NiSi Lens 15mm f/4 (FUJI X)

Značka: NISI
11 090 Kč 9 165 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení

Černý objektiv NiSi 15mm f/4 je specifický svým ultra širokým zorným polem a vyznačuje se také výrazným vykreslením bodových světelných zdrojů s charakteristickým efektem zářících hvězd, což je umocněno přítomností clony s 10 rovnými lamelami. Dobře se hodí pro fotografie krajiny, architektury, noční oblohy ale i pro street a kreativní portréty.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pevná hliníková konstrukce těla poskytuje objektivu odolnost i v náročných podmínkách, objektiv je současně lehký a kompaktní. Matná povrchová úprava v přední i zadní části, eliminuje odrazy a odlesky světla a chrání před zanecháním otisků prstů. Stříbrný zvýrazňovací kroužek uprostřed má hyperfokální značky vzdálenosti pro různé hodnoty clony.

Nisi15mmf4_4

Optická konstrukce tohoto objektivu se skládá z 12 členů ve 10 skupinách, zahrnujících 1 oboustranný asférický člen a 2 členy s extra nízkým rozptylem světla. Oboustranný asférický člen má odlišné zakřivení na obou stranách, což mu umožňuje lépe korigovat aberace a produkovat obrazy s vyšší kvalitou. Tento design umožňuje dosažení lepšího optického výkonu v porovnání s tradičními sférickými čočkami. Členy s extra nízkým rozptylem světla jsou implementovány k minimalizaci chromatické aberace, což znamená, že se snižuje nežádoucí rozptyl světla na různé barvy a zlepšuje se věrnost reprodukce barev. Antireflexní vrstva v objektivu zvyšuje propustnost světla, minimalizuje odlesky a zlepšuje kontrast při práci s protisvětlem, což přispívá k vylepšené kvalitě a vysokému rozlišení obrazu od středu k rohům.

Nisi15mmf4_1

Tato promyšlená kombinace technologií v optické konstrukci výrazně snižuje zkreslení a vinětaci, což přispívá k výjimečné kvalitě obrazu a poskytuje fotografům nástroj s vynikajícími optickými vlastnostmi.

Ostřící prstenec je vybaven kuličkovým ložiskem, pohybuje se extrémně hladce s téměř dokonalým tlumením, což umožňuje plynulé ovládání a zajišťuje přesné nastavení. Minimální ostřící vzdálenost je 20 cm, blízké předměty tak na fotografii působí v širokém záběru velmi dominantně.

Nisi15mmf4_2

Velkorysý zorní úhel 112° (na Full-Frame) se blíží spíše objektivům s ohniskovou vzdáleností 14/14,5 mm. Objektiv byl navržen s 10 rovnými lamelami clony, aby bylo dosaženo krásně vykreslených „slunečných hvězd“ s dlouhými, jasně definovanými světelnými paprsky při jakékoli cloně a také maximalizovala ostrost v celém rámečku a rozsahu světelnosti. Navíc je zde mechanický kroužek clony jehož chod může být aretovaný nebo hladký, s krokem po 1/3 clony, pro precizní ovládání hloubky ostrosti i při natáčení videa.

NiSi 15mm f/4 má 72mm přední závit, takže je kompatibilní jak s 72mm NiSi kruhovými filtry, tak se 100mm držákem čtvercových filtrů. S širokou nabídkou filtrů NiSi tak můžete různě experimentovat, vytvářet kreativní snímky a užívat si použití filtrů pomocí kompaktního systému.

Nisi15mmf4_3

Objektiv NiSi 15mm f/4 je vybaven 72mm předním závitem, takže je kompatibilní s 72mm kruhovými filtry od NiSi, stejně jako s 100mm držákem čtvercových filtrů. Díky této kompatibilitě s rozsáhlou nabídkou filtrů od NiSi můžete snadno experimentovat, tvořit kreativní snímky a plně využívat filtry v tomto kompaktním systému.

Doplňkové parametry

Kategorie: Manuální ostření
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Širokoúhlý (15–23mm) / APS-C
Světelnost objektivu: > 2.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro žánr: Krajina, Architektura, Interiéry, Street, Astro
Ohnisková vzdálenost: 15 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 22,5 mm
Maximální clona: F4
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 10
Minimální zaostřovací vzdálenost: 20 cm
Konstrukce objektivu: 12 členů / 10 skupin
Průměr filtru: 72 mm
Délka objektivu: 80,5 mm
Hmotnost: 470 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: