Fujifilm Instax Square SQ40

Novinka
Značka: Fujifilm
3 799 Kč 3 140 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení

Fujifilm Instax Square SQ40 je tu pro ty, co chtějí pořizovat stylový okamžitý fotky v čtvercovém formátu. Tahle retro alternativa k SQ1 je se svým předchůdcem podobná – používají stejný film čtvercového formátu, stejný objektiv i baterie. Ale SQ40 se odlišuje svojí dvoubarevnou černo-stříbrnou povrchovou úpravou, s příjemnou texturou a prémiovým koženým vzhledem, který evokuje ten starý, před-digitální look fotoaparátů.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Žádné pravidlo neříká, že instax fotografie musí být čtvercové, ale je to formát, který má svébytný a ikonický vzhled spojen s retro polaroidními fotoaparáty. Pro mnoho fotografů a umělců má formát čtvercové fotografie zvláštní přitažlivost a potenciál pro kreativní výraz. Pomocí čtvercového formátu můžete zkoumat symetrii, rovnováhu a kompozici svých snímků a vytvářet tak jedinečné umělecké dílo.

Objektiv o ohniskové vzdálenosti 65,75 mm a světelnosti f/12,6 nabízí přibližně ekvivalentní zorné pole 32,4 mm. SQ40 používá invertovaný hledáček Galiley se zvětšením 0,4x a naprogramovanou elektronickou závěrku (1/2 až 1/400 s.) s pomalou synchronizací při nedostatku světla. Vestavěný automatický blesk má efektivní dosah 0,3 – 2,2 metru s dobou nabití cca. 7,5 vteřiny.

SQ40_10

Instax SQ40 je jednoduchý a intuitivní ve svém používání. Stačí vložit film, otočit objektivem pro zapnutí, přiložit hledáček k oku, stisknout spoušť a nechat Instax Square SQ40, aby se postaral o zbytek. Funkce automatické expozice fotoaparátu SQ40 dokáže při stisknutí spouště automaticky detekovat úroveň okolního osvětlení a optimalizovat nastavení času závěrky a výkonu blesku pro aktuální scénu. Je tak ideální pro všechny uživatele, protože umožňuje pořizovat fotografie, které jsou automaticky upraveny bez ohledu na okolní podmínky.

sq40_g

Dvojitým pootočením objektivu se aktivuje režim Selfie a ostření na blízko, kdy objektiv udrží zaostřené všechno od 0,3 do 0,5 m. Při práci zpoza fotoaparátu dbejte na to, abyste objektiv drželi přímo na objektu, protože hledáček nekoriguje paralaxu. S pořizováním selfie fotek naopak pomůže malé zrcátko na přední straně, které umožní kontrolovat, jak budou autoportréty vypadat.

2ks baterií typu CR2 by měli vydržet na přibližně 30 balení filmů (300 snímků).

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Instax
Typ fotoaparátu: Instax - Analog
Vhodný pro žánr: Rodina, Selfie
Podporovaný film: Instax Square (86 × 72 mm)
Velikost snímku: 62 × 62 mm
Hledáček: zvětšení 0,4x
Konstrukce objektivu: 2 komponenty / 2 členy
Ohnisková vzdálenost: 65,75 mm, 1:12,6
Clona: -
Rychlost závěrky: od 1/2 do 1/400, pomalá synchronizace pro horší světelné podmínky
ISO: 800
Minimální zaostřovací vzdálenost: 30 cm
Blesk: Ano (dosah 0,3 až 2,2m)
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Typ paměťové karty: Bez paměťové karty
Napájení: 2x CR2
Rozměry v mm: 134,2 x 120,2 x 60,5
Hmotnost: 453 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: