FUJINON XF50-140mm f/2.8 R LM OIS WR

Akce ULTRA SLEVY
Značka: Fujifilm
43 990 Kč –13 %
fujifilm 16443060 xf 50 140mm f 2 8 r 1480375405000 1080892
43 990 Kč –13 % 37 900 Kč 31 322 Kč bez DPH
Skladem
záruka 3 roky ?
Můžeme doručit do:
25.5.2024
Možnosti doručení

Objektiv FUJINON XF 50-140mm F/2,8 je vysoce kvalitní teleobjektiv s pevnou světelností, navržený speciálně pro systém bez-zrcadlových fotoaparátů Fujifilm X. Jeho ohnisková vzdálenost se pohybuje od 50 do 140 mm (ekv. 76-213mm), což z něj činí skvělého společníka pro portréty, sportovní a přírodní fotografii.

Zoom určuje, jak velký bude objekt v záběru, stabilizace obrazu pomáhá zkrátit rychlost závěrky a minimalizovat jakékoli vibrace, zatímco velká maximální clona poskytuje bohatý bokeh a vysokorychlostní AF drží krok s jakýmkoli pohybem.

Tento objektiv umožňuje fotografovi ovládat všechny tyto čtyři prvky levou rukou a neponechává žádný prostor pro nejistotu.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objektiv nabízí vynikající optickou kvalitu, včetně minimálního zkreslení a ostrých detailů, a to díky komplexnímu optickému systému složeného z 23 členů v 16 skupinách, včetně 5 ED členů a jedné čočky Super ED (extra-nízký rozptyl) pro minimalizaci chromatické aberace.

opt_xf50140mmf28

Unikátní povrchová úprava HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) společnosti Fujifilm na celou plochu čočky minimalizuje povrchové odrazy, brání odleskům a zdvojení obrazu, výsledkem je ostrý a jasný obraz. Kromě toho byla na prvky aplikována vrstva Nano-GI (Gradient Index), aby se změnil index lomu mezi prvky, pro účinné potlačení odlesků od šikmo dopadajícího světla.

Konfigurace čoček a povrchová úprava byly použity tak, aby poskytovaly maximální čistotu, bez matnosti nebo závoje, což fotografovi umožňuje zachytit přesně to, co vidí jeho oči.

xf50140mmf28_2

Spojením tohoto objektivu s tělem fotoaparátu řady X Series s technologií Lens Modulation Optimizer (LMO) se výkon tohoto objektivu zlepší ještě výrazněji. LMO je sofistikovaný algoritmus, který vylepšuje kvalitu obrazu tím, že koriguje různé optické chyby a deformace, které se mohou objevit při použití vysokorychlostních objektivů s vysokým rozlišením. Korekce se obvykle provádí prostřednictvím softwarových úprav, ale to může mít za následek snížení kvality obrazu. LMO však umožňuje tuto korekci provést v reálném čase při zachování kvality obrazu a je aktivováno v režimu Live View.

Zaoblená sedmilamelová clona navíc přispívá k příjemné kvalitě měkkého, kruhového bokehu při práci s technikami selektivního ostření.

xf50140mmf28_1

Systém AF osazený třemi lineárními motory pod úhlem 120° poskytuje plynulý, téměř tichý výkon, který je výhodný také pro natáčení videa a při práci v oblastech citlivých na šum. Je rychlý a udržuje rovnováhu v celém rozsahu zoomu a na jakoukoli vzdálenost fotografování, nemá žádný dopad na úchop fotografa při jeho držení. Vyvážený tvar eliminuje chvění fotoaparátu hlavně při vysokorychlostním fotografování.

xf50140mmf28_g

Ještě rychlejšího automatického ostření lze dosáhnout kombinací tohoto objektivu se systémovým fotoaparátem řady X Series, který nabízí funkci Phase Detection AF. Funkce Phase Detection AF využívá speciální senzor, který detekuje rozdíly ve fázi světla, které prochází různými částmi objektivu. Díky této technologii mohou být objekty rychle a přesně zaostřeny i při pohybu fotoaparátu nebo objektu v obraze.

FUJINON XF 50-140mm F/2,8 je vybaven systémem optické stabilizace obrazu (OIS) ekvivalentní 5 EV s unikátním algoritmem, který potlačuje odchylku způsobenou změnami teploty. OIS snímá pohyb objektivu pomocí výkonného gyroskopického senzoru a následně koriguje tento pohyb pomocí pohyblivých optických prvků v objektivu.

xf50140mmf28_g1

Kromě toho, tento objektiv podporuje také funkci "Dual I.S." (Dual Image Stabilization), která využívá kombinaci dvou stabilizačních systémů - optické stabilizace v objektivu a senzorové stabilizace obrazu v těle vybraných fotoaparátů Fujifilm. Tato kombinace dokáže efektivně kompenzovat jakékoliv pohyby, včetně chvění v horizontálním i vertikálním směru, což je užitečné při snímání z ruky a vede k ještě stabilnějším a ostřejším fotografiím i při použití delší ohniskové vzdálenosti nebo pomalejších expozičních časů.

Součástí objektivu je stativová objímka standardu Arca-Swiss, která umožňuje snadné a rychlé uchycení fotoaparátu na stativ nebo monopod.

xf50140mmf28_3

Tělo objektivu obsahuje 20 různých těsnění proti povětrnostním vlivům, která chrání před prachem, vlhkostí a umožňují bezstarostné použití v nepříznivých podmínkách a mrazivých teplotách až -10°C. Navíc, díky své robustní a odolné konstrukci, je tento objektiv ideálním společníkem pro náročné fotografy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fujinon
Typ objektivu: Zoom
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Telezoom (≥50-500mm) / Zoom APS-C
Světelnost objektivu: 1.8 - 2.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ano
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro žánr: Portréty, Sport, Zvířata, Reportáže, Móda, Street foto, Koncerty
Ohnisková vzdálenost: 50-140 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 76-213 mm
Maximální clona: F2,8
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 7
Minimální zaostřovací vzdálenost: 100 cm
Konstrukce objektivu: 23 členů / 16 skupin
Průměr filtru: 72 mm
Délka objektivu: 175,9 mm
Hmotnost: 995 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: