FUJIFILM X-H2S

Novinka předobjednávka
Značka: fujifilm
68 990 Kč 57 017 Kč bez DPH
předobjednávka

v prodeji od července 2022

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fujifilm X-H2S je nový vlajkový model, který se může pochlubit nejvyšším výkonem, fotografování i natáčení videa, v historii řady X. Tento nárůst výkonu je možný díky použití nového 26,16 Mpix snímače "X-Trans CMOSTM 5 HS”*2 stacked-layer back-illuminated, který je schopen odečítat informace ze snímače čtyřikrát rychleji než předchozí model X-H1, a vysokorychlostního procesoru "X-Processor 5", který se může pochlubit dvojnásobnou rychlostí zpracování oproti předchozímu modelu. 

Fotoaparát X-H2S je vybaven zdokonaleným systémem automatického zaostřování, který dokáže snímat rychlostí až 40 snímků za sekundu a nabízí nově vyvinutou technologii automatického zaostřování s rozpoznáváním objektů. Umožňuje natáčet videa v rozlišení 6,2k/30p a 4k/120p. K dalším klíčovým vlastnostem patří pětiosá stabilizace obrazu v těle fotoaparátu, která nabízí účinnost až 7,0 expozičních kroků*4, vysoce odolné hořčíkové tělo, hardware, který nabízí vylepšenou funkčnost oproti předchozímu modelu, a také rozšířené možnosti rozhraní včetně nového slotu pro kartu CFexpressTM typu B*5 a volitelného vysílače pro přenost dat (prodává se samostatně). Nový fotoaparát vychází vstříc rozmanitým fotografickým potřebám profesionálních fotografů a kameramanů. Je vhodný například pro pořizování fotografií i videozáznamů v kategoriích, jako je sportovní fotografie, fotografování ptáků apod. Uvedením modelu "X-H2S" ohlašuje řada X příchod páté generace přístrojů, X-TransTM CMOS 5 HS a X-Processoru 5. 

1. X-Trans™ CMOS 5 HS: Tento 26,16 Mpix obrazový snímač zdědil po předchozím modelu technologii BSI (citlivost ostření v šeru), ale zároveň využívá strukturu skládaných vrstev (stacked sensor). Tato technologie umožňuje čtyřnásobně zvýšit rychlost odečítání snímače ve srovnání s modely, které jsou vybaveny snímačem X-Trans CMOS 4. X-H2S má výrazně zvýšený výkon režimu sériového snímání, které nabízí až 40 snímků za sekundu*6 (bez blackoutu hledáčku). Navýšena byla i rychlost automatického zaostřování při sériovém snímání. Snímač umožňuje natáčet video v rozlišení 4k/60p bez ořezu s podstatně sníženým efektem rolling-shutter. 

2. X-Processor 5: Zcela nový procesor má oproti současnému modelu dvojnásobnou rychlost zpracování obrazu. Nabízí lepší rozlišení obrazu při nízkých citlivostech ISO a nižší šum při vysokých citlivostech ISO, přičemž poskytuje zároveň i výrazně lepší přesnost a rychlost automatického zaostřování. Použití AI procesoru (umělá inteligence) umožňuje automatické zaostřování s detekcí objektu, které sleduje zaměřený objekt se zvýšenou přesností. V oblasti videa umožňuje procesor natáčet 4:2:2 10bitové video v rozlišení 6,2K/30P a 4K/120P a podporuje řadu kodeků včetně Apple ProRes 422 HQ*7. Nabízí také nižší spotřebu energie, čímž prodlužuje maximální dobu záznamu videa, a podporuje paměťovou kartu CFexpressTM typu B.Fotoaparát X-H2S plně využívá nového snímače a procesoru páté generace řady X a dosahuje tak výrazného zlepšení výkonu. 

  1. Významné zvýšení výkonu sériového snímání: Fotoaparát nabízí (při AF / AE sledování) sériové snímání až 40 snímků za sekundu (bez blackoutu). Při nastavení režimu vysokorychlostního sériového snímání 30 snímků za sekundu (JPEG) nebo 20 snímků za sekundu (RAW) můžete nepřetržitě pořídit více než 1 000 snímků.  
  2. Výrazně se zlepšil výkon AF: Zvýšený počet výpočtů automatického ostření prováděných za jednu sekundu zlepšil přesnost zaostření. Novou funkcí je schopnost rozpoznávat objekty a lépe predikovat pohyb objektu. Došlo tak k výraznému zlepšení zónového automatického ostření a schopnosti sledovat pohybující objekt v prostředí s nízkým kontrastem. 
  3. Vylepšený výkon videa: Fotoaparát podporuje interní záznam 4:2:2 10bitového videa v rozlišení 6,2k/30p a 4k/120p. Rychlost odečítání snímače při záznamu videa byla zvýšena na 1/180s, čímž byl potlačen efekt rolling shutter. X-H2S podporuje tři kodeky Apple ProRes: ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT. Při záznamu ProRes podporuje X-H2S také proxy záznam, například ProRes 422 Proxy. Další novinkou je F-Log2 s rozšířeným dynamickým rozsahem na více než 14 expozičních kroků, což umožňuje mnohem plynulejší tonální přechody. 

Klíčové vlastnosti: 

1. Nejlepší schopnost sledovat pohybující se objekt v historii fotoaparátů řady X 

(1) Fotoaparát je vybaven 26,16 Mpix snímačem "X-TransTM CMOS 5 HS" (STACKED, BSI), což je již 5. generace obrazových snímačů řady X. Má přibližně čtyřikrát rychlejší odečítání snímače než modely s X-Trans CMOS 4, což X-H2S umožňuje dosáhnout sériového snímání až 40 snímků za sekundu (bez blackoutu). Fotoaparát využívá pixely s fázovou detekcí nezávisle na zobrazení snímku během režimu sériového snímání. Tím se oproti např. FUJIFILM X-T4 ztrojnásobuje počet výpočtů informací o fázové detekci a umožňuje rychlé zaostřování i při sériovém snímání rychlostí 40 snímků za sekundu, čímž se výrazně zvyšuje přesnost automatického zaostřování v režimu sériového snímání. 

(2) Použití nového snímače a procesoru je spojeno s využitím vyšší kapacity vestavěné paměti (buffer), což výrazně zvyšuje počet snímků, které lze nepřetržitě zaznamenávat v režimu sériového snímání. Při použití elektronické závěrky může fotoaparát nepřetržitě pořídit více než 1 000 snímků*, nebo stejně tak 1 000 snímků při rychlosti až 30 snímků za sekundu ve formátu JPEG a 20 snímků za sekundu ve formátu RAW. 

*Po studeném startu 

(3) Elektronický hledáček (EVF) využívá rozlišení 5,76 milionu obrazových bodů a zvětšením 0,8x. Vyniká svou jemností a snímkovou frekvencí přibližně 120 snímků za sekundu. Nabízí také lepší viditelnost díky silnému potlačení paralaxy a zkreslení, k nimž dochází při posunu polohy očí během používání hledáčku, a umožňuje tak přesné sledování pohybů objektu. 

2. Výrazně vylepšený výkon AF s použitím nového snímače, procesoru a zdokonaleného algoritmu 

(1) Díky použití nového snímače, procesoru a vylepšeného predikčního algoritmu pro automatické zaostřování došlo k výraznému zvýšení schopností fotoaparátu sledovat pohybující se objekt a přesně zaostřovat v rámci zóny nebo scény s nízkým kontrastem. To znamená, že lze přesně sledovat objekt, který se neustále pohybuje, například sportovce nebo divoká zvířata. 

(2) Nový procesor je vybaven funkcí automatického zaostřování s detekcí objektu, která byla vyvinuta pomocí technologie Deep Learning. Ta detekuje a automaticky sleduje nejen lidskou tvář/oči, ale také zvířata, ptáky, auta, motocykly, jízdní kola, letadla a vlaky. Tato funkce výrazně usnadňuje přesné zaostření. Uživatelé se mohou soustředit na příležitosti, které jim nabízí scéna, protože fotoaparát dokáže cílový objekt neustále udržovat zaostřený. 

3. Zvýšený výkon videa pro uspokojení nejrůznějších potřeb 

(1) Použití nového snímače/nového procesoru umožnilo interně ukládat 4:2:2 10bitové video v rozlišení 6,2k/30p a zaznamenávat tedy video ve vysokém rozlišení při zachování rozsáhlých barevných informací. Fotoaparát rovněž podporuje natáčení vysokorychlostního videa 4k/120p, takže rychle probíhající akci pohybujícího objektu lze prezentovat v plynulém zpomaleném záběru s jemnými detaily. 

(2) Rychlost odečtu snímače během záznamu videa byla snížena na pouhých 1/180s. Efekt rolling-shutter je touto změnou dobře korigovaný. Výsledkem je přirozené zobrazení pohybujících se objektů. 

(3) X-H2S podporuje tři kodeky Apple ProRes: ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT. Při záznamu ProRes podporuje X-H2S také proxy záznam (například ProRes 422 Proxy), což zjednodušuje celkový pracovní postup od natáčení až po postprodukci. 

(4) Byl vylepšen výkon automatického zaostřování při nahrávání videa. Fotoaparát podporuje funkci AF+MF v režimu videa a nabízí funkci AF s detekcí objektu i při natáčení videa, která dokáže přesně sledovat rychle se pohybující objekt při fotografování i nahrávání videa. 

(5) Další novinkou je funkce F-Log2 s dynamickým rozsahem rozšířeným na více než 14 expozičních kroků. Větší dynamický rozsah než současný F-log rozšiřuje postprodukční potenciál. 

(6) Pro potřeby profesionálních fotografů je fotoaparát vybaven novou strukturou rozptylující teplo, která výrazně prodlužuje maximální dobu záznamu videa a umožňuje nahrávat 240 minut videa v rozlišení 4k/60p*. Připojením volitelného chladicího ventilátoru "FAN-001" můžete prodloužit záznam videa i v prostředí s vysokou okolní teplotou. 

* Při nahrávání videa při teplotě 25 a studeném startu, s teplotou automatického vypnutí nastavenou na "High", přenosovou rychlostí 100 Mb/s, nasazeným vertikálním bateriovým gripem VG-XH a při použití tří baterií. Délka záznamu závisí na zbývajícím nabití baterií a na typu a kapacitě použité paměťové karty. Když se hlavní jednotka zahřeje, může se natáčení automaticky ukončit. 

4. Hardware a design = funkčnost, která pomáhá uživatelům při fotografování 

(1) Fotoaparát je vybaven zcela novým pětiosým mechanismem stabilizace obrazu v těle fotoaparátu, který díky novému procesoru a nové funkci kontroly snímání nabízí stabilizaci s účinností až 7,0 expozičních kroků. Uživatelé mohou využít pohodlného a ergonomického gripu, který zvyšuje stabilitu při fotografování. Není tedy problém fotografovat sport nebo například noční města bez použití stativu. 

(2) Nový fotoaparát zdědil oblíbené konstrukční prvky modelu X-H1, jako je velký grip, který dobře funguje s velkými objektivy, LCD displej na horním panelu, na kterém mohou uživatelé kdykoli zkontrolovat nastavení, a vysoce odolné tělo fotoaparátu, které vydrží náročné profesionální použití. Kromě toho byla zohledněna zpětná vazba od uživatelů, která přinesla další zlepšení ovladatelnosti: 

Zlepšení funkčnosti: 

Ovládání tlačítka spouště bylo upraveno tak, aby se zlepšila jeho ovladatelnost při polovičním stisknutí, což pomáhá uživatelům přesněji trefit chvíli, kdy chtějí spustit závěrku fotoaparátu. 

Velký grip byl jeden z oblíbených prvků fotoaparátu X-H1. Byl vylepšen, aby se ještě lépe držel při použití delšího objektivu nebo objektivu s velkou světelností. 

・V kombinaci s LCD displayem, který je plně otočný a má rozlišení 1,62 milionu obrazových bodů bylo přidáno samostatné tlačítko pro nahrávání videa. 

・Oproti předchozím modelům nabízí nový fotoaparát lepší ovladatelnost tlačítek a voličů. Vylepšené byly materiály tlačítek a například nastavení citlivosti tlačítka AF ON, takže uživatelé mohou s fotoaparátem zacházet přesně podle svých představ. 

(3) Odolnost mechanické závěrky byla zvýšena a při továrních testech vydržela 500 000 expozic. 

(4) Fotoaparát je vybaven dvěma sloty pro paměťové karty s podporou karet CFexpressTM typu B a SD. Použijte kartu CFexpressTM typu B s vysokorychlostním zpracováním dat, abyste naplno využili potenciál rychlého sériového snímání a videozáznamu modelu X-H2S.*12. 

*12 Zkontrolujte FUJIFILM web, kde naleznete seznam kompatibilních paměťových karet. 

Volitelné příslušenství: 

(1) Vertikální bateriový grip “VG-XH” (pro X-H2S) 

Vertikální bateriový grip je utěsnění vůči vniknutí prachu a vlhkosti. Bezproblémově snáší zimu do -10°C. Kapacita gripu jsou dvě baterie NP-W235. 

Grip je vybaven různými tlačítky na vhodných místech pro fotografování na výšku, aby byla zajištěna stejná úroveň ovladatelnosti při fotografování na šířku. 

(2) Vysílač dat “FT-XH” (pro X-H2S / k dispozici září 2022) 

Tento vysílač souborů je vybaven kabelovým připojením k síti LAN a vysokorychlostní bezdrátovou komunikací, která je nezbytná pro tethered fotografování ve studiu nebo pro fotografování sportu / médií. Lze jej použít také jako vertikální grip. Vejdou se do něj dvě vysokokapacitní baterie NP-W235. 

・Lze jej využívat se zařízením X-H2S a získat následující: 

1. FTP přenos přes LAN/ bezdrátově / USB smartphone tethering 

2. Tethered fotografování přes LAN / bezdrátově LAN 

3. Vzdálené ovládání (spouštění nahrávání) drátově LAN / bezdrátově LAN (umožňuje ovládat až čtyři X-H2S ve stejnou chvíli) 

(3) Chladící ventilátor “FAN-001” (pro X-H2S) 

Jedná se o chladicí ventilátor speciálně navržený pro fotoaparát X-H2S, který usnadňuje dlouhodobé fotografování a nahrávání videa při vysokých teplotách. 

Ventilátor lze připevnit na zadní stranu těla kamery (bez kabelu/napájení), čímž se prodlužuje doba nepřetržitého záznamu videa při vysoké teplotě. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Fotoaparáty
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení