FUJIFILM GFX 100S II + GFX profi support v hodnotě 5990Kč

Novinka
Značka: Fujifilm
139 990 Kč 115 694 Kč bez DPH
Skladem
záruka 3 roky ?
+ baterie?
+ karta? ?
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Středoformátová bezzrcadlovka GFX 100S II od společnosti FUJIFILM pokračuje v posouvání hranic středního formátu a umožňuje zachytit i ty nejjemnější detaily na snímku. Využívá nově vyvinutý 102Mpx snímač CMOS II s procesorem X-Processor 5, který zajišťuje široký dynamický rozsah a také obrovský rozsah citlivostí ISO 80-12800. Zatímco vylepšený elektronický hledáček s rozlišením 5,76 milionu bodů poskytuje jasné zobrazení pro oči, zadní 3,2" třístranně výklopný dotykový LCD displej otevírá nové perspektivy pro fotografování. Mimořádně vysoké rozlišení, záznam videa v rozlišení 4K a množství působivých funkcí fotoaparátu vytvářejí z modelu GFX 100S II všestranně výkonný a dosud nejlehčí fotoaparát systému GFX, připravený pro každodenní fotografování.


Detailní informace

Detailní popis produktu

102Mpx CMOS II Sensor a X-Processor 5

Nový velkoformátový snímač GFX 102Mpx CMOS II měří 55 mm na úhlopříčku (43,8 x 32,9 mm) a zaznamenává detaily v 102 megapixelech, což dodává fotografiím ohromující hloubku, texturu a tonalitu. Vysoce výkonný obrazový procesor X-Processor 5 rychle zpracovává a optimalizuje obrovské množství dat ze snímače. Společně s novou závěrkou zajišťují vynikající odezvu a funkčnost fotoaparátu i sériové snímání až 7 snímků za sekundu.

Vylepšením struktury pixelů nového snímače standardní citlivost pro fotografování začíná na ISO 80, ISO 100 pro video a končí na ISO 12800. Rozšířený rozsah ISO je 40-25600. Nyní tak mohou fotografové pořizovat 16bitové snímky s širším dynamickým rozsahem a nižším šumem než kdykoli předtím. Přepracované světlocitlivé senzory na snímači CMOS II zlepšují rozložení světla v rozích snímače, což přináší vyšší kvalitu obrazu a přesnější automatické zaostřování zejména na okrajích.

Když k tomu přidáte výkonnou stabilizaci obrazu a vše uložíte do kompaktního těla, stane se GFX100S II dokonalým fotografickým nástrojem.

GFX100SII_img_05

Pixel Shift Multishot

GFX100S II je vybaven funkcí Pixel Shift Multi-Shot, která využívá systém stabilizace obrazu v těle fotoaparátu k přesnému posunu snímače o 0,5 pixelu při každém ze 16 po sobě jdoucích RAW snímků. Tyto snímky jsou poté spojeny pomocí softwaru Pixel Shift Combiner a vytvoří jeden 400megapixelový snímek.

Navíc, režim Real Color zaznamenává čtyři soubory RAW s posunem jednoho pixelu mezi snímky, což umožňuje vytvoření 102megapixelových snímků s vyladěnými barvami, a to s použitím pouze čtvrtiny času a dat, které byly potřebné u předchozího modelu GFX100S.

GFX100SII_img_06

Aktualizovaný algoritmus AF s AI

Díky vylepšenému prediktivnímu algoritmu automatického zaostřování přináší GFX100S II oproti svému předchůdci lepší sledování objektu a vyšší přesnost automatického zaostřování v prostředí s nízkým kontrastem. Algoritmus AF zlepšuje detekci obličejů a očí, takže se fotografové mohou soustředit na kompozici a správné načasování. GFX100S II je také vybaven automatickým ostřením s detekcí objektu založeným na technologii hlubokého učení AI. Pomocí umělé inteligence dokáže detekovat a zaostřit na různé objekty včetně zvířat, ptáků, automobilů, motocyklů, jízdních kol, letadel, vlaků, hmyzu* a dronů*.

* Pro detekci hmyzu nastavte položku SUBJECT DETECTION SETTING na BIRD a pro detekci dronů na AIRPLANE.

GFX100SII_img_02

Nejvýkonnější systém IBIS Stabilizace obrazu v těle

Aby byly plně využity výhody 102megapixelového velkoformátového snímače, je GFX100S II vybaven nejsilnější stabilizací obrazu v těle (IBIS) v systému GFX. Pětiosý systém umožňuje kompenzaci až 8 expozičních kroků, pro prakticky neomezenou kreativitu velkého formátu i v náročných scénách se slabým osvětlením.

To je možné díky pečlivě navržené jednotce IBIS s přesnými gyroskopickými a akcelerometrickými senzory, které jsou navrženy tak, aby korigovaly i ty nejmenší pohyby. Díky tomu je pořizování snímků z ruky svižnější a bez námahy.

Přes všechna tato vylepšení výkonu oproti modelu GFX100S se však hmotnost modelu GFX100S II oproti jeho předchůdci snížila. S hmotností 802 g se jedná o nejlehčí 102megapixelové tělo v systému Fujifilm GFX. Proto, ať už chcete fotografovat krajiny, portréty, zvířata nebo snímky z cest, nikdy nebylo snazší mít u sebe 102megapixelový snímač pro maximální kvalitu snímků.

GFX100SII_img_01

Design pro maximální výkon

Tělo fotoaparátu je potaženo materiálem BISHAMON-TEX™, který je použit i u vlajkové lodi GFX100 II. Tříštivý vzor, inspirovaný tradičním japonským designem, nejen vylepšuje vzhled fotoaparátu, ale slouží také k zajištění stabilního držení a poskytuje maximální oporu při pořizování snímků z ruky.

GFX100S II disponuje známý volič režimů pro rychlý přístup k nastavení expozice. Kromě režimů PASM obsahuje volič šest vlastních poloh, do kterých lze uložit nastavení na míru a poté je rychle a snadno zpřístupnit.

Dobře viditelný 1,8palcový monochromatickým sub LCD display na horní desce zobrazuje základní informace včetně času závěrky, clony, citlivosti ISO a kompenzace expozice. Zobrazuje také zbývající počet snímků a dobu záznamu videa. Jeho zobrazení lze přizpůsobit osobním preferencím.

Díky tělu fotoaparátu, které je utěsněno na 60 různých místech, může GFX100S II snadno odolávat náročným povětrnostním podmínkám a prostředí, abyste mohli tvořit bez kompromisů. Samotné tělo je navíc vyrobeno z hořčíkové slitiny, která je tuhá a odolná.

GFX100SII_img_03

20 režimů simulace filmu

Fotoaparát GFX100S II disponuje 20 režimy simulace filmů, které digitálně napodobují vzhled klasických fotografických filmových pásů od Fujifilm, včetně nedávno přidané simulace REALA ACE. Tyto režimy umožňují reprodukovat charakteristický vzhled různých typů filmů Fujifilm, jako je Provia, Velvia, Classic Chrome, ETERNA/Cinema, Acros a mnoho dalších.

GFX100SII_img_04

4K/30p 10-bit 4:2:2 Video

GFX 100S II exceluje nejen jako fotoaparát, ale také jako nástroj pro natáčení videa. Umožňuje natáčet záznam v rozlišení 4K/30p ve formátu 4:2:2 s 10-bitovou barevnou hloubkou. Podporuje různé formáty souborů, včetně Apple ProRes, HEVC/H.265 a MPEG-4 AVC/H.264. Díky nativní kompatibilitě s Frame.io Camera to Cloud bez dalšího příslušenství, umožňuje přímé nahrávání fotografií a videosouborů do služby Frame.io, což výrazně zjednodušuje pracovní postup od vytvoření snímku až po jeho úpravu.

Záznam a výstup různých formátů videa je možný pomocí záznamového média a portu HDMI. Je možné například interně nahrávat v režimu F-Log2 a současně prohlížet záznam na externím monitoru.

Připojení externího SSD disku k fotoaparátu GFX100S II přes port USB-C umožňuje přímé ukládání fotografií a videí na disk, navíc s podporou formátu Apple ProRes.

 


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

  • 102Mpx 43,8 x 32,9 mm CMOS II
  • X-Processor 5
  • 5,76 mil. bodů EVF hledáček s 0,84násobným zvětšením
  • 3,2“ 3-cestný výklopný a dotykový LCD s 2,36mil. bodů
  • 1.8“ monochrome sub LCD display
  • 5osá stabilizace obrazu IBIS 8.0 stops
  • 400Mpx Pixel Shift MultiShot
  • ISO 80-12800, sériové snímání 7 sn./s
  • 20 režimů simulace filmu

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Střední formát GFX
Typ fotoaparátu: Střední formát
Použití: Profesionální, Poloprofesionální
Typ snímače: BSI CMOS II
Velikost snímače: 44 x 33 mm
Rozlišení: 102 Mpx
Procesor: X-Processor 5
Crop faktor: 0,79 x
Počet AF bodů: 425
Korekce expozice: ± 8 EV po 1/3 EV
ISO: 80 - 12800
Stabilizace obrazu: Ano
Minimální čas závěrky: 1/4000
Rychlost sériového snímání: 7 sn/s
Formát souborů: DCF, JPEG, HEIF, RAW, TIFF
Vestavěný blesk: Ne
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní: USB-C, micro HDMI, 3,5mm stereo, Wi-Fi, Bluetooth
Rozlišení videa: 4K/30p (4096 x 2160)
Video formát: HEVC/H.265, MPEG-4 AVC/H.264
Rozměry: 150 x 104,2 x 87,2
Hmotnost: 883 g (s baterií a paměťovou kartou)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: