Capture ONE EXPRESS FUJIFLM 9 (Export fotografií | variants)

Po prvních 8 částech si myslím, že se společně nacházíme v bodě, kdy máme fotografie upravené a je na čase je exportovat. Proč exportovat? Protože zatím všechny změny se aplikují jen na náhledy (nedestruktivně) a chceme-li fotografie s úpravou prezentovat dále, tak si je musíme z programu vyexportovat. C1 používá pro označení upravené fotografie označení "variants". 
 
EXPORT JEDNÉ FOTOGRAFIE
Občas se stane, že máte jen jednu fotografii, kterou jste právě dodělali a chcete ji sdílet například na své sociální sítě. Exportovat ji můžete buď rovnou z toolbaru funkcí export (je nutné si ji přidat - klikněte pravým tlačítkem na toolbar a zvolte funkci “Customize toolbar”)
Snímek obrazovky 2019-02-25 v 16.03.45
 
Druhou možností je zvolit horní menu: FILE - EXPORT IMAGES - VARIANTS
1623728382
 
Ať zvolíte to či ono - vždy se vám zobrazí stejné dialogové okno. V tomto okně si definujete kam se vám upravená fotografie uloží (destination), zda se má vložit do podsložky (sub folder) jaká je pak cesta k tomuto souboru. Dále lze pojmenovat export například vlastním názvem a sérií snímků nebo datem exportu - toto nastavení vidíte v sekci Naming. V Recipe si nakonec můžete zvolit jakým typem souboru bude výsledný snímek. Na výběr je JPG, TIFF, DNG a PNG a samozřejmě nechybí volba barevného prostoru (jsou-li určeny vaše fotografie na web, tak doporučuji sRGB).
 
Vpravo dole vidíte tlačítko EXPORT 1 Variant (to znamená, že exportovat se bude jen jedna vybraná fotografie - ta kterou máte zrovna otevřenou).
Snímek obrazovky 2019-02-25 v 16.06.31
 
HROMADNÝ EXPORT
Lze ho udělat zcela stejně jako export jedné fotografie. Máte-li fotografie vyfiltrované a pak upravené, tak máte nejjednodušší práci, protože stačí použít příkaz pro označení celého tohoto předvýběru (například pomocí hvězd). Stačí stisknout CMD+A (pro Win = CTRL+A) a všechny tyto fotografie se vám vyberou. 
 
Po tomto kroku stačí pokračovat jak je uvedeno výše. Vše je stejné - jen v dialogovém okně vidíte kolik “variants” se bude exportovat. Tady vidíte, jak důležité je pracovat s výběry pro úpravu, protože nakonec vám tento krok na začátku usnadňuje život na konci celého procesu. 
Snímek obrazovky 2019-02-25 v 16.13.59
 
Export fotografií bude trvat nějakou dobu. Hodně záleží na výkonu vyší sestavy a na nastavení exportu. 
Pavel Vávra
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení