ZEISS Touit 2.8/50M (Fuji X) + dárkový set v hodnotě 2 700,- Kč

Značka: Zeiss
24 999 Kč –6 %
touit50 1
24 999 Kč –6 % 23 490 Kč 19 413 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
20.7.2024
Možnosti doručení

Makro objektiv s poměrem zvětšení 1:1 a vynikajícím obrazovým výkon pro extrémně detailní záběry. Jemná struktura okvětního lístku, drobné chloupky na srsti nebo svůdné linky v koutcích očí – kdykoli je záběr o drobných detailech, ZEISS Touit 2,8/50M potěší a inspiruje. Umožňuje nejen zobrazit objekty v jejich původní velikosti, ale také poskytuje krásný kontrast mezi ostrým objektem a jemně rozostřeným pozadím díky své cloně 2,8. Také se skvěle hodí pro portréty a panoramatické fotografie díky skvělé světelnosti.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento objektiv se vyznačuje celokovovou konstrukcí s pogumovaným zaostřovacím a clonovým kroužkem, jiné ovládací prvky na objektivu nejsou. Na těle ani kovovém bajonetu není žádné těsnění proti povětrnostním vlivům, proto při používání ve vlhkém a mokrém prostředí musíte být opatrní.

Optická konstrukce objektivu je pečlivě navržena a sestavena tak, aby poskytovala vynikající obrazový výkon a splňovala náročné standardy společnosti ZEISS. Systém plovoucích prvků a osvědčená planární optická konstrukce pomáhají udržovat vysokou ostrost a konzistentní kvalitu obrazu v celém rozsahu ostření. Pohyb vnitřních optických členů zajišťuje rychlý a tichý DC motorek automatického ostření.

Zeiss50mmf28_5

Objektiv se skládá ze 14 čoček seřazených do 11 skupin, jsou zde použity dva asférické členy, jež řídí zkreslení a sférické aberace a významně přispívají k vysoké ostrosti a přesnějšímu vykreslení. Dva členy ze speciálního skla s nízkou disperzí omezují na minimum chromatickou aberaci, zvyšují jas a zachovávají věrnost barev.

Devíti lamelová kruhová clona dodává oblastem mimo rozsah zaostření měkký a harmonicky vyvážený bokeh, čímž přirozeně umožňuje vyniknout zaostřeným objektům.

Zeiss50mmf28_4

Makro 1:1

Objektiv ZEISS Touit 2.8/50M umožňuje zachytit i ty nejmenší věci a drobné detaily v jejich původní velikosti. Při nejkratší zaostřovací vzdálenosti objekty o velikosti 15x23 mm vyplní celý snímek s úžasným maximálním poměrem zobrazení 1:1. Obrazový výkon objektivu je výjimečný jak při krátkých, tak i středních a dlouhých vzdálenostech.

Minimální zkreslení, vynikající korekce chromatických aberací, minimální zakřivení obrazového pole a vynikající korekce koma a astigmatismu umožňují věrnou reprodukci jakéhokoli objektu, zejména v kombinaci s vysokou rozlišovací schopností moderních snímačů.

Plynulé a spolehlivé automatické ostření

Systém ostření objektivů Touit je navržen tak, aby zaručoval robustní a plynulé automatické ostření bez nutnosti kompromisů nebo omezení v optické konstrukci. Ostřící prvky se pohybují extrémně přesně a rychle díky lineárnímu motorku. Objektiv využívá systém ostření nazývaný "Internal Focus", což znamená, že se při ostření pohybují pouze některé vnitřní prvky objektivu, zatímco vnější část objektivu zůstává pevná.

Zeiss12mmf28_5

Optika prakticky bez zkreslení

Při vývoji svých objektivů se ZEISS snaží minimalizovat zkreslení a dosáhnout co nejvíce přesného a přirozeného zobrazení objektů na fotografii. Zkreslení by totiž narušilo kompozici, protože rovné linie, jejichž obraz neprochází středem čočky, by byly reprodukovány zakřiveným tvarem. Tento nepříjemný efekt je odpovídajícím způsobem a do značné míry kompenzován propracovanými optickými konstrukcemi na všech ohniskových vzdálenostech.

Zeiss50mmf28_6

Antireflexní vrstva ZEISS T*

Na všechny povrchy optických prvků objektivů ZEISS Touit je aplikována speciální antireflexní vrstva ZEISS T*, která zaručuje vždy vynikající ostrost obrazu, a to i za nepříznivých světelných podmínek. Antireflexní vrstva je nanášena na povrch čoček pomocí speciálního depozičního procesu (napařováním extrémně tenkých průhledných vrstev). Při tomto procesu se speciální chemické sloučeniny odpařují s extrémně vysokou energií ve vysokovakuovém prostředí a následně se ukládají na skleněné plochy jedna po druhé jako vrstvy s přesně řízenou tloušťkou, aby se dosáhlo požadovaného snížení reflexních vlastností a maximalizovala se propustnost světla. První techniky povlakování použila společnost ZEISS již ve 30. letech 20. století.

To významně přispívá k dosažení vysokého kontrastu, lepší reprodukce barev a obecně vyšší kvality obrazu. Antireflexní vrstva ZEISS T* pomáhá minimalizovat vnitřní odrazy ve skle a snižuje odlesky způsobené světlem dopadajícím na povrchy objektivu ze šikmých úhlů. Výsledkem je dechberoucí kvalita obrazu od okraje k okraji a od rohu k rohu celého obrazového pole.

Zeiss50mmf28_7

Design plovoucích prvků

Systém plovoucích prvků je technologie, kterou ZEISS využívá v některých svých objektivech. Jedná se o speciální optický design, který je navržen tak, aby minimalizoval efekty optické aberace v celém jejich rozsahu zaostření.

V tradičním optickém designu se pohybují pouze ostřící prvky, což může vést k optickým vadám, jako je například zkreslení nebo neostrost na určitých vzdálenostech. Při použití systému plovoucích prvků se v objektivu pohybuje nejenom skupina prvků pro ostření, ale také další skupina prvků, která se pohybuje nezávisle na ostřicí skupině. Tyto dvě skupiny se pohybují tak, aby společně kompenzovaly optické vady a zajistily vysokou kvalitu obrazu při ostření na různé vzdálenosti.

Mechanická konstrukce těchto čoček je extrémně složitá a musí být sestaveny s maximální přesností – což jsou obě klíčové kompetence společnosti ZEISS.

opt_Zeiss50mmf28

Planární optická konstrukce

Zeiss Planar je optický design objektivu vyvinutý společností Carl Zeiss v roce 1896, jedná se o jeden z nejznámějších a nejpoužívanějších optických designů v historii fotografie. Vyznačuje se rovinnými optickými prvky a symetrickou konstrukcí. To znamená, že objektiv obsahuje stejný počet optických prvků na obou stranách ohniskového bodu. Tato symetrie pomáhá minimalizovat různé optické vady, jako jsou aberace a zkreslení, a poskytuje vysoce kvalitní obrazový výkon. Výhodou je také jeho schopnost poskytovat vysokou ostrost a kontrast v celém rozsahu ostření a umožňuje také zachování přirozených barev a dobrou reprodukci detailů. Vše, co vyžaduje univerzální makroobjektiv.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zeiss
Typ objektivu: Pevné ohnisko, Makro, Portrétní objektivy
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Portrétní (36-90mm) / APS-C
Světelnost objektivu: 1.8 - 2.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Makro, Detail, Portrét, Sport, Zvířata, Reportáže, Street
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 75 mm
Maximální clona: F2,8
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 15 cm
Konstrukce objektivu: 14 členů / 11 skupin
Průměr filtru: 52 mm
Délka objektivu: 91 cm
Hmotnost: 290 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: