FUJIFILM X100VI

Novinka pořadník předobjednávka
Značka: Fujifilm
45 990 Kč 38 008 Kč bez DPH
předobjednávka předobjednávka Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
záruka 3 roky ?
Možnosti doručení

FUJIFILM představil nejnovější verzi svého oblíbeného, jedinečného, špičkového kompaktního fotoaparátu X100VI. Tento model představuje již šestou generaci kamery, která je známá svou kombinací retro designu, vysoké obrazové kvality a unikátní konstrukce.

První model z řady X100, byl uveden na trh v roce 2011. Tato řada si vydobyla jedinečnou pozici a získala vysoké ocenění od uživatelů po celém světě díky svému jedinečnému "hybridnímu hledáčku", který umožňuje přepínat mezi optickým a elektronickým systémem, jeho designu a intuitivní ovládání, a v neposlední řadě díky své vysoké obrazové kvalitě, která je dosažena díky jedinečné reprodukci barev.

Nový X100VI přichází s podstatnými aktualizacemi platformy, které zahrnují 40,2Mpx X-Trans CMOS senzor z X-H2, nahrávání videa ve 6,2K, vylepšený AF a nový režim filmové simulace REALA ACE.

Je to první model v řadě, který přináší nově vyvinutou funkci stabilizace obrazu v těle (IBIS), která pomáhá minimalizovat chvění fotoaparátu až o 6 expozičních kroků. Tímto způsobem se snaží dosáhnout ještě vyšší kvality obrazu a výkonu, a to při zachování kompaktního a lehkého těla s hmotností přibližně 521 g.

Jeden z prvků převzatých z předchozí generace je vestavěný objektiv 23mm f/2 (ekvivalent základní ohniskové vzdálenosti 35mm), který představuje srdce a duši platformy X100. Pevná ohnisková vzdálenost přidává fotoaparátu jeho charakter a světelnost f/2 ho činí mistrem v podmínkách špatného osvětlení. Zachovává také oblíbený hybridní hledáček.

Fujifilm X100VI spojuje pečlivou pozornost k detailům ve svém designu a ovladatelnosti s vynikajícími funkcemi, které přinášejí skvělou kvalitu obrazu a dělají z fotografování radost, profesionálům i nadšencům fotografie.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elegantní Design

Design, který inspiruje a motivuje, je zdůrazněn hliníkovou horní deskou X100VI, precizně obrobenými ciferníky a vnějšími ovládacími prvky, které podporují kreativitu pokaždé, když fotoaparát vezmete do ruky. Ovládací prvky na horní straně jsou inspirovány klasickým designem filmových kamer a nabízejí jednoduchou funkčnost spolu s tvůrčí volností. Můžete si prohlížet nebo měnit nastavení fotoaparátu kdykoli pomocí ovládání rychlosti závěrky, clony a ISO - vše je okamžitě dostupné. Fujifilm X100VI je k dispozici standardně ve stříbrném a černém provedení, a navíc bude k dostání limitovaná verze X100VI, oslavující 90. výročí společnosti Fujifilm.

x100vi_20

Stabilizace obrazu IBIS

Při slabém osvětlení nebo při použití delších časů závěrky, vestavěný stabilizační systém obrazu s posunem snímače v těle fotoaparátu v X100VI minimalizuje chvění až o 6 expozičních kroků, což zajišťuje ostré snímky a stabilní videa. Navzdory přidání tohoto systému zůstává X100VI kompaktní a lehký. Má stejné rozměry jako předchozí generace a váží pouze o 43 gramů více. Stejně jako jeho předchůdce používá baterii NP-W126S s podobnou životností.

x100vi_23

X-Trans CMOS 5 HR s vysokým rozlišením 40,2Mpx

Opticky precizní objektiv 23mm f/2 dokonale doplňuje 40,2Mpx snímač, který poskytuje ostrost obrazu od okraje k okraji. Senzor X-Trans CMOS 5 HR má vylepšený algoritmus zpracování obrazu, který zlepšuje rozlišení a poskytuje vynikající kvalitu obrazu bez kompromisů v poměru signálu k šumu. Rychlost čtení tohoto senzoru je více než čtyřikrát vyšší než u předchozího modelu a více než třicetkrát vyšší než u první generace. Díky této vysoké rychlosti čtení je možné zpracovávat současně signály zaměření se zobrazením výsledného obrazu. Senzor využívá unikátní pole barevných filtrů, které pomáhá snižovat moaré a falešné barvy, aniž by bylo nutné používat optický nízko-průchodový filtr.

Snímač X-Trans CMOS 5 HRvylepšenou, světelně účinnější pixelovou strukturu pro efektivnější zachycení světla. Nastavení ISO 125, které u předchozího modelu představovalo pouze rozšířenou možnost, je nyní nativně dostupné.

Engine X-Processor 5 poskytuje dvounásobnou rychlost zpravování obrazu oproti X-Processor 4 při snížené spotřebě energie. Přináší s sebou algoritmy pro rozpoznávání předmětů trénované strojovým učením AI a umožňuje začlenění formátu obrázku nové generace HEIF.

x100vi_25

Aktualizovaný algoritmus AF

X100VI disponuje účinným algoritmem automatického ostření, který zajistí spolehlivé ostření i při záznamu neustále se pohybujících objektů. Nejvýraznější vylepšení autofokusu je zaznamenáno zejména v zónovém AF a v situacích s nízkým kontrastem. Díky použití AI technologie byla také zlepšena detekce zvířat, ptáků, aut, motocyklů, jízdních kol, letadel, vlaků, hmyzu a dronů. Stejně jako u jiných modelů fotoaparátů Fujifilm je zde samostatný režim pro detekci lidské tváře a očí.

Lze také použít vestavěný 4stupňový ND filtr pro větší kontrolu nad expozicemi a usnadňující práci s mělkou hloubkou ostrosti. ND filtr lze také používat při natáčení videa. Jednou z dodatečných výhod, které poskytuje 40,2Mpx senzor, jsou nové režimy digitálního telekonvertoru 1,4x a 2x, které mohou zvýšit efektivní ohniskové vzdálenosti na ekvivalent 49mm a 70mm.

x100vi_22 

Pokročilý hybridní hledáček

Hybridní hledáček vám umožňuje vytvářet kompozice podle vašich představ. Díky němu máte možnost volby mezi všestranným EVF a jednoduchým OVF. EVF vám usnadňuje komponování obrazu „v rámečku“ a zobrazuje to, co vidí senzor. OVF otevírá vaši kreativitu tím, že umožňuje vidět i to, co se děje mimo hlavní výřez a poskytuje klasický pocit fotografování „přes objektiv“. Volba OVF Image Display vám umožní zobrazit obrázek po jeho vytvoření buď na celé obrazovce, nebo v rohu hledáčku.

x100vi_24

Filmové simulace

X100VI získala simulaci filmu REALA ACE, která se poprvé objevila v GFX 100 II. Vedle toho jsou přidány simulace Nostalgic Neg a Eterna Bleach Bypass, čímž se celkový počet zvýšil ze 14 simulovaných filmových materiálů nebo 20. Těchto 20 režimů simulace digitálně kopíruje vzhled klasických fotografických filmů. Reprodukujte klasické barvy a tóny, kterými je Fujifilm proslulý.

Grain effect přidává vašim fotografiím přirozeně vypadající zrnitost a napodobuje drsný vzhled tradičních filmů s vysokým ISO. „Colour chrome effect“ přidává hloubku, detaily a živost do červených, zelených nebo žlutých tónů v třech úrovních intenzity, pro „highly-saturated“ onjekty, u kterých by se jinak mohly ztrácet detaily. Nebo použijte „Color Chrome FX Blue“ pro zvýraznění modrých tónů v obrázku.

x100vi_26

6,2K/30p 4:2:2 10bitový interní záznam videa

X100VI poskytuje pokročilý výkon pro natáčení videí v kompaktním a lehkém těle. Můžete interně natáčet filmy až ve 6,2K při 30 snímcích za sekundu s 10bitovou barevnou hloubkou 4:2:2. Navíc je k dispozici možnost natáčet ve formátu 4K/60p a ve vysokorychlostním režimu 1080/240p, což zvyšuje flexibilitu při natáčení videa.

Pomocí režimu AF-C s Wide/Tracking AF snadno sledujete pohybující se objekty během natáčení videa - stačí jednoduše klepnout na objekt na zadním LCD displeji. X100VI bude schopen sledovat objekt i v situacích, kdy se jich v záběru objeví více.

Doplňkové parametry

Kategorie: Řada X100VI
Typ fotoaparátu: EVF kompakt
Použití: Pokročilý
Typ snímače: X-Trans CMOS 5 HR
Velikost snímače: APS-C
Rozlišení: 40,2 Mpx
Procesor: X-Processor 5
Crop faktor: 1,5 x
Stabilizace obrazu: 5-axis IBIS 6.0 stops
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO: 125~12800
Minimální čas závěrky: 1/4000 (Electronic shutter 1/180000)
Rychlost sériového snímání: 11 sn/s (Electronic shutter 20 sn/s)
Formát souborů: JPEG, RAW, HEIF, TIFF
Vestavěný blesk: Ano
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní: USB-C, micro-HDMI, 2,5mm port, Wi-Fi, Bluetooth
Rozlišení videa: 6,2K/30p
Video formát: HEVC/H.265
Rozměry: 128 x 74,8 x 55,3
Hmotnost: 521 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: