sada GFX 100 II + GF110mm f/2.0 + dárky v hodnotě cca 6000Kč

Akce
Značka: Fujifilm
281 980 Kč –4 %
Snímek obrazovky 2023 11 14 v 15.16.30
281 980 Kč –4 % 269 990 Kč 223 132 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Zvýhodněná sada produktů fotoaparát GFX 100 II + objektiv GF110mm f/1.7 R WR

Ultimátní portrétní kombinace

Nový GFX 100 II pokračuje v tradici maximální obrazové kvality a navíc přináší bezprecedentní vysokorychlostní výkon, rozšířené možnosti videa a bleskově rychlé automatické ostření. Díky začlenění nového výkonného 102MPx snímače a procesoru X-Processor 5 se tento fotoaparát stává novým vlajkovým modelem společnosti FUJIFILM, ale prezentuje se jako elitní a dostupná středoformátová bezzrcadlovka pro fotografy i filmaře.

Objektiv GF 110mm /f2 je  jedním z nejdokonalejších portrétních objektivů současnosti.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

GFX100II_1

102Mpx CMOS II HS Sensor a X-Processor 5

GFX 100 II přichází s novým 102 megapixelovým snímačem CMOS II HS s rychlostí čtení, která je asi dvakrát rychlejší než u GFX100S. V kombinaci s procesorem X-Processor 5 poskytuje GFX 100 II brilantní výkon automatického ostření s vylepšeným sledováním a je schopen dosáhnout vysoké nepřetržité snímkové frekvence až 8 snímků za sekundu, chirurgicky přesné AF a pokročilé funkce videa, které nikdy předtím neexistovaly v žádném předchozím systému GFX nebo fotoaparátu řady X.

GFX100II_10

Nová éra automatického ostření

X-Processor 5 je vybaven pokročilým automatickým zaostřováním, které dosahuje dosud nepřekonaného výkonu u velkoformátových fotoaparátů. Díky jeho sofistikovanému sledování a detekci objektů, vytvořenému pomocí technologie umělé inteligence a hlubokého učení, dokáže rozpoznat a zaostřit nejen na lidské tváře a oči, ale také na různé objekty, jako jsou zvířata, ptáci, auta, motocykly, kola, letadla a vlaky. Interní detekce objektů a vylepšené algoritmy predikce AF umožňují fotoaparátu spolehlivě udržovat tyto objekty zaostřené a sledovat jejich pohyb. GFX 100 II tak poskytuje spolehlivý výkon při focení sportu a dalších situacích, kde je potřeba přesné, vysokorychlostní sledování pohybu.

GFX100II_9

Maximální kvalita obrazu

GFX100 II pokračuje v nastavování nových standardů pro kvalitu obrazu. Vylepšení struktury pixelů zvýšilo nasycení nového snímače elektrony, což umožnilo rozšířit standardní citlivost rozlišení na ISO 80. Fotoaparát tak dokáže pořizovat 16bitové snímky s širším dynamickým rozsahem a nižším šumem než kdykoli předtím. Přepracované mikročočky zlepšují světelné pokrytí v rozích snímače, čímž poskytují lepší kvalitu obrazu na okrajích a zvýšenou přesnost AF na okraji objektivu.

Fotoaparát podporuje formát souborů HEIF (High Efficiency Image File Format), jde o komprimovaný formát, který umožňuje ukládat obrázky s vysokou kvalitou a efektivněji než formáty jako JPEG. Umožňuje podporu 10bitové barevné hloubky pro obrazový obsah s více než miliardou barev, ale využívá o 30% méně místa než JPEG.

GFX100II_8

Nová filmová simulace

Zcela nová barevná simulace REALA ACE pro GFX 100 II. Tato 20. filmová simulace kombinuje věrnou reprodukci barev s výrazní, vysoce kontrastní tonalitou, takže je vhodná pro všechny objekty a situace.

GFX100II_11

8.0 EV stabilizace IBIS v pěti osách

Novým systémem stabilizace obrazu IBIS, využívá obrazové informace z CMOS snímače a z výkonného gyroskopického senzoru k detekci rozmazání.  Má účinnost až 8 expozičních kroků – více než kterýkoli jiný fotoaparát Fujifilm. Při nižších rychlostech závěrky tak fotografujete s výrazně menším chvěním fotoaparátu. A u focení z ruky máte jistotu téměř za jakýchkoliv světelných podmínek.

Mechanismus IBIS se také používá k vysoce přesnému posunu obrazového snímače, aby bylo možné vytvářet snímky ve 4násobném rozlišení a s přesnou reprodukci barev pomocí funkce Pixel Shift Multi-Shot. IBIS je přesně řízen tak, aby posunul obrazový snímač o 0,5 pixelu a pořídil 16 snímků RAW v rychlém sledu. Speciální software "Pixel Shift Combiner" pak slouží ke spojení RAW souborů a vytvoření jednoho 400Mpx snímku. Jedná se o optimální volbu pro komerční fotografii nebo digitalizaci kulturního dědictví.

GFX100II_4

9.44m-Dot EVF hledáček

EVF hledáček GFX 100 II nabízí  vysoké rozlišení 9,44 milionů bodů a 1,0x násobné zvětšení pro optimální zážitek ze sledování. Potlačuje paralaxu a zkreslení, k nimž obvykle dochází při posunutí polohy očí při používání hledáčku. Aktivací režimu Boost se obnovovací kmitočet displeje zvýší na přibližně 120 snímků za sekundu – více než dost, abyste udrželi krok s rychle se pohybujícími objekty.

GFX100II_5

Video 4K/60p, 8K/30p nebo FHD/120p

Použití nového snímače umožnilo interně nahrávat video ve formátu 4K/60p nebo 8K/30p 4:2:2 10bit. Rychlost čtení snímače byla zvýšena pro potlačení efektu „rolling shutter“. V režimu videa je k dispozici také citlivost ISO 100 a byla přidána funkce sledování AF pro záznam videa. V režimu AF-C s Wide/Tracking AF se stačí jednoduše dotknout objektu na zadním LCD displeji a GFX 100 II je pak bude sledovat, a to i v situacích s vícero objekty ve scéně.

Jedná se o první fotoaparát řady GFX, který je vybaven funkcí F-Log2 s dynamickým rozsahem rozšířeným na více než 14 stupňů. Toto vylepšení umožňuje záznam videa s obohacenou tonalitou, čímž se výrazně rozšiřuje postprodukční potenciál.

GFX 100 II podporuje tři kodeky Apple ProRes - Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 a Apple ProRes 422 LT, které snižují pracovní zátěž při úpravách videa a zefektivňují celkový pracovní postup od natáčení až po postprodukci.

V kombinaci s kompatibilním zařízením ATOMOS HDMI lze video výstup RAW zaznamenat jako 12bit 4:2:2 Apple ProRes RAW v rozlišení až 8K a snímkové frekvenci až 29,97 snímků za sekundu. Technologie Blackmagic Design Video Assist 12G HDRs umožní záznam RAW videa v rozlišení až 8K a 29,97 fps.

Kamera také podporuje synchronizaci s ATOMOS AirGlu™ BT Wireless Timecode, a tím  umožňuje bezproblémovou synchronizaci časového kódu s více kamerami.

GFX100II_6

Připojení externího SSD pomocí kabelu USB Type-C umožní nahrávat fotografie a videa přímo na externí SSD uložiště ve všech režimech a formátech, včetně 4K/60p a 8K/30p. Volitelné příslušenství ventilátor FAN-001 nevyžaduje žádné další kabely pro napájení, eliminuje častou chybu kamer - přehřívání a umožňuje GFX100 II nahrávat i v prostředí s vysokou teplotou.

Kromě velkého formátu GF s plnou šířkou podporuje GFX 100 II i další formáty filmového záznamu, včetně Fujinon PREMISTA (Vista Vision), 35mm a anamorfní záznam. Se základním adaptérem GF na PL mohou kameramani kdekoli používat masivní obrazový snímač GFX 100 II s některou z nejlegendárnějších filmových optik na světě, včetně kolekce objektivů Premista a Cabrio Zoom od společnosti Fujinon. Kamera navíc nabízí dva různé režimy 35mm anamorfního záznamu s vysokým rozlišením, které poskytují různé možnosti „de-squeeze“ ve fotoaparátu.

GFX100II_7

Integrace "Frame.io Camera to Cloud"

GFX 100 II jako první na světě umožňuje posílat fotografie a videa přímo do cloudu bez dalšího příslušenství pro Frame.io Camera to Cloud. Vestavěná Wi-Fi nebo ethernetový LAN konektor umožní připojení k Frame.io a posílat tak obrázky ve vysokém rozlišení nebo JPEG, h.264 nebo 8K ProRes video soubory ke kontrole.

GFX100II_3

Upgrade designu

Tělo fotoaparátu bylo oproti předchozím modelům vylepšeno a spojuje funkční krásu s jednoduchou praktičností a ergonomií. Tělo je pokryto kůží s novou texturou BISHAMON-TEXTM pro maximální přilnavost fotoaparátu při držení v ruce v různých polohách.

Sub-LCD na horním panelu má aktualizovaná GUI a je výraznější pro lepší čitelnost. Celý horní panel je o 11° nakloněn směrem k uživateli, takže nastavení fotoaparátu lze zkontrolovat rychlým pohledem s minimálním pohybem očí.

Tři programovatelná Fn tlačítka na horní části gripu poskytují větší flexibilitu a umožňují upravit nastavení fotoaparátu kdykoli během fotografování. To vám umožní rychle reagovat na různé situace a zajistit, že váš fotoaparát bude vždy správně nastaven, i když se podmínky změní.

GFX100II_2

 


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

  • 102Mpx 43,8x32,9 CMOS II HS
  • X-Processor 5
  • 0,6" OLED 9,44 mil. bodů EVF hledáček s 1,0x zvětšením
  • 3,2“ výklopný dotykový LCD s 2,36mil. bodů
  • 8.0 EV 5-osá stabilizace obrazu IBIS
  • 400Mpx Pixel Shift Multi-Shot
  • ISO 80-12800, sériové snímání 8 sn./s
  • 20 režimů simulace filmu

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Střední formát GFX
Záruka: 2 roky
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm G
Typ podle ohniska: Střední (45-66 mm) / GFX
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro žánr: Street, Portréty, Krajina, Architektura
Ohnisková vzdálenost: 55 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 44 mm
Maximální clona: F1,7
Minimální clona: 22
Počet lamel clony: 11
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Konstrukce objektivu: 14 členů / 10 skupin
Průměr filtru: 77 mm
Délka objektivu: 99,3 mm
Hmotnost: 780 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: