FUJINON XF56mm f/1.2 APD + dárkový set v hodnotě 2 165,- Kč

Značka: Fujifilm
37 990 Kč 31 397 Kč bez DPH
Na dotaz
záruka 3 roky ?
Můžeme doručit do:
13.7.2024
Možnosti doručení

Rychlý, střední teleobjektiv s vysokou světelností, jehož ohnisková vzdálenost 56 mm (ekvivalentní 85 mm ve formátu 35 mm filmu) navržený pro milovníky bokehu.

Vestavěný APD filtr, vrchol nanotechnologie u společnosti Fujifilm, vytváří ještě jemnější, krémový bokeh, díky čemuž objekt ještě více vynikne a zvyšuje kreativitu nejen u portrétů, ale také u široké řady dalších snímků.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

FUJINON XF56mmF1.2 R APD nabízí brilantní úrovně ostrosti i při fotografování s clonou F1.2. Navíc apodizační filtr vyhlazuje obrysy bokehu. Kombinace ostrosti obrazu a nádherného bokehu vytváří u portrétů trojrozměrný efekt.

xf56mmf12apd_03

V minulosti se apodizační filtr (radiální přechodový filtr) používal pouze u objektivů s manuálním ostřením, toto je první objektiv, který jej využívá spolu s vysoce přesným AF.

xf56mmf12apd_02

Objektiv má dvojí značení hodnoty clony. Bíle značené jsou normální clonové stupně, od nichž se odvozuje hloubka ostrosti. Červeně označené stupně berou v úvahu činnost zmíněného filtru a odvíjí se od jejich hodnot expozice. Rozdíl mezi těmito dvěma clonovými čísly indikuje účinnost filtru.

xf56mmf12apd_04

Protože apodizační filtr funguje nejlépe při širších hodnotách clony (od F8.0 je clonový otvor už tak malý, že apodizační filtr nehraje roli), je k dispozici ND filtr, který upravuje jas ve třech úrovních.

Ostřicí kroužek i kroužek ovládání clony jsou z kovu a z kovu je také samotné tělo objektivu, díky čemu bylo možné dosáhnout vysoké přesnosti a kvality zpracování. Povrchová textura a hladký krouticí moment na kroužcích umožňují komfortní ovládání i při jemném ručním ostření.

xf56mmf12apd_01

Jedinečné vlastnosti objektivu související s bokehem doplňuje stejně sofistikovaný optický design, který obsahuje jak asférické prvky, tak prvky s extra nízkým rozptylem, které pomáhají redukovat různé aberace, barevné lemování a zkreslení.

opt_xf56mmf12APD

Na optické prvky byla aplikována povrchová úprava HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) pro omezení odlesků a závoje a proto, aby se zvýšil kontrast a přesnost barev při velké světelnosti a v protisvětle.

Kromě toho je tento objektiv také vybaven vnitřním ostřícím mechanismem pro rychlé ostření spolu se zaoblenou sedmilamelovou clonou, která dále přispívá k výjimečné kvalitě bokehu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fujinon
Typ objektivu: Pevné ohnisko, Portrétní objektivy
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Portrétní (36-90mm) / APS-C
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Portréty, Móda, Sport, Koncerty, Reportáže
Ohnisková vzdálenost: 56 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 85 mm
Maximální clona: F1,2
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 7
Minimální zaostřovací vzdálenost: 70 cm
Konstrukce objektivu: 11 členů / 8 skupin
Průměr filtru: 62 mm
Délka objektivu: 69,7 mm
Hmotnost: 405 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: