FUJI-TIP 28 ("náhodné" zvětšování obrazu při namáčknutí spouště)

V poslední době se objevilo několik dotazů a prohlášení, že mají nové modely "bug" a že se nechovají řádně. Hned na začátku jsem upozornil, že se jedná o specifickou kombinaci nastavení. 

Stává-li se vám, že se obraz v hledáčku najednou zvětší a ještě se u něj objevi například asistent ostření, tak se nejedná o bug, ale kombinaci nastavení - jak se jí vyhnout nebo naopak jak ji aktivovat se dozvíte v dnešním FUJI-TIPU. 

Jak to zapnu/vypnu?

_DSF0036

Jak se kombinace nastavení projevuje? 

Nejčastejší popis byl, že se sám od sebe najednou zvětší obraz v hledáčku (stejně jako při použití funkce R-DIAL). U některých se aktivoval i asistent ručního ostření - takže najednou mimo zvětšeného obrazu v místě ostřícího bodu ještě svítily zaostřené hrany například červeně. Níže si vysvětlíme, jak to vzniklo a proč se to neděje "samovolně", jak si občas lidé myslí. 

Jaká kombinace nastavení toto způsobuje? 

Všechna nastavení, podílející se na tomto mixu najedeme v MENU - AF/MF. 

  • AF + MF = ON
  • Asistent ručního ostření = červená vysoká
  • Kontrola zaostření = ON

Vyzkoušejte si zapnout funkce jak to vidíte výše. Když namáčknete spoušť do první polohy (zaostření), tak se nic neděje - ke změně dojde když pootočíte na objektivu ostřícím kroužkem. V tu chvíli se všechny funkce aktivují a vám se obraz nazoomuje v hledáčku a spustí aistent ručního ostření.

NÁŠ TIP

Zkuste si tuto funkci vypnout a zapnout. Hodit se může pro kontrolu ostření při použití malých hloubek ostrosti apod. Nevyhovuje-li vám zvětšení, ale zapnutí asistenta ostření při pootočení ostřícího kroužku je pro vás žádoucí, tak zapněte pouze funkce AF + MF = ON a asistenta ručního ostření. 

Pavel Vávra 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení