FUJI-TIP 42 (Funkce "výběr obličeje" | X-T3 a X-T30)

Funkce ostření na oko a na tvář je rozhodně více a více populární a jedná se o oblast, ve které se každá firma snaží dostat co nejdál. X-T3 (po updatu FW) a X-T30 mají vylepšené právě ostření na oko a tvář - fotoaparát detekuje i menší obličej a lépe ostří na oko. K této funkci navíc můžete využívat "výběr obličeje".

Pauleth-Ip-The-Phoblographer-Fujifilm-X-T30-Product-Image-01-770x514

Známe to všichni. Před objektivem je skupinka lidí, ale vy si pořebujete snadno vybrat na který obličej budete ostřit. X-T3 a X-T30 mají nově funkci výběru obličeje, která je spojena s ostření na tvář a oko. Při spuštění "výběru obličeje" fotoaparát detekuje a zobrazuje čtvercem dostupné obličeje. Pak už si mezi nimi volíte pomocí joysticku nebo dotykové obrazovky.

Jak nastavit funkci "výběr obličeje"?

  1. Je potřeba ji nadefinovat na FN tlačítko
  2. MENU-KLÍČ-NASTAVENÍ TLAČÍTEK A KRUHOVÝCH OVLADAČŮ-NASTAVENÍ FUNKCE FN (nebo dlouhým stisknutím tlačítka DISP/BACK v režimu fotografování) 

NÁŠ TIP

Vyzkoušejte si funkci rozpoznání obličeje. Osobně jsme si ji nastavili na tlačítko AE-L, aby byla stále po ruce a dala se snadno vypínat a zapínat. 

Pavel Vávra

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení