FUJINON XF18-120mm f/4 LM PZ WR

Značka: Fujifilm
24 990 Kč 20 653 Kč bez DPH
Skladem
záruka 3 roky ?
Můžeme doručit do:
21.6.2024
Možnosti doručení

FUJIFILM XF 18-120 mm f/4 LM PZ WR se standardním zoomem, pokrývá všestranný rozsah ohniskových vzdáleností od širokoúhlého 18mm až po teleobjektiv 120mm (ekvivalent 27mm - 183mm ve formátu 35mm) a nabízí design pro intuitivní ovládání zoomu, ostření a clony.

Tento zoom je prvním objektivem řady X vyrobeným ve spolupráci s konstruktéry filmových a televizních objektivů FUJINON šitým na míru profesionálům a nadšencům video produkce. Vysoce všestranný 6,7x výkonný zoom v kompaktním provedení usnadňuje také fotografování v různých situacích - od krajin až po portrét nebo produkt.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento objektiv s proměnlivým výkonem zoomu, plynulým manuálním ostřením a podporou plynulého ovládání clony u vybraných fotoaparátů, umožňuje přesné a jemné ovládání ostření a expozice a dobře se tak hodí k natáčení videa.

Kromě běžných kroužků pro zoom a ostření (přímé a intuitivní manuální ovládání) je objektiv vybaven také ovládacím kroužkem pro zoom/zaostření (nejblíže k tělu aparátu) a dvěma funkčními tlačítky.

xf18120mmf4_5

Při otáčení kroužku zoom/zaostření je rychlost zoomu úměrná rychlosti otáčení tohoto prstence (proměnlivá rychlost). Naproti tomu tlačítkem zoomu můžete přestavovat přiblížení/oddálení zoomu pomocí konstantní rychlosti. Tlačítko Z/F mění funkci kroužku z ostření na zoom nebo naopak.

Objektivy se zoomem se zřídka používají na stabilizačních zařízeních gimbal, protože změna ohniskové vzdálenosti objektivu může ovlivnit jeho těžiště, co má vliv na vyvážení objektivu na stabilizačním zařízení. Díky kompaktním rozměrům, hmotnosti 460g a vnitřnímu zoomovacímu mechanismu je však XF18-120mm f/4 LM PZ WR ideálním řešením pro použití s gimbalem, protože jeho fyzická délka se při změně nastavení zoomu nemění.

xf18120mmf4_6

Objektiv se skládá z 15 optických členů ve 12 skupinách, včetně tří asférických členů a tří ED členů, které účinně potlačují sférickou aberaci, zkreslení, chromatickou aberaci a zajišťují vynikající rozlišení obrazu a přesnost barev. Optimální umístění asférických členů umožňuje fotografování detailních záběrů při maximálním poměru zvětšení 0,2x. Minimální zaostřovací vzdálenost je pouhých 46cm od nejpřednějšího členu objektivu. Zaoblená sedmilamelová clona přispívá k hladkému, kruhovému bokehu při použití malé hloubky ostrosti.

xf18120mmf4_3

Objektiv využívá systém Inner Focus (vnitřní ostření), který pohání kompaktní a lehkou zaostřovací skupinu pomocí lineárního motoru. Konstrukce skupiny zaostřovacích čoček usnadňuje přesné automatické zaostřování s rychlostí přibližně 0,02 sekundy.

xf18120mmf4_4

XF18-120mm f/4 LM PZ WR bude vždy připraven na nečekané kreativní okamžiky a to díky svému designu odolnému vůči povětrnostním vlivům a fluorem potaženým předním a zadním členům, které jsou navrženy tak, aby odpuzovaly prach a vlhkost z povrchů čoček a usnadňovaly jejich čištění. Filmujte s jistotou za mokra nebo v prašném prostředí při teplotách až -10 °C a soustřeďte se na vytvoření nového mistrovského díla.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fujinon
Záruka: 2 roky
Typ objektivu: Zoom
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Ultrazoom (16-≤300mm) / Zoom APS-C
Světelnost objektivu: > 2.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro žánr: Krajina, Portréty, Reportáž, Street, Sport, Koncerty, Zvířata
Ohnisková vzdálenost: 18-120 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 27-183 mm
Maximální clona: F4
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 7
Minimální zaostřovací vzdálenost: 60 cm
Konstrukce objektivu: 15 členů / 12 skupin
Průměr filtru: 72 mm
Délka objektivu: 123,5 mm
Hmotnost: 460 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: