FUJI-TIP 1 (ostřící bod)

Ostřící bod se mění buď pomocí joysticku (GFX, X-H1, X-Pro 2, X-T2, X-E3) nebo pomocí aktivace na křížovém voliči - v továrním nastavení šipkou dolů (X-T20, X-Pro 1, X-T1, X-E2, X-E1, X-T10 apod.) 

Příkaz na změnu ostřícího bodu se dá změnit: MENU - KLÍČ - NASTAVENÍ TLAČÍTEK A KRUHOVÝCH VOLIČŮ (u modelů s 16Mpix MENU - FOTOAPARÁT 3)

Jeho velikost změníte stisknutím joysticku - jakmile se ostřící bod změní na zelený tak můžete měnit jeho velikost zadním rolerem. U modelů bez joysticku stejnou funkci aktivujete stisknutím šipky dolů na křížovém voliči.

maxresdefault-2

VELKÝ vs. MALÝ ostřící bod

Velký ostřící bod udržuje rychlost automatického ostření (AF) i v horších světelných podmínkách, ale může být méně přesný, když fotíte s minimální hloubkou ostrosti. 

NÁŠ TIP

Upravujte velikost ostřícího bodu dle světelných podmínek, použité hloubky ostrosti a žánru abyste získali co nejvíce dobře zaostřených snímků. Vyvarujte se používání nejmenšího ostřícího bodu ve všech situacích - zbytečně zpomalujete AF v horších světelných podmínkách. 

PAVEL VÁVRA

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení