FUJINON XF8-16mm f/2.8 R LM WR + dárek v hodnotě 1 500 Kč

Značka: Fujifilm
42 990 Kč 35 529 Kč bez DPH
Skladem
záruka 3 roky ?
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Ultra širokoúhlý zoom vyznačující se pokročilým optickým designem, s ohniskovou vzdáleností 12-24 mm (ekv. 35mm filmu) a konstantní maximální světelností f/2,8 pro konzistentní výkon v celém rozsahu zoomu. Tento objektiv má vynikající obrazovou kvalitu snímku v celém zoomovém spektru a je tak perfektní volbou pro focení krajiny a architektonické fotografie s důrazem na perspektivu, fotografie interiéru a také skvěle zvládá noční a astronomickou fotografii.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Optické uspořádání obsahuje šest prvků s extra nízkým rozptylem, včetně tří prvků Super ED, které pomáhají prakticky eliminovat boční chromatické aberace. Čtyři asférické prvky jsou použity k potlačení zkreslení a sférické aberace, napomáhají zlepšení ostrosti. Je zde také speciální opravný člen pro korekci zakřivení, které je typické pro ultra širokoúhlé objektivy, dokáže se přizpůsobit pozici zoomu tak, aby bylo dosaženo maximální ostrosti snímku.

opt_xf816mmf28

Povrchová úprava Super EBC a vrstva Nano-GI aplikována na zadní povrch dvou předních optických členů mění index lomu mezi sklem a vzduchem, pomáhají minimalizovat odlesky a světelné závoje. Díky fluorové vrstvě na přední části je objektiv odolnější, povrch odpuzuje vodu, nečistoty a mastnotu. Tento mimořádný objektiv je vyvrcholením odborných znalostí společnosti FUJIFILM v oblasti optiky.

xf816mmf28_2

Optiku XF 8-16 doplňují lepší lineární motory ve srovnání s krokovými motory u 10-24mm, což znamená, že AF bude rychlejší a tišší (důležité pro ostření na slabě osvětlených místech).

xf816mmf28_1

Objektiv je schopen zaostřit už od 25 centimetrů, takže dosahuje maximálního zvětšení jen 0,1x.

Tělo objektivu je utěsněno na 11 různých místech, aby bylo možné pracovat v náročných podmínkách a bylo chráněno před prachem a vlhkostí.

xf816mmf28_3

Jednou nevýhodou pro krajináře pracující s XF 8-16 mm je to, že objektiv má zakřivený přední člen a pevnou přední sluneční clonu, což vylučuje možnost použití tradičních šroubovacích filtrů. Kvůli velkým výčnělkům clony na přední části objektivu, byla navržena také speciální přední krytka (FLCP-8-16).

Doplňkové parametry

Kategorie: Fujinon
Typ objektivu: Zoom
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Širokoúhlý (6-30mm) / Zoom APS-C
Světelnost objektivu: 1.8 - 2.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro žánr: Architektura, Interiér, Krajina, Reporty, Astro
Ohnisková vzdálenost: 8-16 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 12-24 mm
Maximální clona: F2,8
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 25 cm
Konstrukce objektivu: 20 členů / 13 skupin
Průměr filtru: -
Délka objektivu: 121,5 mm
Hmotnost: 805 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: