SAMYANG 8mm f/3.5 UMC Fish-Eye CS II (FUJI X)

Značka: Samyang
7 290 Kč 6 025 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
15.7.2024
Možnosti doručení

Samyang 8mm f/3,5 UMC Fish-Eye CS II je ultra-širokoúhlý objektiv typu rybí oko. Verze CS je určena především pro digitální zrcadlovky s APS-C snímačem, bez sluneční clony lze tento objektiv použít také na full-frame fotoaparátech. Tento 8mm objektiv poskytuje diagonální zorné pole 180 stupňů. Lze jej využít nejen při akčních, sportovních a reportážních událostech, ale také při portrétních a figurálních záběrech, kde může vytvořit zajímavé efekty zkreslení a výraznou hloubku ostrosti.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na většinu tubusu objektivu byly použity vysoce kvalitní plasty, bajonet objektivu je kovový. Ostření je manuální a otáčení ostřícího kroužku je plynulé a přesné. Na ostřícím kroužku jsou vyznačeny ohniskové vzdálenosti v metrech i stopách, ale chybí hyperfokální stupnice.

Pořizování snímků čehokoli ve vzdálenosti větší než dva až tři metry je jednoduché, protože objektiv lze jednoduše ponechat nastavený na nekonečno. Díky velké hloubce ostrosti, kterou poskytuje objektiv s tak krátkou ohniskovou vzdáleností bude vše v ohnisku a ostré. Pro ostření na kratší vzdálenosti nebo při potřebě precizního zaostření lze využít živý náhled.

SAMYANG8mmf35_1

Optická konstrukce objektivu využívá 10 členů uspořádaných do sedmi skupin s jedním hybridním asférickým prvkem H-ASP. Tento prvek je navržen tak, aby pomohl optimalizovat optickou výkonnost objektivu a minimalizovat optické aberace (zkreslení) a chromatické aberace (barevné odchylky), což přispívá k dosažení vyšší kvality obrazu. Na jednotlivé členy byla použita také nejnovější antireflexní povrchová úprava (MC - multi-coating) k redukci záblesků a stínů.

SAMYANG8mmf35_2

Tento Samyang 8mm f/3,5 UMC Fish-Eye CS II se liší od tradičních objektivů typu rybí oko, protože vytváří téměř stereografickou projekci, která umožňuje oblastem blízko okraje rámu zachovat si svůj tvar lépe než u běžných fish-eye objektivů. Rovné linie jsou také méně zakřivené.

SAMYANG8mmf35_3

Je schopen produkovat snímky s vynikající ostrostí, kvalita provedení je dobrá a odnímatelná sluneční clona dodává extra flexibilitu, což umožňuje použití objektivu jako částečného kruhového rybího oka na full frame fotoaparátech. Neměl by vás odradit ani chybějící AF, protože hloubka ostrosti dostupná s tímto rybím okem neuvěřitelně usnadňuje ruční ostření.

Doplňkové parametry

Kategorie: Samyang
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Ultra-širokoúhlý (<14mm) / APS-C
Světelnost objektivu: > 2.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Krajiny, Interiéry, Architektura, Sport
Ohnisková vzdálenost: 8 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 12 mm
Maximální clona: F3,5
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 6
Minimální zaostřovací vzdálenost: 30 cm
Konstrukce objektivu: 10 členů / 7 skupin
Průměr filtru: -
Délka objektivu: 101,4 mm
Hmotnost: 515 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: