vám pořizovat snímky v muzeích, galeriích, svatbách a dokonce i na koncertech vašich dětí, aniž byste se museli starat o zvuk závěrky. Funguje také ruku v ruce s nastavením Continuous-Low a Continuous-High Drive, takže vám žádné scéna neunikne.

 

Všestranný vyskakovací blesk

Abyste měli více možností osvětlení, je X-S10 vybaven vysoce výkonným bleskem Super i-Flash, který vám umožní vytvářet nádherné fotografie přesně tak, jak je vidíte. Fotoaparát automaticky řídí výkon blesku, aby poskytoval rovnoměrné a přirozeně vypadající fotky plné kontrastu a detailů.

XS10_flash

LCD displej a hledáček

Elektronický hledáček s vysokým rozlišením 2,36 milionu bodů a 0,62násobným zvětšením poskytuje jasný a detailní pohled na focenou scénu s okamžitou zpětnou vazbou o expozici a dalších nastaveních. Pomocí režimu Boost lze také zvýšit snímkovou frekvenci EVF na maximum 100 snímků za sekundu, což vám umožní bez námahy sledovat rychle se pohybující objekty.

Při „Live View“ je elektronický hledáček vybaven třemi Boost režimy: Low Light Priority (zaměření na nízkou hladinu osvětlení), Resolution Priority (zaměření na rozlišení) a Frame Rate Priority (zaměření na snímkovou frekvenci).

Fujifilm X-S10 disponuje výklopným, dotekovým 3“ LCD displejem s rozlišením 1.04 mil obrazových bodů pro intuitivní ovládání a přehrávání snímků. Kloubový mechanismus umožňuje otočení o 180°, což využijete při pořizování selfie fotografií, ale i při standardním fotografování a natáčení videa, kdy se s fotoaparátem dostanete i do náročnějších pozic.

 

Nahrávání videa

Kromě fotografií nabízí X-S10 také všestrannou řadu video funkcí, včetně interního záznamu DCI/UHD 4K rychlostí až 30 snímků za sekundu a záznamu Full HD při 240 sn/s pro ultra zpomalené přehrávání.

Port micro-HDMI také umožňuje 10bitové nahrávání 4:2:2 do externího rekordéru a kamera je vybavena 3,5mm konektorem pro mikrofon.

XS10_film

Ergonomie těla a ovládání

 • Horní deska obsahuje řadu fyzických ovládacích prvků, včetně vyhrazeného voliče expozičních režimů a dvou dalších horních voličů pro rychlé a intuitivní ovládání fotoaparátu a nastavení expozice.
 • Zadní joystick je k dispozici pro intuitivní výběr a přepínání AF bodů, stejně jako navigaci v menu a přehrávání snímků.
 • Integrovaná konektivita Bluetooth a Wi-Fi umožňuje bezdrátové sdílení snímků do mobilního zařízení nebo použití zařízení ke vzdálenému ovládání fotoaparátu.
 • Jeden slot pro paměťovou kartu SD podporuje standard UHS-I pro rychlé a flexibilní ukládání souborů.
 • Baterie NP-W126S poskytuje přibližně 325 snímků na jedno nabití.

 


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

 • 26.1Mpx APS-C X-Trans BSI CMOS 4
 • X-Processor 4
 • stabilizace IBIS v těle v 5 osách
 • DCI/UHD 4k/30 fps, Full HD při 240 fps
 • 425 bodový hybridní Autofocus
 • 2.36 mil EVF hledáček se zvětšením 0.62x
 • 3.0" dotykový display s rozlišením 1.04 mil bodů, otočný o 180°
 • ISO 160-12800
 • 8 sn/s při mechanické závěrce
 • Bluetooth a Wi-Fi Connectivity

 

Doplňkové parametry

Kategorie: X-S (X-S10, X-S20)
Typ fotoaparátu: Kompakt s výměnným objektivem
Použití: Pro začátečníky, Pokročilý
Typ snímače: X-Trans™ BSI CMOS 4
Velikost snímače: APS-C
Rozlišení: 26,1 Mpx
Procesor: X-Processor 4
Crop faktor: 1,5 x
Počet AF bodů: 425
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO: 160 - 12800
Stabilizace obrazu: Ano
Minimální čas závěrky: 1/32000
Rychlost sériového snímání: 30 sn/s
Formát souborů: JPEG, RAW
Vestavěný blesk: Ano
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní: USB-C, micro HDMI, 3,5 mm jack, Wi-Fi, Bluetooth
Rozlišení videa: DCI-4K (4096 x 2160)
Video formát: H.264, MOV 4
Rozměry: 141 x 83 x 46 mm
Hmotnost: 465 g včetně baterie a SD karty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: