TOKINA atx-m 23mm f/1.4 (FUJI X)

Značka: Tokina
13 449 Kč –18 %
atx m 23mm S
13 449 Kč –18 % 10 999 Kč 9 090 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
25.5.2024
Možnosti doručení

S pevnou ohniskovou vzdáleností 23 mm, kompaktním provedením a nízkou hmotností se tento objektiv ideálně hodí pro potřeby současných uživatelů bezzrcadlových fotoaparátů od Fujifilm. Jeho design je zcela v souladu s estetikou Fujifilm a nabízí vysokou světelnost f/1,4, přičemž zároveň exceluje v poměru cena-výkon. Tímto se řadí mezi základní vybavení pro fotografy a tvůrce videa. Objektiv s přepočtenou ohniskovou vzdáleností 35mm a úhlem záběru 63,4° je skvělou volbou pro amatéry a poloprofesionální fotografy, kteří se věnují street, krajinářské i close-up fotografii.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objektiv má elegantní, minimalistický a moderní design, má celokovovou konstrukci (kromě ostřícího kroužku) s lesklým černým povrchem. Je dobře postavený, působí velmi robustně a pevně, přesto si zachovává kompaktní rozměry a malou hmotnost.

atxm23mmf14_1

Speciální složení optického designu (11 členů v 10 skupinách) spolu se dvěma skleněnými SD prvky s nízkým rozptylem světla, poskytuje vynikající optický výkon s vysokým kontrastem a koriguje aberace. Speciální povrchová úprava čoček zajišťuje kvalitnější reprodukci barev, potlačuje odlesky a nežádoucí efekty u protisvětla, a také zvyšuje odolnost proti prachu, mastnotám a vlhkosti i když samotný objektiv není nijak utěsněn.

atxm23mmf14_2

Colour Contribution Index (CCI) je nástroj pro vyhodnocení, jaká je propustnost a jak různé vlnové délky světla (barvy) procházejí objektivem a jak objektiv různé barvy ovlivňuje. Konkrétně se jedná o systém tří čísel, který popisuje míru, do jaké se očekává, že objektiv  změní celkovou barvu fotografie vzhledem k té, která byla získána systémem bez objektivu. Ve srovnání s ISO standardem má skutečná hodnoty CCI objektivu Tokina atx-m 23mm f/1,4  tendenci být blíže teplým tónům (žlutá, červená), ale pořád zůstává v ideálních souřadnicích, což dokazuje přirozenou a dobře vyváženou schopnost reprodukce barev objektivu.

atxm23mmf14_4

Clonový kroužek ovládá 9-ti lamelovou clonu v rozsahu od F1,4 do F16. Pozice A je vyhrazena pro automatické nastavení prostřednictvím nastavení fotoaparátu. Clonový kroužek má tichý chod (Click-less) pro plynulé ovládání clony, což ocení hlavně tvůrci videa. Výjimkou je přepnutí z mezi polohami F16 a A. Světelnost f/1,4 pomáhá vytvářet krémový a krásný bokeh vpředu i vzadu, a poskytuje obrovskou výhodu také při fotografování za slabého osvětlení.

atxm23mmf14_5

Tokina atx-m 23mm f/1,4 se vyznačuje přesným systémem vnitřního zaostřování AF-IF, který plně komunikuje s tělem fotoaparátu, včetně podpory 5-osé stabilizace a dalších funkcí AF. Tiché a rychlé ostření je realizováno ostřícím motorkem ST-M, který je vhodný pro fotografování, ale i pro natáčení videa.

atxm23mmf14_3

Objektiv dokáže zaostřovat na objekty už od 0,3m, poměr zvětšení pro makro je 1:10. Tato specifikace umožňuje fotografovat i blízké předměty, čímž se výrazně rozšiřují způsoby využití tohoto objektivu v různých fotografických žánrech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tokina
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Širokoúhlý (15–23mm) / APS-C
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Krajina, Reportáž, Street, Video
Ohnisková vzdálenost: 23 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 34,5 mm
Maximální clona: F1,4
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 30 cm
Konstrukce objektivu: 11 členů / 10 skupin
Průměr filtru: 52 mm
Délka objektivu: 72 mm
Hmotnost: 276 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: