SAMYANG 100mm f/2.8 ED UMC Macro (FUJI X)

Značka: Samyang
11 790 Kč –5 %
Samyang100 3
11 790 Kč –5 % 11 090 Kč 9 165 Kč bez DPH
vyprodáno
Možnosti doručení

Samyang Optics 100mm f/2.8 ED UMC MACRO je makro teleobjektiv s manuálním ostřením, ohniskovou vzdáleností 100mm a podporuje i full frame fotoaparáty. Úhel záběru na APS-C fotoaparátech činí 16,4° s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 150mm. Minimální ostřící vzdálenost je 30,7 centimetru, což stačí na dosažení maximálního zvětšení 1:1. Jeho optický výkon je brilantní, poskytuje čistý a kontrastní obraz, živé barvy, příjemný bokeh a je vhodný pro detailní snímky květin a hmyzu. Lze jej také použít jako 100mm teleobjektiv pro krajiny a portréty.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tělo objektivu je robustní a kompaktní díky použití vysoce pevné hliníkové slitiny, která je pokryta kvalitními plasty s lehce texturovaným povrchem. Bajonet a červený kroužek umístěný těsně za clonovým kroužkem jsou vyrobeny z kovu, což potvrzuje, že se jedná o jeden z prémiových objektivů Samyang.

SAMYANG100mmf28MACRO_2

Objektiv poskytuje maximální poměr zvětšení 1:1 to znamená, že velikost objektu v rovině zaostření je shodná s velikostí obrazového snímače ve fotoaparátu. Samyang Optics 100mm f/2.8 ED UMC MACRO ostří do značné míry interně, přední člen nevyčnívá za přední část tubusu (ta se ani neotáčí, což usnadňuje použití různých filtrů), takže si zachovává svojí velikost. Minimální zaostřovací vzdálenost 0,307m znamená, že se můžete bezpečně přiblížit k fotografovanému objektu a zachovat ostrost obrazu i při makro snímcích.

SAMYANG100mmf28MACRO_3

Ostřící kroužek má velmi plynulý chod a správnou míru odporu pro jemné doostření, což je zvláště důležité u makro objektivu. Ohniskové vzdálenosti jsou vyznačeny na tubusu objektivu v metrech i stopách, ale chybí užitečná hyperfokální stupnice. Jediné značky hloubky ostrosti na tubusu objektivu jsou pro F22.

SAMYANG100mmf28MACRO_4

Clonový kroužek má vyznačený rozsah clon od F2,8 po F32 je nastavitelný v krocích po půl clonách. Ovládá 9ti lamelovou clonu, která si udržuje téměř kruhový tvar i v uzavřeném stavu. Bokeh je velmi krémový a nejlepšího efektu dosáhnete, když zaostříte s otevřenou clonou. Díky své vysoké světelnosti je tento objektiv vhodný pro použití jak v podmínkách nízkého osvětlení, tak i v extrémně světlých situacích.

SAMYANG100mmf28MACRO_1

Optická konstrukce objektivu se skládá z 15 členů ve 12 skupinách a zahrnuje jeden člen s vysokým indexem lomu (HR) a jeden s extra nízkým rozptylem světla (ED). HR člen s vysokým indexem lomu minimalizuje chromatickou aberaci což vede k ostrým a kontrastním snímkům. ED člen pomáhá kontrolovat rozptyl světla a redukuje další optické aberace, jako je například sferická aberace. Tím se dosahuje lepšího zachycení detailů a konzistence obrazu na celém snímku.

SAMYANG100mmf28MACRO_5

Antireflexní vrstva Ultra Multi Coating (UMC) nanesena na povrch čoček je použita k optimalizaci průniku světla a snížení nežádoucích záblesků a stínů. Pomáhá zvýšit jas, zachovat věrnost barev a zajišťuje vynikající kvalitu obrazu s kontrastem, který je konzistentní od středu až ke krajům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Samyang
Typ objektivu: Pevné ohnisko, Makro
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Teleobjektiv (>90mm) / APS-C
Světelnost objektivu: > 2.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro žánr: Makro, Produkty, Sport, Reportáže, Móda, Street foto
Ohnisková vzdálenost: 100 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 150 mm
Maximální clona: F2,8
Minimální clona: F32
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 30 cm
Konstrukce objektivu: 15 členů / 12 skupin
Průměr filtru: 67 mm
Délka objektivu: 149 mm
Hmotnost: 770 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: