SAMYANG 10mm f/2.8 ED AS NCS CS (FUJI X)

Značka: Samyang
11 290 Kč –5 %
SAMYANG 10mm f/2.8 ED AS NCS CS (FUJI X)
11 290 Kč –5 % 10 690 Kč 8 835 Kč bez DPH
vyprodáno
Možnosti doručení

Objektiv Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS s bajonetem Fujifilm X je prvotřídní ultra-širokoúhlý, manuální objektiv navržený speciálně pro použití s obrazovými snímači velikosti APS-C. S nízkým zkreslením a širokým úhlem záběr 109,5° můžete vytvářet fotografie, které zachycují rozsáhlé scény s vysokým detailním rozlišením a bez výrazných optických deformací. Tento objektiv s ekviv. ohniskovou vzdáleností 15 mm je ideální pro fotografování interiérů, architektury a krajiny.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeho optická konstrukce zahrnuje 14 členů rozdělených do 10 skupin, včetně 2 asférických členů (ASP) a jednoho členu s extra nízkým rozptylem světla (ED), což přispívá k vynikající kvalitě obrazu, minimalizaci chromatické aberace a zkreslení.

SAMYANG10mmf28_1

Poprvé v historii společnosti Samyang Optics byly použity na objektivu nanokrystalické antireflexní vrstvy čoček Nano Coating System (NCS), které redukují odrazy a zvyšují kontrast ještě více než tradiční povrchová úprava Ultra Multi Coating (UMC). Tato úprava také maximalizuje propustnost světla, což pomáhá minimalizovat nežádoucí záblesky a stíny na snímcích.

SAMYANG10mmf28_3

Díky vysoké světelnosti f/2,8 umožňuje bezproblémové fotografování i za špatných světelných podmínek. K dispozici je 6 lamel clony navržených tak, aby vytvořili téměř úplný kruh, když je clona plně zavřená. Clonový kroužek o šířce 8 mm je dobře tlumený a jeho pohybem lze měnit clonu po 0,5 EV kroku. Na tubusu je vyznačena hyperfokální stupnice pouze u clon F5,6, F4,0 a F2,8.

Manuální ostřící kroužek (široký 35 mm) má pogumovaný povrch s žebry, pohybuje se rovnoměrně a hladce, se správnou mírou tlumení. Stupnice vzdálenosti je vyjádřená v stopách a metrech. Celý kroužek se otáčí v rozsahu cca. 130 stupňů, s tak malou ohniskovou vzdáleností a výraznou hloubkou ostrosti je to hodnota, která umožňuje velmi přesné nastavení.

SAMYANG10mmf28_4

Nejbližší ohnisko 24 cm je ideální pro fotografování v omezených prostorách nebo dokonce pro příležitostné přiblížení, kde široký záběr umožňuje zachytit více okolí vašeho motivu, než by bylo možné s objektivy dlouhé ohniskové vzdálenosti. Ostření se provádí pohybem čočky uvnitř tubusu objektivu, takže délka objektivu se při focení nemění.

SAMYANG10mmf28_2

Za zaostřovacím kroužkem objektiv plynule přejde do „květinkové“, trvale upevněné sluneční clony. Obklopuje konvexní přední prvek s průměrem 72 mm, na který ale nejdou připojit žádné filtry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Samyang
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Ultra-širokoúhlý (<14mm) / APS-C
Světelnost objektivu: > 2.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro žánr: Architektura, Interiéry, Krajina, Sport, Reportáže
Ohnisková vzdálenost: 10 cm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 15 cm
Maximální clona: F2,8
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 6
Minimální zaostřovací vzdálenost: 24 cm
Konstrukce objektivu: 14 členů / 9 skupin
Průměr filtru: -
Délka objektivu: 132,4 mm
Hmotnost: 625 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: