SAMYANG 8mm f/2.8 UMC Fish-eye II (FUJI X)

Značka: Samyang
8 290 Kč –3 %
SAMYANG 8mm f/2.8 UMC Fish-eye II (FUJI X)
8 290 Kč –3 % 7 999 Kč 6 611 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
15.7.2024
Možnosti doručení

Objektivy typu rybí oko jsou vyhledávány pro vytváření speciálních efektů, kde je žádoucí zkreslení, přehnaná perspektiva nebo výrazná hloubka ostrosti, což umožňuje fotografovi experimentovat s kreativními a nekonvenčními záběry. Monofokální objektiv Samyang 8mm f/2,8 UMC Fish-eye II je vysoce kvalitní ultra-širokoúhlý objektiv, speciálně navržený pro obrazové snímače velikosti APS-C. S ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 12 mm a úhlem záběru 180° je schopen vytvářet také panoramatické fotky a 360° virtuální prohlídky.

Barevné provedení: silver


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Do optického designu byly začleněny tři ED prvky s extrémně nízkým rozptylem a dva asférické prvky, které slouží k minimalizaci chromatické aberace a zkreslení. Tím se dosahuje vytvoření snímků s větší ostrostí a věrnou reprodukcí barev. Konstrukce objektivu zahrnuje také vestavěnou sluneční clonu, která brání nežádoucímu pronikání světla do objektivu ze stran nebo shora. Na jednotlivé prvky objektivu byla aplikována nejnovější generace vícevrstvého antireflexního potahu UMC (Ultra Multi-Coating). Tato vrstva snižuje odraz na povrchu čoček a minimalizuje odlesky a zdvojení obrazu, což výrazně zlepšuje přechod světla objektivem k snímači a pomáhá vytvářet snímky s vyšším kontrastem.

SAMYANG8mmf28_1

Objektiv má vysokou světelnost f/2,8, plně manuální ostření a clonu, bez kontaktů pro přenos informací do dat EXIF snímku. Je vyroben z kovu (včetně pevné sluneční clony) s několika plastovými díly, clonový kroužek dobře cvaká (při každé půlstopě mezi F2,8 - F22) a ostřící kroužek je velmi dobře tlumený.

SAMYANG8mmf28_3

Díky extrémně velké hloubce ostrosti, kterou poskytuje objektiv s tak krátkou ohniskovou vzdáleností, je možné dosáhnout zaostření snadno tím, že jednoduše nastavíte přibližnou vzdálenost na stupnici objektivu. Ohniskové vzdálenosti na objektivu zahrnují 0,3 m – 1 m, pak následuje nekonečno. Pokud neplánujete ostření na blízko (blíže než 0,5 m), s nastavením ohniska mezi 1 m a nekonečno a clonou f/8, můžete cvakat celý den, aniž byste se museli dotýkat ostření nebo clonového kroužku, protože všechno bude v ohnisku a ostré. Pro náročné situace nebo při potřebě precizního zaostření na velmi krátkou vzdálenost můžete využít živý náhled pro jemné doladění zaostření.

SAMYANG8mmf28_2

Doplňkové parametry

Kategorie: Samyang
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Ultra-širokoúhlý (<14mm) / APS-C
Světelnost objektivu: 1.8 - 2.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Krajiny, Architektura, Street, Koncerty
Ohnisková vzdálenost: 8 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 12 mm
Maximální clona: F2,8
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 6
Minimální zaostřovací vzdálenost: 30 cm
Konstrukce objektivu: 11 členů / 8 skupin
Průměr filtru: -
Délka objektivu: 64,8 mm
Hmotnost: 275 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: