FUJINON MKX50-135mm T2.9

Značka: Fujifilm
116 990 Kč 96 686 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
13.7.2024
Možnosti doručení

MKX 50-135mm T2.9 je jedním z prvních manuálních filmových objektivů kompatibilních s řadou Fujifilm X. Poskytuje vysoký optický výkon a komfortní ovladatelnost při profesionálním natáčení videa. Konstrukce objektivu je optimalizována pro video, protože zamezuje dýchání objektivu při ostření a také potlačuje posun zaostření a posun optické osy při zoomování. Je vybaven třemi kroužky, které umožňují manuální a nezávislé ovládání ostření, zoomu a clony. Kroužky používají standardní ozubení 0,8 MOD, které umožňuje připojení různých kompatibilních zařízení, jako jsou například follow focusy. I s robustní a mechanickou konstrukcí objektiv váží pouze 1100g, což je skvělé na filmový telezoom, který drží zaostření a clonu v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

V ekvivalentu 35mm formátu pokrývá MKX50-135mm T2.9 ohniskovou vzdálenost od 75 mm do 202,5 mm a má konstantní světelnost T2.9 v celém rozsahu zoomu, což umožňuje dosáhnout malé hloubky ostrosti a vytvořit krásný bokeh efekt. Minimální ostřící vzdálenost 1,2m na širokém konci lze zmenšit na 85 cm pomocí funkce makro, dokáže tak zaostřit i na blízké objekty a rozšířit tak rozsah scén, které lze pokrýt jedním objektivem.

Objektiv využívá složitou optickou konstrukci, která zahrnuje 22 členů rozdělených do 17 skupin, obsahující dvě super ED čočky a dvě ED čočky. ED (Extra Low Dispersion) prvky jsou navržené k redukci chromatické aberace. Minimalizují rozptyl světla, což má za následek vylepšení kvality obrazu. Přispívají k zvýšenému kontrastu a ostrosti, zajišťují věrné zobrazení barev a ostré detaily, což je obzvláště důležité při natáčení videa.

MKX50135mm_2

Parfokální optika objektivu udržuje konstantní zaostření při změně ohniskové vzdálenosti. Přední zaostřovací skupina čoček a zoom pracují nezávisle a udržují konstantní zaostření. Tím odpadá nutnost přeostřování po použití zoomu.

MKX50135mm_3

Použití předního systému vnitřního ostření řídí změnu úhlu pohledu objektivu během ostření, čímž je dosaženo hladkého ostření. Oddělením prvků zoomu a zaostření v optice byl tak potlačen efekt dýchání objektivu na minimum, při změně zaostření se tak nezmění úhel záběru ani ohnisková vzdálenost objektivu, což je klíčové pro zachování konzistentního záběru.

MKX50135mm_4

Konstrukce objektivu je rovněž navržena tak, aby efektivně minimalizovala posun optické osy při zoomování. Tato vlastnost zaručuje stabilní polohu optické osy objektivu při změnách ohniskové vzdálenosti, což v konečném důsledku přispívá k dosažení plynulých a přesných obrazových výsledků bez nežádoucích posunů.

MKX50135mm_5

Ovládání objektivu je velmi pohodlné, je vybaven třemi plně manuálními kroužky, které umožňují nezávislé nastavení zaostření, zoomu a clony. To umožňuje intuitivní, rychlé ovládání se spolehlivou odezvou, které nelze dosáhnout elektrickým mechanismem, který obvykle způsobují časové prodlevy.

S ostřícím kroužkem, který je otočný až o 200°, navíc získáte vyšší přesnost ostření i při fotografování s malou hloubkou ostrosti, než kdybyste použili běžnou optiku. Navíc je kompatibilní se systémy follow focus, přičemž délka otáčení zůstává dostatečně krátká, aby se dala v případě potřeby upravit ručně.

MKX50135mm_1

Zaoblená devítilamelová clona podporuje plynulé nastavení bez cvakání. Tato konstrukce umožňuje precizní a tiché řízení expozice, minimalizuje riziko chvění fotoaparátu, a vytváří bokeh s měkkým, přirozeně vypadajícím rozostřeným pozadím.

Objektiv není pouze technologicky vyspělý, jeho design je koncipován tak, aby plně uspokojil potřeby profesionálních filmařů. Konstrukce zahrnuje vysoce kvalitní materiály, což zajišťuje odolnost a spolehlivost i v náročných podmínkách používání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Video objektivy
Typ objektivu: Zoom
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Telezoom (≥50-500mm) / Zoom APS-C
Světelnost objektivu: > 2.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro žánr: Video, Krajina, Sport, Zvířata, Koncerty
Ohnisková vzdálenost: 50-135 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 75-202,5 mm
Maximální clona: T2,9
Minimální clona: T22
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 120 cm
Konstrukce objektivu: 22 členů / 17 skupin
Průměr filtru: 82 mm
Délka objektivu: 206,5 mm
Hmotnost: 1100 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: