FUJIFILM X100VI

Novinka pořadník předobjednávka
Značka: Fujifilm
45 990 Kč 38 008 Kč bez DPH
POŘADNÍK POŘADNÍK Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
záruka 3 roky ?
Možnosti doručení

Vážení zákazníci,

vzhledem k extrémnímu zájmu o tento model Vás musíme bohužel informovat o velmi dlouhé čekací době, která je minimálně v řádu měsíců.

Tato situace je celosvětová, což znamená, že do České republiky dostáváme pouze omezené příděly fotoaparátů. Fujifilm však přislíbil zvýšení výroby a věříme, že se situace během roku 2024 zlepší.

V každém případě doporučujeme zapsat se do pořadníku, protože je jisté ,že minimálně během letošního roku se tento model nedostane do běžného  prodeje na prodejně a budou se vykrývat pouze pořadníky.

 

FUJIFILM představil nejnovější verzi svého oblíbeného, jedinečného, špičkového kompaktního fotoaparátu X100VI. Tento model představuje již šestou generaci kamery, která je známá svou kombinací retro designu, vysoké obrazové kvality a unikátní konstrukce.

První model z řady X100, byl uveden na trh v roce 2011. Tato řada si vydobyla jedinečnou pozici a získala vysoké ocenění od uživatelů po celém světě díky svému jedinečnému "hybridnímu hledáčku", který umožňuje přepínat mezi optickým a elektronickým systémem, jeho designu a intuitivní ovládání, a v neposlední řadě díky své vysoké obrazové kvalitě, která je dosažena díky jedinečné reprodukci barev.

Nový X100VI přichází s podstatnými aktualizacemi platformy, které zahrnují 40,2Mpx X-Trans CMOS senzor z X-H2, nahrávání videa ve 6,2K, vylepšený AF a nový režim filmové simulace REALA ACE.

Je to první model v řadě, který přináší nově vyvinutou funkci stabilizace obrazu v těle (IBIS), která pomáhá minimalizovat chvění fotoaparátu až o 6 expozičních kroků. Tímto způsobem se snaží dosáhnout ještě vyšší kvality obrazu a výkonu, a to při zachování kompaktního a lehkého těla s hmotností přibližně 521 g.

Jeden z prvků převzatých z předchozí generace je vestavěný objektiv 23mm f/2 (ekvivalent základní ohniskové vzdálenosti 35mm), který představuje srdce a duši platformy X100. Pevná ohnisková vzdálenost přidává fotoaparátu jeho charakter a světelnost f/2 ho činí mistrem v podmínkách špatného osvětlení. Zachovává také oblíbený hybridní hledáček.

Fujifilm X100VI spojuje pečlivou pozornost k detailům ve svém designu a ovladatelnosti s vynikajícími funkcemi, které přinášejí skvělou kvalitu obrazu a dělají z fotografování radost, profesionálům i nadšencům fotografie.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elegantní Design

Design, který inspiruje a motivuje, je zdůrazněn hliníkovou horní deskou X100VI, precizně obrobenými ciferníky a vnějšími ovládacími prvky, které podporují kreativitu pokaždé, když fotoaparát vezmete do ruky. Ovládací prvky na horní straně jsou inspirovány klasickým designem filmových kamer a nabízejí jednoduchou funkčnost spolu s tvůrčí volností. Můžete si prohlížet nebo měnit nastavení fotoaparátu kdykoli pomocí ovládání rychlosti závěrky, clony a ISO - vše je okamžitě dostupné. Fujifilm X100VI je k dispozici standardně ve stříbrném a černém provedení, a navíc bude k dostání limitovaná verze X100VI, oslavující 90. výročí společnosti Fujifilm.

x100vi_20

Stabilizace obrazu IBIS

Při slabém osvětlení nebo při použití delších časů závěrky, vestavěný stabilizační systém obrazu s posunem snímače v těle fotoaparátu v X100VI minimalizuje chvění až o 6 expozičních kroků, což zajišťuje ostré snímky a stabilní videa. Navzdory přidání tohoto systému zůstává X100VI kompaktní a lehký. Má stejné rozměry jako předchozí generace a váží pouze o 43 gramů více. Stejně jako jeho předchůdce používá baterii NP-W126S s podobnou životností.

x100vi_23

X-Trans CMOS 5 HR s vysokým rozlišením 40,2Mpx

Opticky precizní objektiv 23mm f/2 dokonale doplňuje 40,2Mpx snímač, který poskytuje ostrost obrazu od okraje k okraji. Senzor X-Trans CMOS 5 HR má vylepšený algoritmus zpracování obrazu, který zlepšuje rozlišení a poskytuje vynikající kvalitu obrazu bez kompromisů v poměru signálu k šumu. Rychlost čtení tohoto senzoru je více než čtyřikrát vyšší než u předchozího modelu a více než třicetkrát vyšší než u první generace. Díky této vysoké rychlosti čtení je možné zpracovávat současně signály zaměření se zobrazením výsledného obrazu. Senzor využívá unikátní pole barevných filtrů, které pomáhá snižovat moaré a falešné barvy, aniž by bylo nutné používat optický nízko-průchodový filtr.

Snímač X-Trans CMOS 5 HRvylepšenou, světelně účinnější pixelovou strukturu pro efektivnější zachycení světla. Nastavení ISO 125, které u předchozího modelu představovalo pouze rozšířenou možnost, je nyní nativně dostupné.

Engine X-Processor 5 poskytuje dvounásobnou rychlost zpravování obrazu oproti X-Processor 4 při snížené spotřebě energie. Přináší s sebou algoritmy pro rozpoznávání předmětů trénované strojovým učením AI a umožňuje začlenění formátu obrázku nové generace HEIF.

x100vi_25

Aktualizovaný algoritmus AF

X100VI disponuje účinným algoritmem automatického ostření, který zajistí spolehlivé ostření i při záznamu neustále se pohybujících objektů. Nejvýraznější vylepšení autofokusu je zaznamenáno zejména v zónovém AF a v situacích s nízkým kontrastem. Díky použití AI technologie byla také zlepšena detekce zvířat, ptáků, aut, motocyklů, jízdních kol, letadel, vlaků, hmyzu a dronů. Stejně jako u jiných modelů fotoaparátů Fujifilm je zde samostatný režim pro detekci lidské tváře a očí.

Lze také použít vestavěný 4stupňový ND filtr pro větší kontrolu nad expozicemi a usnadňující práci s mělkou hloubkou ostrosti. ND filtr lze také používat při natáčení videa. Jednou z dodatečných výhod, které poskytuje 40,2Mpx senzor, jsou nové režimy digitálního telekonvertoru 1,4x a 2x, které mohou zvýšit efektivní ohniskové vzdálenosti na ekvivalent 49mm a 70mm.

x100vi_22 

Pokročilý hybridní hledáček

Hybridní hledáček vám umožňuje vytvářet kompozice podle vašich představ. Díky němu máte možnost volby mezi všestranným EVF a jednoduchým OVF. EVF vám usnadňuje komponování obrazu „v rámečku“ a zobrazuje to, co vidí senzor. OVF otevírá vaši kreativitu tím, že umožňuje vidět i to, co se děje mimo hlavní výřez a poskytuje klasický pocit fotografování „přes objektiv“. Volba OVF Image Display vám umožní zobrazit obrázek po jeho vytvoření buď na celé obrazovce, nebo v rohu hledáčku.

x100vi_24

Filmové simulace

X100VI získala simulaci filmu REALA ACE, která se poprvé objevila v GFX 100 II. Vedle toho jsou přidány simulace Nostalgic Neg a Eterna Bleach Bypass, čímž se celkový počet zvýšil ze 14 simulovaných filmových materiálů nebo 20. Těchto 20 režimů simulace digitálně kopíruje vzhled klasických fotografických filmů. Reprodukujte klasické barvy a tóny, kterými je Fujifilm proslulý.

Grain effect přidává vašim fotografiím přirozeně vypadající zrnitost a napodobuje drsný vzhled tradičních filmů s vysokým ISO. „Colour chrome effect“ přidává hloubku, detaily a živost do červených, zelených nebo žlutých tónů v třech úrovních intenzity, pro „highly-saturated“ onjekty, u kterých by se jinak mohly ztrácet detaily. Nebo použijte „Color Chrome FX Blue“ pro zvýraznění modrých tónů v obrázku.

x100vi_26

6,2K/30p 4:2:2 10bitový interní záznam videa

X100VI poskytuje pokročilý výkon pro natáčení videí v kompaktním a lehkém těle. Můžete interně natáčet filmy až ve 6,2K při 30 snímcích za sekundu s 10bitovou barevnou hloubkou 4:2:2. Navíc je k dispozici možnost natáčet ve formátu 4K/60p a ve vysokorychlostním režimu 1080/240p, což zvyšuje flexibilitu při natáčení videa.

Pomocí režimu AF-C s Wide/Tracking AF snadno sledujete pohybující se objekty během natáčení videa - stačí jednoduše klepnout na objekt na zadním LCD displeji. X100VI bude schopen sledovat objekt i v situacích, kdy se jich v záběru objeví více.

Doplňkové parametry

Kategorie: Řada X100VI
Typ fotoaparátu: EVF kompakt
Použití: Pokročilý
Typ snímače: X-Trans CMOS 5 HR
Velikost snímače: APS-C
Rozlišení: 40,2 Mpx
Procesor: X-Processor 5
Crop faktor: 1,5 x
Stabilizace obrazu: 5-axis IBIS 6.0 stops
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO: 125~12800
Minimální čas závěrky: 1/4000 (Electronic shutter 1/180000)
Rychlost sériového snímání: 11 sn/s (Electronic shutter 20 sn/s)
Formát souborů: JPEG, RAW, HEIF, TIFF
Vestavěný blesk: Ano
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní: USB-C, micro-HDMI, 2,5mm port, Wi-Fi, Bluetooth
Rozlišení videa: 6,2K/30p
Video formát: HEVC/H.265
Rozměry: 128 x 74,8 x 55,3
Hmotnost: 521 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: