FUJIFILM X-T50

Novinka předobjednávka
Značka: Fujifilm
37 990 Kč 31 397 Kč bez DPH
předobjednávka předobjednávka předobjednávka Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
záruka 3 roky ?
+ BATERIE ?
+nabíječka? ?
+ karta? ?
Možnosti doručení

Díky kombinaci nejnovějšího snímače a procesoru, kompaktním rozměrům a přepracovanému ovládacímu schématu se Fujifilm X-T50 stává kvalitním přístrojem pro ty, kteří hledají snadno použitelný fotoaparát. Je vybaven stejným 40,2Mpx snímačem BSI APS-C a procesorem X Processor 5, který je použitý ve vlajkové lodi X-T5. S tímto fotoaparátem tak nemusíte obětovat kvalitu obrazu, rychlost zpracování ani žádné pokročilé funkce, které nabízí např. fotoaparát X100VI. Poprvé u fotoaparátů X-T** je použita také IBIS stabilizace v těle. Díky speciálnímu voliči pro simulaci filmu na horní straně je to jasná volba pro ty, kteří chtějí naplno prozkoumat potenciál mnoha replik filmů FUJIFILM, včetně nejnovější REALA ACE. Proti X100VI fotoaparát poskytuje výhodu v podobě možnosti výměny objektivů. Díky své lehké a zjednodušené konstrukci je X-T50 vhodný na cesty a vytváří působivé fotografie a video se zážitkem z atmosféry filmové simulace na dosah ruky.


Detailní informace

Detailní popis produktu

40,2Mpx APS-C X-Trans CMOS 5 HR snímač a X-procesor 5

Srdcem fotoaparátu X-T50 je 40,2Mpx snímač páté generace X-Trans CMOS 5 HR. Jeho spojení s procesorem X-Processor 5 vytváří snímky bohaté na detaily, poskytuje optimalizovaný výkon a snižuje spotřebu energie fotoaparátu. Společně zajišťují dosud nejvyšší kvalitu obrazu řady X v malém a lehkém těle.

Díky působivému algoritmu automatického zaostřování a využití technologie umělé inteligence tento procesor rozšiřuje rozsah rozpoznatelných objektů fotoaparátu. Je dosaženo přesného sledování zvířat, ptáků, vozidel a dalších objektů, a to i za špatných světelných podmínek.

xt50_104

Vylepšené funkce

FUJIFILM X-T50 obsahuje působivý algoritmus predikce automatického zaostřování, který zajišťuje spolehlivé zaostření i při focení neustále se pohybujících objektů. Vylepšení automatického ostření jsou nejmarkantnější v zónovém automatickém ostření a v situacích s nízkým kontrastem.

Snímač X-Trans CMOS 5 HR má světelně účinnější strukturu pixelů. Nastavení ISO 125, které bylo u předchozího modelu X-T30 II pouze rozšířenou možností, je nyní u modelu FUJIFILM X-T50 k dispozici nativně.

Snímač je také vybaven vylepšeným algoritmem zpracování obrazu, který zvyšuje rozlišení, aniž by se zhoršila úroveň šumu.

xt50_103

7-stops Image Stabilisation IBIS

Pětiosý systém stabilizace obrazu v těle (IBIS) dokáže kompenzovat chvění fotoaparátu až o 7 clonových hodnot (stops), což umožňuje fotografovi dosáhnout ostřejších snímků a videa i při delších expozičních časech nebo při použití delších ohnisek objektivů.

Klasický design, nový zaoblený tvar těla

X-T50 zdědil design z řady X-T připomínající klasický filmový fotoaparát. Využívá však nový, zaoblený tvar těla. Je sice o něco větší než předchozí model X-T30 II, ale díky tomuto oblejšímu tvaru působí menší, aniž by to bylo na úkor ovladatelnosti. "Opěrka pro palec" se oproti předchozím modelům plynule rozšiřuje směrem ven, což zajišťuje lepší a pohodlnější držení fotoaparátu. Pomáhá při stabilizaci fotoaparátu a zlepšuje manipulaci s ním, zejména při fotografování v různých polohách nebo s těžšími objektivy. Kompaktní tělo váží pouhých 438 g, v kombinaci s elegantním designem a ergonomickým provedením je radost jej používat, ať už vás vaše tvůrčí cesta zavede kamkoli.

xt50_106

Nový volič filmových simulací

Fotoaparát FUJIFILM X-T50 je prvním fotoaparátem řady X, který je vybaven zcela novým voličem pro simulace filmu na horní desce. Je tak optimalizován pro uživatele, kteří chtějí rychle upravit styl svých snímků namísto procházení v menu nabídek. Volič poskytuje přímí přístup k osmi filmovým simulacím, ale jsou zde i tři pozice, kterým lze přiřadit simulace na základě vašich preferencí.

20 režimů simulace filmu, včetně nejnovějšího REALA ACE, využívá znalostí o barvách společnosti Fujifilm (které shromažďuje už od založení v roce 1934) a digitálně napodobuje vzhled klasických fotografických filmových pásů. Reprodukujte klasické barvy a tóny, kterými je společnost Fujifilm proslulá, nebo dodejte své fotografické cestě umělecký šmrnc.

xt50_105

Výklopný displej LCD

Fotoaparát FUJIFILM X-T50 je vybaven zadním výklopným LCD displejem s rozlišením 1,84 milionu bodů, který nabízí větší všestrannost, zejména při práci v úrovni pasu. Kombinace výklopného displeje a středového hledáčku vyrovnává objektiv, fotoaparát a fotografa na optické ose, což umožňuje pohodlnější a intuitivnější tvorbu snímků.

xt50_102

Pokročilé funkce

Vyvážení bílé (AWB) má tři režimy: Auto, White Priority a Ambience Priority. Když je zvolena priorita bílé, bude bílá barva reprodukována jako bílá pod světlem žárovek. Pokud je nastavena priorita okolního prostředí, jsou scény fotografovány s charakteristikami okolního světla.

Vícenásobná expozice – umožňuje vrstvit na sebe až devět snímků v režimech Additive, Average, Comparative Bright nebo Comparative Dark a kombinovat tak více perspektiv nebo snímků z různých časů. Na každou expozici lze aplikovat různá nastavení, včetně simulace filmu, a vytvořit tak jedinečné snímky přímo ve fotoaparátu.

V režime AUTO fotoaparát automaticky rozpozná a nastaví optimální nastavení expozice pro jakoukoli scénu. Je také vybaven funkcí automatické detekce objektu, kdy fotoaparát automaticky rozpozná a sleduje objekt a udržuje jej zaostřený. Tím odpadá nutnost ručně upravovat nastavení detekce objektu, což usnadňuje tvorbu snímků. Režim AUTO lze použít i pro záznam videa.

xt50_101

Vysoká kvalita videa

Fotoaparát umožňuje nahrávání videa v rozlišení až 6,2K interně při 30p v 10bitových barvách 4:2:2. K dispozici je také rozlišení 4K/60p a vysokorychlostní 1080/240p, což maximalizuje flexibilitu videa. Režim AF-C s funkcí Wide/Tracking AF zajišťuje sledování objektu během záznamu videa, poté co se jednoduše dotkněte objektu na zadním displeji LCD. FUJIFILM X-T50 začne objekt sledovat, a to i v situacích, kdy se v záběru objeví více objektů. Kromě režimu F-Log podporuje fotoaparát také režim F-Log2, který dokáže zachytit dynamický rozsah scény s odstíny od nejsvětlejších po nejtmavší o více než o 13 clonových hodnot (stops).

   


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

  • 40.2Mpx APS-C X-Trans CMOS 5 HR
  • X-Processor 5
  • Elektronický hledáček EVF OLED s rozlišením 2,36 mil bodů
  • Výklopný dotykový LCD displej 3,0" s rozlišením 1,84 mil bodů
  • Rozšířené snímání ISO 64-51200
  • Bluetooth and Wi-Fi

Doplňkové parametry

Kategorie: X-T50 (X-T30 II)
Typ fotoaparátu: Kompakt s výměnným objektivem
Použití: Poloprofesionální, Pokročilý i pro začátečníky
Typ snímače: X-Trans™ CMOS 5 HR
Velikost snímače: APS-C
Rozlišení: 40,2 Mpx
Procesor: X-Processor 5
Crop faktor: 1,5 x
Počet AF bodů: 256
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO: 125 – 12800 / Rozšířené snímání: 64 - 51200
Stabilizace obrazu: Ano
Minimální čas závěrky: 1/180000
Rychlost sériového snímání: 20 sn/s při elektronické závěrce s ořezem
Formát souborů: DCF, JPEG, HEIF, RAW, TIFF
Vestavěný blesk: Ano
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní: USB-C, micro HDMI, 3,5mm mini stereo, Wi-Fi, Bluetooth
Rozlišení videa: DCI 4K/60 fps
Video formát: MOV: HEVC/H.265, MP4: MPEG-4 AVC/H.264, AAC
Rozměry: 123,8 x 84 x 48,8 mm
Hmotnost: 438 g včetně baterie a SD karty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: