FUJINON XF 18mm F/1.4 R LM WR

Novinka
Značka: Fujifilm
26 990 Kč 22 306 Kč bez DPH
Na dotaz
záruka 3 roky ?
Možnosti doručení

FUJINON XF18mm F/1,4 je špičkový reportážní objektiv nabízející výbornou optickou kvalitu, rychlý autofokus a odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. 

Jedná se o objektiv jehož přepočtená ohnisková vzdálenost (35mm ekvivalent) je 27mm, maximální hodnota světelnosti je F1.4. Tento objektiv je již 39. objektivem exkluzivně vytvořeným společností FUJIFILM pro bezzrcadlový systém s bajonetem X (X series). 

Velikost filtru 62mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objektiv XF18mm F1.4 měří 7,56 cm na výšku a jeho váha je pouhých 370 g. Závit pro použití filtrů má průměr 62mm a minimální zaostřovací vzdálenost je 20 cm. Tyto parametry dělají z tohoto objektivu ideální nástroj pro široké uplatnění, a to od fotografování krajin, měst až k portrétům a svatbám. Vysoká světelnost (F1.4) poskytuje vysokou flexibilitu i při nedostatku světla a plně otevřená clona produkuje velmi jemný bokeh mimo rovinu zaostření. Tělo objektivu je vytvořeno z kovu, ale designováno tak, aby byl i tak ve výsledku lehký. Použití kovového těla se FUJIFILM vyhnul kompromisům nebo snížené odolnosti. Objektiv je odolný vůči vlhkosti a prachu. Toto utěsnění je definováno na osmi místech na těle objektivu a bezpečné použití je možné do -10°C.

XF18mmF1.4 je vybaven aretací clonového kroužku na pozici A, která brání jeho nechtěnému otočení.

V souladu s filozofií řady X, tedy vytváření lehkých a kompaktních přístrojů pro zachytávání obrazu v nejvyšší kvalitě, poskytuje XF18mm F/1.4 neuvěřitelnou optickou kvalitu, bez toho aby byl tento objektiv velký nebo těžký. V porovnání s jinými objektivy s podobným úhlem záběru a světelností se XF18mm F/1.4, díky svým silným stránkám, stává jasnou volbou pro mnoho profesionálů na další roky.

Vlastnosti produktu

Výjimečná optická kvalita od F1.4

V optické soustavě XF18mm F/1.4 nalezneme tři asférické členy a jeden ED člen. Celý objektiv je sestaven z 15 členů v 9 skupinách s cílem minimalizovat chromatickou a komickou aberaci. Výsledkem je reprodukce nejjemnějších detailů obrazu a vysoká ostrost. 

Ostřící skupina o šesti členech se při ostření pohybuje společně. Tento přístup redukuje fluktuace aberace, která může způsobit ostření. Výsledkem je konzistentně vysoká ostrost snímku v jakékoliv pozici ostřící skupiny (není tedy rozdíl v ostrosti objektivu při ostření na 20cm a na nekonečno).

Design a všestrannost

Objektiv XF18mm F/1.4 odpovídá úhlem záběru objektivu s ohniskovou vzdáleností 27mm (přepočteno na 35mm ekvivalent) a dokáže zaostřit na předmět vzdálený pouhých 11 cm od předního členu objektivu. Tato vlastnost rozšiřuje jeho možné použití a činí z něj každodenní univerzální objektiv využitelný v mnoha žánrech.

Rychlé, přesné a téměř neslyšitelné automatické ostření

XF18mm F/1.4 je objektivem s vnitřním systémem automatického ostření (AF), který je poháněn výkonným lineárním motorem, díky kterému je ostření rychlé, přesné a téměř neslyšitelné. Z polohy nejkratší zaostřovací vzdálenosti (MOD) 20 cm do polohy nekonečno se ostřící skupina 6 členů pohybuje 2.5 mm. Díky tomu je možné dosáhnout zaostření za 0.04s*

Nemusí-li objektiv zaostřovat z pozice MOD až k nekonečnu, tak je schopen dosahovat rychlosti zaostření až 0.25 s.

Při manuálním ostření je možné zaostřit zcela přesně díky speciálně navržené odezvě ostřícího kroužku. Manuální ostření je precizní s vynikající odezvou.

*Při použití FUJIFILM X-T4 se zapnutým vysokým výkonem a aktivní fázovou detekcí

Součástí balení je kulatá sluneční clona.

 

Příslušenství k objektivu

LH-XF18 sluneční clona pro XF18mmF1.4 LM WR - obdélníková sluneční clona vyrobená z hliníku, která pomáhá proti vzniku flare efektů a duchů, které mohou vzniknout, když silné zdroje světla narazí na přední člen objektivu. Není součást balení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Objektivy
Záruka: 2 roky
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JJ Avatar autora | 21.12.2021
Výborný objektiv 9,5/10

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: