FUJINON GF500mm f/5.6 R LM OIS WR

Novinka předobjednávka
Značka: Fujifilm
97 990 Kč 80 983 Kč bez DPH
předobjednávka
záruka 3 roky ?
Možnosti doručení

Nový teleobjektiv, speciálně vyvinutý pro středoformátové fotoaparáty GFX, nabízí ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 395 mm díky 0,79násobnému crop faktoru formátu GFX. Je to dosud nejdelší objektiv pro GFX a zároveň nejdelší objektiv pro jakýkoli bezzrcadlový středoformátový fotoaparát.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pot v tváři sportovce v klíčovém okamžiku, zářezy a dech zřetelně patrné na kůži divokého zvířete, nebo oči a peří ptáka, které vypadají jako umělecká díla přírody – všechny tyto detaily jsou zachyceny s neuvěřitelnou přesností. Množství informací a detailnost daleko převyšují to, co dokáže vidět lidské oko, a dávají fotografii nejen realitu, ale i příběh a hloubku.

Největší kouzlo teleobjektivu je v tom, že můžete zachytit i velmi vzdálené emoce. Pokud je obrazová kvalita vysoká, díky množství informací působí snímek ještě realističtěji. Při tisku ve skutečné velikosti vás uchvátí jemné detaily a realističnost víc, než dokáže zachytit pouhé oko.

GF500mmF56_1

U nového objektivu GF 500 mm f/5,6 R LM OIS WR se podařilo dramaticky snížit velikost minimalizací rozměrů jednotlivých čoček a optimalizací konfigurace objektivu. Aberace charakteristické pro superteleobjektivy jsou potlačeny použitím pěti prvků ED a dvou Super ED. Optimální uspořádání čoček v optické konstrukce (14 skupin a 21 prvků) potlačuje chromatickou i sférickou aberaci a umožňuje dosáhnout vysokého rozlišení a vytváří snímky bohaté na detaily. Přestože jde o superteleobjektiv, váží pouhých 1 375 g, což by u běžného systému GFX nebylo možné. Hmotnost je rovnoměrně rozložena a objektiv je dokonale vyvážen, aby fotograf zvládl náročné focení i po dlouhou dobu.

FUJINON GF 500 mm f/5,6 je navržený pro snadnou přenositelnost a manipulaci, na svou třídu si zachovává kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. To je velká výhoda pro fotografy, kteří fotí z ruky, tomu napomáhá i šestistupňová stabilizace obrazu OIS. Objektiv má otočnou objímku pro stativ, která zajišťuje maximální stabilitu při pevné montáži. Na těle jsou tlačítka a přepínače pro rychlé úpravy, například přepínání stabilizace obrazu nebo změnu zaostření z plného rozsahu na 5 m až nekonečno.

GF500mmF56_3

nezmeškáte dobrý záběr, ani když budete muset běžet až sotva popadnete dech, protože stabilizace obrazu zajistí dokonalý snímek. OIS, nezbytný pro superteleobjektivy, byl navržen tak, aby byl výkonný, rychlý a nezvětšoval rozměry objektivu. Výkonná stabilizace obrazu až 6EV pomáhá minimalizovat otřesy, vibrace a chvění fotoaparátu, které mohou způsobit rozmazání fotografií. A díky kompaktním rozměrům tak tento velkoformátový objektiv můžete použít i na místech, kde nelze použít stativ, za slabého osvětlení nebo v interiéru.

GF500mmF56_OIS_anim

Velikost 1 milimetru nebo čas 1 milisekundy nejsou v kontextu světa zachyceného tímto objektivem "nepodstatné". Díky vylepšené konstrukci objektivu, která snižuje váhu zaostřovací čočky a minimalizuje její pohyb, může být zaostřování řízeno lineárním motorem. Lineární motory zajišťují vysokorychlostní, tiché a vysoce přesné automatické zaostřování, které je pro tele-fotografii nezbytné. Součástí je také funkce přednastavení zaostření.

Navíc je tento objektiv spolehlivý i za nepříznivých povětrnostních podmínek díky své konstrukci odolné vůči povětrnostním vlivům, což pomáhá zabránit jeho poškození prachem a vodou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pevné objektivy pro GFX
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm G
Typ podle ohniska: Teleobjektiv (>171 mm) / GFX
Světelnost objektivu: > 2.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ano
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro žánr: Sport, Zvířata, Koncerty, Reportáže
Ohnisková vzdálenost: 500 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 396 mm
Maximální clona: F5.6
Minimální clona: F32
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 2,75 m
Konstrukce objektivu: 21 členů / 14 skupin
Průměr filtru: 95 mm
Délka objektivu: 246,5 mm
Hmotnost: 1375 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: