FUJIFILM GFX 100S + GFX profi support v hodnotě 5990Kč

Akce ULTRA SLEVY
Značka: Fujifilm
159 990 Kč –25 % 119 900 Kč 99 091 Kč bez DPH
Skladem
záruka 3 roky ?
+ baterie?
+ karta? ?
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Možnosti doručení

GFX100S nově definuje střední formát, je pokročilejší než jakýkoliv jiný fotoaparát systému GFX. Kombinuje to nejlepší z technologie Fujifilm do jednoho fotoaparátu, který váží pouhých 900g. Má podobně velké tělo jako většina fotoaparátů s full frame snímači, ale je navržený a zkonstruovaný pro umístění snímače s ultravysokým rozlišením 102 Mpx. Tento fotoaparát je dále doplněn odolnou konstrukcí, stabilizací obrazu v těle, rychlým a přesným automatickým ostřením, je tak vhodný pro potřeby fotografování i videa.

Je poháněn vysoce výkonným procesorem X-Processor 4 a využívá svůj 102Mpx back-illuminated CMOS snímač s velikostí 55mm (diagonálně) k vytváření snímků v ohromující kvalitě. Ve srovnání s menšími snímači s nižším rozlišením, které se běžně vyskytují v tradičních full frame zrcadlovkách a bezzrcadlovkách, je obrazový snímač GFX100S přibližně 1,7krát větší a je vylepšen tak, aby byl mimořádně citlivý na světlo. Velký snímač poskytuje GFX100S značnou výhodu oproti menším senzorům, zejména pokud jde o produkci snímků s neuvěřitelně malou hloubkou ostrosti, fantastickým dynamickým rozsahem, věrnou reprodukcí barev (color science), plynulými přechody a nízkou úrovní šumu při citlivosti až ISO 12 800. Konstrukce snímače BSI přispívá k vysoké čistotě a přesnému podání barev při práci v různých světelných podmínkách.

Kompaktní rozměry, ergonomie, lehkost a snadná přenositelnost jsou podpořeny pětiosou (IBIS) stabilizací obrazu v těle s účinností až 6 EV. Tento stabilizační systém také umožňuje vytvářet soubory s rozlišením až 400 Mpx pomocí režimu Pixel Shift Multi-Shot pro extrémní detaily statických objektů.

Pokud jde o video, fotoaparát umožňuje záznam videa v rozlišení 4K a to v poměru 4:2:0 10-bit interně, 4:2:2 10-bit přes HDMI nebo RAW 12-bit externě. F-log gama a HLG lze použít pro pokročilejší barevné úpravy během postprodukce.


Detailní informace

Detailní popis produktu

102Mpx CMOS Sensor and X-Processor 4

S využitím velkého 43,8 x 32,9 mm BSI CMOS snímače s rozlišením 102Mpx a procesoru X-Processor 4 je GFX 100S schopen zachytit 16bitové fotografie s širokým dynamickým rozsahem a v širokém rozsahu citlivosti ISO 100-12800 (rozšířitelná na ISO 50-102400).

Velká velikost každého pixelu snímače umožňuje efektivnější shromažďování světla (každý pixel je 1,7 krát větší než u full-frame snímače), výsledkem je vysoký dynamický rozsahu a nízká produkce digitálního šumu při zvýšených hodnotách ISO, hladší tonální a barevné přechody a vytvoření charakteristického trojrozměrného „vzhledu středního formátu“.

To, co přináší nepřekonatelnou kvalitu obrazu a vynikající reprodukci barev je kombinace 102 Mpx snímače se zadním osvětlením (BSI), čtyř-jádrového procesoru X-Processor 4 a objektivů GF na G Mount bajonetu pro ohromující ostrost od okraje k okraji.   

Ke středoformátovým vzhledům přispívá také řada tradičních poměrů stran středního a velkého formátu, kde kromě standardního 4:3 se dá použít také 1:1, 65:24, 5:4, 7:6, 3:2 a 16:9.

Obrazový procesor a snímač také umožňují nepřetržité snímání rychlostí až 5 sn./s nebo záznam videa DCI a UHD 4K/30fps.

GFX100S_IBIS

Stabilizace s účinností až 6 EV a přepracovaná závěrka

Vestavěná 5osá stabilizace obrazu s posunem snímače (IBIS) pomáhá minimalizovat chvění fotoaparátu a dramaticky rozšiřuje možnosti fotografů vytvářet snímky přímo z ruky. Tento systém funguje ve spojení s jakýmkoli objektivem, včetně těch nestabilizovaných, ale při použití s objektivy s podporou OIS nabízí účinnost až 6 EV. Systém stabilizace je o 20 % menší a o 10 % lehčí než verze GFX100. Navzdory tomuto snížení velikosti a hmotnosti má účinnost až 6 expozičních kroků, což je zlepšení o 0,5 EV oproti GFX100.

Inovovaná závěrka je vybavena speciálním tlumičem nárazů. Nejen, že poskytuje rychlejší odezvu, ale také minimalizuje jakýkoli náznak otřesu. Také je o 15% lehčí než jednotka původního GFX100, ale její menší velikost nijak nesnižuje její výkon a během své životnosti umožní více než 150 000 aktivací. K dispozici je také pět režimů závěrky, včetně tiché elektronické závěrky.

Mechanická závěrka pracuje s časem od 60 minut až po 1/4000 s. Elektronická závěrka umožňuje použití až 1/16000 sekundy. Sériové snímání s mechanickou závěrkou umožňuje až 5 sn./s (16 snímků compressed RAW / 42 snímků JPEG). Maximální sériové snímání s elektronickou závěrkou je až 2,9 sn./s (23 snímků compressed RAW / 64 snímků JPEG).

GFX100S_03

Hybridní systém automatického ostření

Konstrukce snímače zahrnuje rozšířený systém automatického ostření s fázovou detekcí, který má 425 volitelných bodů. Pokrývají téměř 100% obrazového snímače a odemykají úroveň výkonu automatického ostření, která dosud nebyla u těchto přístrojů k dispozici. Fotoaparát dokáže zaostřit už za 0,18 sekundy a citlivost ostření je až -5,5 EV.

Výsledkem je všestranné, přesné a neuvěřitelně rychlé automatické ostření. Fotoaparát je také schopen efektivně využívat nejaktuálnější algoritmus sledování objektů (režim AF-C), který při používání funkcí Tracking AF a Face / Eye AF udržuje vše zaostřené.

GFX100S_06

Pixel Shift Multishot

Funkce Pixel Shift Multi-Shot kombinuje 16 souborů RAW a vytváří jediný 400Mpx snímek, který reprodukuje ty nejjemnější detaily s maximální přesností barev. Snímky jsou vytvářeny při posunu obrazového snímače tak, aby byly zaznamenány obrazové data červené, zelené a modré barvy z každého pixelu. Tento proces má za následek bezkonkurenční reprodukci barev, minimum falešných barev a je ideální pro archivaci uměleckých děl, ochranu kulturních statků nebo pro jakoukoli aplikaci, která vyžaduje dokonalou věrnost barev a přepychové detaily.

GFX100S_05

Více bokehu a jemné barevné přechody

V kombinaci s objektivy GF 80mm F1.7 R WR nebo GF 110mm F2 R LM WR vytvoříte portrétní fotografie s jedinečným vzhledem. Jsou bezkonkurenční v tom, jak oddělují objekty od jejich pozadí a vytvářejí téměř trojrozměrnou kvalitu obrazu. Je to kvůli vztahu, který existuje mezi ohniskovou vzdáleností a tím, jak je zorné pole reprodukováno na velkoformátovém snímači. Velkoformátové přístroje prostě přirozeně vytvářejí obrázky s větší separací a přirozeným bokehem.

GFX100S poskytuje úžasně jemné tóny s neuvěřitelně jemnými barevnými přechody díky pokročilým technologiím snímače. Není to jen důsledek celkového rozlišení snímače, ale také proto, že jeho design se zadním osvětlením, umožňuje přímí dopadu světla na snímač a vytváří snímky s mnoha detaily a menším celkovým šumem.

GFX100S_04

FUJIFILM G Mount

FujiFilm GFX využívá bajonet G, který má průměr 65 mm a krátkou ohniskovou vzdálenost příruby 26,7 mm (flange distance), aby se lépe usnadnilo přizpůsobení objektivů a umožnilo to snížit zadní zaostřovací vzdálenost (backfocus) na 16,7 mm. Krátký backfocus lépe brání vinětaci a podporuje ostrost u objektivů řady GF po celé ploše snímku.

Bajonet používá až 12 elektronických kontaktních míst pro odesílání a přijímání dat a podporuje široký sortiment objektivů a příslušenství.

GFX100S_08

Rozmanitost filmových simulací

Odborné znalosti společnosti Fujifilm v oblasti “color science” jsou mezi tvůrci fotografií legendární. Již více než 86 let je společnost Fujifilm odpovědná za některé z nejznámějších fotografií a filmů na světě. GFX100S vám poskytuje přístup k těmto bohatým zkušenostem a to pouhým stisknutím tlačítka - obraz je zpracován jedním z nejuznávanějších digitálních procesorů pro zpracování barev na světě. Díky výběru z 19 exkluzivních režimů filmových simulací je snadné dosáhnout fantastických barev přímo z fotoaparátu.

GFX100S obsahuje nový režim simulace - Nostalgic Neg, který připomíná americkou novodobou barevnou fotografii, která se objevila v 70. letech. Nostalgic Neg. pokračuje v tomto trendu a rozšiřuje hranice fotografické kreativity. Jeho jedinečná tonalita dodává jantarovým tónům zvýraznění pro měkčí vzhled a zvyšuje sytost stínů při zachování detailů a dodává obrazům lyrický nádech.

GFX100S_01

Intuitivní ovládání

Ovládací prvky budou znát jak noví, tak stávající fotografové systému GFX.  Na horním panelu se nachází volič režimů (PASM), který nabízí šest nastavitelných poloh C1 - C6, což uživatelům umožňuje uložit vybrané funkce do každé z poloh a rychle je aktivovat pro hladký průběh fotografování.

Na horním panelu je umístěn volič pro okamžité přepínání mezi režimy fotografování a natáčení videa, což také zvyšuje pohodlí. Plochý ergonomický joystick mimo jiné usnadňuje a urychluje výběr ostřícího bodu.

Na horním panelu se nachází 1,8“ palcový stavový LCD display s vynikající čitelností, který zobrazuje klíčová nastavení EXIF, jako je rychlost závěrky, clona, citlivost ISO a kompenzace expozice.

Mezi další zobrazované informace patří počet zbývajících snímků při fotografování a zbývající doba natáčení. Displej lze pro větší pohodlí uživatelsky přizpůsobit.

Na zadním panelu se nachází 3,2“ hlavní LCD dotykový display se 100% pokrytím a rozlišením 2,36 milionů obrazových bodů. Lze jej vyklopit ve třech směrech (90° nahoru, 45° dolů a 60° vpravo).

Tělo z hořčíkové slitiny je lehké a odolné, kamerový systém je utěsněn proti povětrnostním vlivům tak, že odolává vlhkosti, prachu a také mrazu až do -10 °C.

K dispozici jsou dva sloty pro karty SD UHS-II, které umožňují ukládaní sekvenční, se zálohou nebo separátní ukládání RAW a JPEG.

Jediná dobíjecí lithium-iontová baterie NP-W235 je dimenzována tak, aby umožnila přibližně 460 snímků na jedno nabití.

Integrovaný Bluetooth 4.2 a Wi-Fi usnadňují přímé bezdrátové sdílení souborů i dálkové ovládání fotoaparátu z připojeného mobilního zařízení. 

GFX100S_07

Video v rozlišení UHD a DCI 4K

Velikost snímače (55mm diagonálně) je využita nejen u fotografií, ale nabízí také řadu možností po pořizování videa. Včetně nahrávání interního videa UHD a DCI 4K30p v rozlišení 10 bitů 4:2:0 a 4K30p 4:2:2 10bit prostřednictvím výstupu HDMI a to rychlostí až 400 Mb/s. Pokud pracujete s Atomos Ninja V, pak je možný i RAW 12bitový výstup UHD 4K30p pomocí formátu Apple ProRes RAW.

Rychlost čtyřjádrového procesoru je velkým přínosem pro celkový výkon videa a umožňuje vysokou rychlost čtení při nahrávání videa v rozlišení 4K. Pomáhá také snižovat zkreslení "rolling shutter" efektu u pohybujících se objektů.

Kromě toho, že dokáže nahrávat 4K záběry v poměru stran 16: 9, podporuje GFX100S také poměr stran 17: 9, často používaný v digitálním kině. K dispozici jsou také nejčastěji používané kompresní kodeky H.264 a H.265. Lze navíc zvolit profesionální standardy, jako je REC.2100 podporovaný Hybrid Gamma Log (HLG) nebo F-Log pro dodatečné úpravy obrazu během postprodukce - gradace barev, úprava jasu, sytost barev a další.

Fotoaparát je vybaven 3,5 mm konektorem pro mikrofon a 3,5 mm konektorem pro sluchátka. pro pokročilejší audio řešení.


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

  • 102Mpx 43,8x32,9 BSI CMOS
  • X-Processor 4
  • OLED 3,69 mil. bodů EVF hledáček s 0,77násobným zvětšením
  • 3,2“ výklopný dotykový LCD s 2,36mil. bodů
  • 425bodový AF systém s fázovou detekcí
  • 5osá stabilizace obrazu s posunem snímače
  • 400Mpx Pixel Shift Multi-Shot
  • ISO 100-12800, sériové snímání 5 sn./s
  • 19 režimů simulace filmu

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Fotoaparáty GFX
Typ fotoaparátu: Střední formát
Použití: Profesionální, Poloprofesionální
Typ snímače: BSI CMOS
Velikost snímače: 44 x 33 mm
Rozlišení: 102 Mpx
Procesor: X-Processor 4
Crop faktor: 0,79 x
Počet AF bodů: 425
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO: 100 - 12800
Stabilizace obrazu: Ano
Minimální čas závěrky: 1/4000
Rychlost sériového snímání: 5 sn/s
Formát souborů: JPEG, RAW, TIFF, DNG
Vestavěný blesk: Ne
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní: microUSB, USB-C, micro HDMI, Wi-Fi
Rozlišení videa: 4K UHD (3840x2160)
Video formát: H.264, H.265
Rozměry: 150 x 104 x 87
Hmotnost: 900 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: