FUJIFILM X-T4 + workshop Jak fotit lépe

48 990 Kč –22 %
X T4 frontCMOS black
48 990 Kč –22 % 37 999 Kč 31 404 Kč bez DPH
Na dotaz Vyprodáno Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
záruka 3 roky ?
+ baterie?
+ karta? ?
ochrana displeje ?
Možnosti doručení

Fujifilm X-T4 je všestranný bezzrcadlový fotoaparát, který kombinuje pokročilé možnosti fotografování a videa spolu s vylepšenými asistenčními funkcemi.

Využívá osvědčený APS-C back-illuminated 26,1Mpx snímač X-Trans CMOS 4 a X-Processor 4. Je tak schopen nahrávat videa ve vysokém rozlišení spolu s podporou DCI/UHD 4k/60 fps nebo slow-motion 1080/240 fps a nově také simulaci filmu ETERNA Bleach Bypass (simuluje tradiční techniky zpracování filmu, které vytvářejí jedinečný vzhled s nízkou saturací a vysokým kontrastem).

Model X-T4 je první z řady X-T Series, který je vybavený vestavěnou stabilizací obrazu (IBIS), 5osou optickou stabilizací obrazu s účinností až 6,5 EV, což zásadně zvyšuje potenciál fotoaparátu jak při pořizování fotografií, tak i při záznamu videí. Samostatný video režim se nyní aktivuje jednoduchým přepnutím kruhového voliče.

vylepšeným AF systémem s citlivostí od -6 EV a reakční dobou pouhých 0,002 sekundy. S nově navrženou mechanickou závěrkou s prodlouženou životností je rychlost sériového snímaní až 15 fps při mechanické a 30 fps (blackout-free) při využití elektronické závěrky.

X-T4 má aktualizovaný design pro lepší manipulaci a efektivitu fotografování. Velký, jasný elektronický hledáček s 3,69 mil. bodů lze nastavit na obnovovací frekvenci 100 snímků za sekundu pro pozoruhodnou plynulost při sledování objektů nebo focení panoramatu.

Naopak, zadní 3,0" dotykový LCD displej s rozlišením 1,62 mil. bodů je nyní otočný, vyhovuje tak při focení z vysokých či nízkých úhlů nebo jej lze uzavřít proti tělu, pokud pouze pracujete s EVF.

Dual SD Sloty pro paměťové karty UHS-II nabízejí flexibilitu ukládání souborů a novinkou je také vysokokapacitní baterie NP-W235 s 1,5x větší kapacitou a výdrží až 600 snímků na jedno nabití. 

Vestavěné Wi-Fi a Bluetooth navíc umožňují bezdrátové dálkové ovládání fotoaparátu a sdílení obrázků do mobilního zařízení.


Detailní informace

Detailní popis produktu

26,1Mpx APS-C X-Trans CMOS 4 BSI senzor a X-Processor 4

26,1Mpx back-illuminated snímač umožňuje plynulé vykreslování tónů, vylepšený výkon při slabém osvětlení a široký nativní rozsah citlivosti ISO 160-12800. Snímač X-Trans využívá také náhodné pole pixelů, které poskytuje vysoký stupeň kvality obrazu a ostrosti díky vynechání optického low-pass filtru. Oproti konvenčním vzorům pixelů design X-Trans více napodobuje organickou povahu filmu, aby produkoval jemné barvy a tonální přechody a zároveň redukoval moaré a aliasing.

Konstrukce snímače také zahrnuje rozšířený systém automatického ostření s fázovou detekcí, který má 425 volitelných bodů, které pokrývají téměř celou plochu snímače. Tento AF systém poskytuje rychlejší a přesnější ostření v různých světelných podmínkách až do -6 EV.

K doplnění možností zobrazování a ostření je k dispozici také aktualizovaný procesor X-Processor 4, který má čtyřjádrový CPU a poskytuje rychlejší a citlivější výkon v celém systému fotoaparátu, včetně rychlosti snímání v plném rozlišení 15 sn/s s mechanickou závěrkou, 20 sn/s elektronickou závěrkou nebo 30 sn/s s elektronickou závěrkou a oříznutím 1,25x.

xt4_sensor

AF zachytí cokoliv

Nový algoritmus a schopnost zpracování fázové detekce při automatickém ostření vedly ke zrychlení ostření na 0,02 sekundy. Díky tomu zachytíte a budete moci sledovat pohybující se předmět ve vysoké rychlosti a to především při sekvenčním snímání 15 fps a 8 fps v režimu živého náhledu.

AF při kontinuálním snímání také prošel značným vývojem, v porovnání s X-T3 byla rychlost sledování objektů zdvojnásobena.

Automatické ostření na obličej/oči bylo rovněž zásadně vylepšené.

xt4_AF

Stabilizace IBIS v těle

Vestavěná 5osá stabilizace obrazu s posunem snímače pomáhá minimalizovat projevy chvění fotoaparátu až o 6,5 EV. Tento systém funguje ve spojení s většinou objektivů řady X, včetně těch nestabilizovaných a přináší výhody při práci s delšími časy závěrky a při fotografování v obtížných světelných podmínkách.

Nová IBIS jednotka využívá nové materiály, zdokonalenou konstrukci závěrky, nové gyroskopické snímače a magnetické uchycení místo uchycení pomocí pružin, což zvyšuje její funkčnost a současně je jednotka zhruba o 30 % menší a o 20 % lehčí než u modelu X-H1.

Stabilizace obrazu pomůže uživateli při nočním focení nebo při dynamickém focení (např. sportovní fotografii) a také usnadňuje zaznamenávání situací, při nichž hrozí větší riziko vzniku otřesů fotoaparátu.

Během natáčení videa lze navíc použít 4osou digitální stabilizaci obrazu, která dále pomáhá při stabilizaci záběrů, zejména při natáčení z ruky.

xt4_ibis

Ultrarychlá štěrbinová závěrka

Díky nově vyvinutému bezjádrovému motoru s vysokým točivým momentem může mechanická závěrka v režimu sekvenčního snímání fotit rychlostí až 15fps, což je nejrychleji na světě. Prodleva reakce závěrky byla snížená na 0,0035 sekundy. Závěrky se také pyšní dvojnásobnou životností až 300 000* cyklů a o cca. 30% nižší hlasitostí v porovnání s X-T3.

Elektronická závěrka umožňuje sekvenční snímání 30 fps bez blackoutu.

 

UHD a DCI 4k Video

X-T4 rozšiřuje své možnosti za hranice fotografií a nabízí všestrannou řadu video možností, včetně interního záznamu DCI/UHD 4K rychlostí až 60 snímků za sekundu a záznamu Full HD až 240 snímků za sekundu pro ultra zpomalené přehrávání.

Rychlost X-Processoru 4 výrazně přispívá k celkovému výkonu, umožňuje vysoké rychlosti čtení při nahrávání videa a pomáhá snižovat zkreslení „rolling shutter“ při natáčení pohybujících se objektů. Port micro-HDMI také umožňuje 10bitové nahrávání 4:2:2 do volitelného externího rekordéru.

Kromě podporované 10bitové barevné hloubky obsahuje X-T4 také nastavení gama F-Log pro možnost úpravy barev (color grading) v softwaru pro úpravu videa. Tím se maximalizuje potenciální dynamický rozsah v obtížných scénách a lze také provádět úpravy obrazu pro zvýraznění tónů, stínů, barvy a ostrosti.

Kamera je také vybavena 3,5mm konektorem pro mikrofon a 2,5mm portem pro dálkový ovladač.

xt4_filming

Vylepšený design

 • Jasný elektronický hledáček OLED s vysokým rozlišením až 3,69 milionu obrazových bodůzvětšení 0,75x a obnovovací frekvenci EVF lze posunout na 100 sn/s, aby se snížilo zpoždění a pro plynulejší sledování pohybujících se objektů.
 • Výklopný 3,0" LCD dotykový display s rozlišením 1,62 milionu bodů pro intuitivní ovládání a přehrávání. Umožňuje Boost mode ve třech režimech (Low Light Priority – umožňuje dobře vidět předměty při slabém osvětlení, Resolution Priority - zobrazuje i ty nejjemnější detaily objektů a Frame Rate Priority (pouze s EVF) - minimalizuje rozostření v hledáčku při focení pohybujících se předmětů. 
 • Očnice je vybavena zamykacím mechanismem, který brání jejímu vytrhnutí nebo uvolnění.
 • Horní deska obsahuje řadu aretačních koleček a páček pro rychlé a intuitivní ovládání nastavení expozice, včetně vyhrazených pro rychlosti závěrky, ISO a kompenzace expozice, které nabízejí přímou úpravu nastavení, i když je fotoaparát vypnutý. Volič kompenzace expozice má také polohu C, která umožňuje rozšířený rozsah +/- 5 EV.
 • Přední a zadní příkazové voliče integrují funkci „Push“ pro snadnější použití a výběr nastavení.
 • Zadní joystick je k dispozici pro intuitivní výběr a přepínání AF bodů, stejně jako navigaci v menu a přehrávání snímků.
 • Přepracovaná mechanická závěrka má zvýšenou rychlost až 15 sn/s.
 • Integrovaná konektivita Bluetooth a Wi-Fi umožňuje bezdrátové sdílení snímků do mobilního zařízení nebo použití jiných zařízení ke vzdálenému ovládání fotoaparátu.
 • Dva sloty pro paměťové karty SD podporují standard UHS-II pro rychlé a flexibilní ukládání souborů.
 • Baterie NP-W235 poskytuje při práci s EVF přibližně 600 snímků na jedno nabití.

xt4_battery

Režimy simulace filmu

S využitím rozsáhlé historie v tradiční filmové fotografii, X-T4 integruje několik režimů filmové simulace, které napodobují vzhled a dojem některých klasických typů filmů FUJIFILM:

Provia: klasika s neutrálním/přirozeným podáním barev, která není přehnaně kontrastní. Skvěle se hodí na fotografování portrétů nebo krajin.

Velvia: vysoký kontrast, vysoká sytost barev, hodí se pro záběry krajiny s živými barvami.

Astia: má méně saturované podání barev a lehce potlačený kontrast, měkký profil zdůrazňující věrné tóny pleti, oblíbený v módní fotografii.

Classic Chrome: více desaturované barvy, tlumené tóny a jemný kontrast v detailech, podobně jako starý diapozitiv. Classic Chrome vykresluje modrou oblohu s podobně akvamarínovým nádechem a bledou sytostí, ale zvyšuje kontrast pro jasnější stíny.

Classic Neg: živé barvy s vintage filmovým dojmem. Fotografie vykazují silný kontrast s barvami, které jsou mírně chladné. Profil napodobuje široký dynamický rozsah negativního filmu snížením sytosti ve stínech a světlech a přidáním mírného barevného nádechu.

PRO Neg: s kontrastem Standard nebo High, filmová simulace s důrazem na přirozené odstíny pleti a nižší kontrast pro hladší přechody z barvy do barvy. High profil je výraznější, s větším důrazem na kontrast.

Eterna: filmová simulace nabízející vyšší dynamický rozsah, nižší kontrast a sytost barev (barvy jsou mírně ztlumené, ale ne desaturované a profil omezuje jasná světla), vhodný pro postprodukční barevné gradace.

Eterna Bleach Bypass: vylepšuje standardní vzhled Eterna, tento režim napodobuje vzhled filmu vyvinutého pomocí procesu bělení, což je technika, zpracování stříbrných halogenidových filmů. Výsledkem je desaturovaný vzhled s malým množstvím detailů ve stínech a působivým, vysokým kontrastem. U fotografií se hodí pro scény, které by normálně fungovaly dobře v černobílém provedení, ale mají trochu barevného tónu, který přidává na textuře.

Acros: Tento monochromatický režim založený na populárním černobílém filmu má výraznou tonalitu a zrnitost což pomáhá zachovat detaily ve stínech. Lze jej použít spolu s efekty žlutého, červeného a zeleného kontrastního filtru.

B&W: Přímý a klasický černobílý efekt, pro změnu tónové odezvy můžete použít virtuální červené, žluté nebo zelené barevné filtry – červený nebo žlutý filtr ztmaví modrou oblohu, zatímco zelený filtr je užitečný, pokud chcete zachytit krajinu s jasným listím.

Sépia: oblíbený starodávný vzhled fotografií s nahnědlým odstínem.

Kromě simulace konkrétních typů filmů je k dispozici také režim Grain Effect, který replikuje vzhled starých filmových fotografií s organickým strukturovaným vzhledem, což je zvláště patrné při tisku. K dispozici jsou také efekty Color Chrome a Color Chrome Blue pro prohloubení barev, tonální odezvy a gradace s vyšší sytostí barev.


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

 • 26.1Mpx APS-C X-Trans BSI CMOS 4
 • X-Processor 4
 • stabilizace IBIS v těle v 5 osách
 • 425 bodový Hybrid Autofocus
 • 3.0“ dotekový display s rozlišením 1.62 mil bodů
 • elektronický hledáček s rozlišením 3.69 mil bodů
 • konektivita Bluetooth a Wi-Fi
 • ISO 160-12800, sériové snímání 15 sn/s
 • DCI/UHD 4k/60 fps, Full HD při 240 fps

 

Doplňkové parametry

Kategorie: X-Tx (X-T5, X-T4...)
Typ fotoaparátu: Kompakt s výměnným objektivem
Použití (zrcadlovky): Poloprofesionální
Typ snímače: X-Trans™ BSI CMOS
Velikost snímače: APS-C
Efektivní rozlišení (zrcadlovky): 26,1 Mpx
Procesor: X-Processor 4
Crop faktor: 1,5 x
Počet AF bodů: 425
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO: 160 - 12800
Stabilizace obrazu (zrcadlovky): Ano
Minimální čas závěrky: 1/32000
Rychlost sériového snímání: 15 sn/s
Formát souborů: JPEG, RAW, TIFF
Vestavěný blesk: Ne
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní:: USB-C, micro-HDMI, 3,5 mm jack, 2,5mm port, Wi-Fi, Bluetooth
Rozlišení videa: DCI-4K (4096 x 2160)
Video formát: H.264, H.265
Rozměry: 134.6 x 92.8 x 83.8 mm
Hmotnost: 526 g
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ZK Avatar autora | 24.5.2023
Naprostá spokojenost.
5
E Avatar autora | 24.10.2021
super

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: