FUJIFILM GFX 50S II

Značka: Fujifilm
99 990 Kč 82 636 Kč bez DPH
Na dotaz
záruka 3 roky ?
+ baterie?
+ karta? ?
Můžeme doručit do:
15.8.2024
Možnosti doručení

Jedinečný středoformátový bezzrcadlový fotoaparát FUJIFILM GFX 50S II, to je kompaktní a lehké tělo vybavené výkonnou stabilizací obrazu a velkoformátovým CMOS snímačem s vysokým rozlišením 51,4 Mpx spárovaným s vylepšeným obrazovým procesorem X-Processor 4.

Umožňuje vytvářet soubory s extrémně širokým dynamickým rozsahem ve vysokém rozlišení a má také rozšířený rozsah citlivosti ISO 50-102400 pro práci v obtížných světelných podmínkách.

Snímač vyroben speciálním výrobním procesem (jedinečně navrženým pro GFX), navíc umožňuje zaznamenat více informací, potlačuje šum a rozšiřuje dynamický rozsah. A konečně, protože softwarové zpracování se nepoužívá k vylepšení snímků, RAW soubory generované z GFX50S II mají minimální degradaci obrazu, a to i po podstatných postprodukčních úpravách.

GFX 50S II byl také aktualizován o pětiosý systém stabilizace obrazu v těle, který potlačuje chvění fotoaparátu pro lepší fotografování z ruky a poskytuje široké kreativní možnosti pro tvůrce snímků, kteří chtějí pracovat volněji s delšími časy závěrky. Pro komponování snímků lze použít elektronický hledáček s vysokým rozlišením pro sledování v úrovni očí nebo zadní 3,2" dotykový LCD naklápěcí displej, který podporuje práci z vysokých i nízkých úhlů.

GFX 50S II navíc nabízí konstrukci z hořčíkové slitiny, která je lehká a odolná a je také utěsněna proti prachu a povětrnostním vlivům a je mrazuvzdorná až do -10 °C.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

51.4MP CMOS Sensor and X-Processor 4

S využitím velkého 43,8 x 32,9 mm CMOS snímače s rozlišením 51,4Mpx a vylepšeného procesoru X-Processor 4 je GFX 50S II schopen zachytit 14bitové fotografie ve vysokém rozlišení a v širokém rozsahu citlivosti ISO 100-12800 (rozšířitelná na ISO 50-102400).

Zvětšená velikost každého pixelu snímače umožňuje efektivnější shromažďování světla (každý pixel je 1,7 krát větší než u full-frame snímače), výsledkem je vysoký dynamický rozsahu a nízká produkce digitálního šumu při zvýšených hodnotách ISO, hladší tonální a barevné přechody a vytvoření charakteristického trojrozměrného „vzhledu středního formátu“.

Velkoformátový obrazový snímač GFX50S II je nejen fyzicky větší než full-frame snímač, ale využívá speciální konstrukci tvarovaných mikročočeky (fotodiod) sbírajících světlo. Jsou dostatečně malé na to, aby ponechaly větší prostor (širší mezeru) mezi jednotlivými pixely snímače, čímž zvyšují světelný příjem na jednotlivý pixel a zvyšují ostrost obrazu.

Výsledný obraz reprodukuje barevnou hloubku, vykresluje texturu a zaznamenává celé dynamické pole od stínů až po světla. GFX50S II produkuje čisté fotografie s minimálním šumem i při fotografování za horších světelných podmínek.

Jednou z předností velkoformátového snímače je jeho schopnost vytvářet fotografie s velmi malou hloubkou ostrosti, kterou doplňuje vysoká ostrost objektivů GF, což zvýrazňuje hlavní objekt na rozostřeném pozadí.

K dalším středněformátovým vzhledům přispívá také řada tradičních poměrů stran středního a velkého formátu, kde kromě standardního 4:3 se dá použít také 1:1, 65:24, 5:4, 7:6, 3:2 a 16:9.

Obrazový procesor a snímač také umožňují nepřetržité snímání rychlostí až 3 sn./s nebo záznam Full HD 1080p videa při 29,97, 25, 24 a 23,98 sn./s.

GFX50SII_01

Stabilizace obrazu s posunem senzoru v těle fotoaparátu (IBIS)

GFX 50S II je vybaven pětiosým mechanismem stabilizace obrazu, který je o 20 % menší a o 10 % lehčí než verze GFX100. Navzdory tomuto snížení velikosti a hmotnosti má účinnost až 6,5 expozičních kroků, což je nejvyšší hodnota v historii řady GFX. Docílit této hodnoty bylo možné díky použití vysoce výkonného gyroskopického snímače a akcelerometru, které dokáží detekovat pohyby s vysokou přesností.

Tento fotoaparát přináší revoluci ve způsobu používání běžných středoformátových digitálních fotoaparátů. Namísto upevnění na stativ pro použití delších časů závěrky můžete fotografovat přímo z ruky i v místech s nižší hladinou světla.

GFX50SII_IBIS1

117 bodový systém automatického ostření

Velkoformátový snímač s vysokým rozlišením, vysokorychlostní procesor pro zpracování obrazu "X-Processor 4" a mechanismus stabilizace obrazu doplňuje 117 bodový systém automatického ostření.

Již během procesu detekce kontrastu, kontroluje mechanismus stabilizace obrazu rozmazání z pohybu snímače, čímž zvyšuje rychlost a přesnost automatického ostření.  

Výsledkem je přesnější automatické zaostřování při detekci obličeje/očí ve srovnání s předchozím modelem. Schopnost rychle dosáhnout zaostření i přes použití velkoformátového snímače s malou hloubkou ostrosti uživatelům výrazně pomáhá při fotografování nestatických portrétů.

Vylepšený algoritmus automatického ostření zvyšuje výkon ostření ve všech režimech, včetně rozpoznání tváře v davu, detekce obličeje a očí, přináší také ostrý výstup při sledování objektů.

Mechanická závěrka pracuje s časem od 60 minut až po 1/4000 s. Elektronická závěrka umožňuje použití až 1/16000 sekundy.

GFX50SII_04

Pixel Shift Multishot

Velká umělecká díla a historické artefakty, které bylo dříve obtížné detailně vyfotografovat kvůli jejich velikosti, lze nyní zachytit v přesných detailech. Funkce Pixel Shift Multi-Shot využívá systém IBIS fotoaparátu k posunu obrazového snímače o 0,5 pixelu a postupně zaznamenává 16 snímků RAW a v softwaru "Pixel Shift Combiner" je spojuje do jednoho souboru ve formátu digitálního negativu (DNG), čímž vzniká snímek s mimořádně vysokým rozlišením 200 Mpx.

Vysoký počet pixelů vede k úžasné úrovni tonality a čistoty záběru od okraje k okraji. Obrazový snímač je posunut s vysokou přesností tak, aby každý pixel zaznamenával obrazová data v červené, zelené a modré barvě, čímž se zcela eliminují falešné odečítání barev a objekt se zaznamenává v přesných barevných informacích.

Výsledkem je bezkonkurenční schopnost reprodukovat barvy fotografovaného objektu, jeho texturu a dokonce i atmosféru v nejjemnějších detailech – ideální pro archivaci uměleckých děl, ochranu kulturních statků nebo pro jakoukoli aplikaci, která vyžaduje dokonalou věrnost barev a přepychové detaily.

GFX50SII_05

Inovativní kompaktní a lehké tělo

Použití kompaktního a výkonného mechanismu stabilizace obrazu v těle fotoaparátu (IBIS) a inovované jednotky závěrky bylo zkombinováno s optimalizovaným uspořádáním prvků, čímž bylo dosaženo kompaktního těla fotoaparátu s hmotností přibližně 900 g.

Grip byl tvarován tak, aby fotoaparát pohodlně seděl v ruce. Zvýšené pohodlí výrazně snižuje namáhání ruky, například při použití velkého objektivu se zoomem. Tělo fotoaparátu je vyrobena z vysoce tuhé hořčíkové slitiny. Díky větší tloušťce hořčíku kolem základny uchycení objektivu, která je vystavena většímu zatížení, se tělo fotoaparátu stalo vysoce robustním.

Fotoaparát GFX50S II je také utěsněn proti povětrnostním vlivům na 60 místech, což zaručuje odolnost proti vniknutí prachu a vlhkosti (WR) a schopnost pracovat při teplotách až -10 °C.

GFX50SII_03

Snadná ovladatelnost pro hladký průběh fotografování

Na horním panelu se nachází volič režimů (PASM), který je typický pro mnoho digitálních fotoaparátů, takže uživatelé mohou s fotoaparátem zacházet způsobem, který již znají. Tento volič nabízí šest nastavitelných poloh C1 - C6, což uživatelům umožňuje uložit vybrané funkce do každé z poloh a rychle je aktivovat pro hladký průběh fotografování.

Na horním panelu je umístěn volič pro okamžité přepínání mezi režimy fotografování a natáčení videa, což také zvyšuje pohodlí. Plochý kruhový joystick snižuje fyzické nepohodlí i po delším používání. Při pohybu zaostřovacího bodu reaguje se zvýšenou citlivostí, což uživatelům umožňuje rychle dosáhnout zaostření na zamýšlené místo.

Na horním panelu se nachází 1,8“ palcový stavový LCD display s vynikající čitelností, který zobrazuje klíčová nastavení EXIF, jako je rychlost závěrky, clona, citlivost ISO a posun expozice.

Mezi další zobrazované informace patří počet zbývajících snímků při fotografování a zbývající doba natáčení. Displej lze pro větší pohodlí uživatelsky přizpůsobit.

Na zadním panelu se nachází 3,2“ hlavní LCD dotykový display se 100% pokrytím. Lze jej vyklopit ve třech směrech, což umožňuje fotografování z vysokých a nízkých úhlů, pro které nelze snadno použít elektronický hledáček (EVF).

K dispozici jsou dva sloty pro karty SD (UHS-I / UHS-II), které umožňují ukládaní sekvenční, se zálohou nebo separátní ukládání RAW a JPEG.

Jediná dobíjecí lithium-iontová baterie NP-W235 je dimenzována tak, aby umožnila přibližně 440 snímků na jedno nabití.

Vestavěné Wi-Fi usnadňuje přímé bezdrátové sdílení souborů i dálkové ovládání fotoaparátu z připojeného mobilního zařízení.  

GFX50SII_06

Rozmanitost filmových simulací

Režimy simulace filmu vám umožňují reprodukovat vzhled a dojem z 19 typů filmů FUJIFILM, včetně Provia, Velvia, Astia, Eterna, Classic Chrome, Classic Neg., Pro Neg. Hi/Std, Acros, Monochrome a Sepia. Výsledek uvidíte již v hledáčku nebo na LCD v živém náhledu.

 

FUJIFILM G Mount

FujiFilm GFX využívá bajonet G, který má průměr 65 mm a krátkou ohniskovou vzdálenost příruby 26,7 mm (flange distance), aby se lépe usnadnilo přizpůsobení objektivů a umožnilo to snížit zadní zaostřovací vzdálenost (backfocus) na 16,7 mm. Krátký backfocus lépe brání vinětaci a podporuje ostrost u objektivů řady GF po celé ploše snímku.

Bajonet používá až 12 elektronických kontaktních míst pro odesílání a přijímání dat a podporuje široký sortiment objektivů a příslušenství.

GFX50SII_02 


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

  • 51,4Mpx 43,8x32,9 CMOS
  • X-Processor 4
  • OLED 3,69 mil. bodů EVF hledáček s 0,77násobným zvětšením
  • 3,2“ výklopný dotykový LCD s 2,36mil. bodů
  • 117bodový AF systém s detekcí kontrastu
  • 200Mpx Pixel Shift Multi-Shot
  • tělo z hořčíkové slitiny odolné proti povětrnostním vlivům

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Střední formát GFX
Typ fotoaparátu: Střední formát
Použití: Profesionální
Typ snímače: CMOS
Velikost snímače: 44 x 33 mm
Rozlišení: 51,4 Mpx
Procesor: X-Processor 4
Crop faktor: 0,79x
Počet AF bodů: 117
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO: 50 - 102400
Stabilizace obrazu: Ano
Minimální čas závěrky: 1/4000
Rychlost sériového snímání: 3 sn/s
Formát souborů: JPEG, RAW, TIFF
Vestavěný blesk: Ne
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní: microUSB, USB 3.0, micro HDMI, Jack 3,5 mm
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Video formát: MPEG-4, AVC/H.264
Rozměry: 149.9 x 104.1 x 86.4 mm
Hmotnost: 821 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: