Sigma 10-18 mm f/2,8 DC DN Contemporary (FUJI X) + dárek hodnotě 1299 Kč

Novinka
Značka: Sigma
17 990 Kč 14 868 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.2.2024
Možnosti doručení

Kompaktní a vysoce výkonný objektiv 10-18 mm f/2,8 DC DN Contemporary je ideální pro cestovatele, vloggery a rodinné fotografy, kteří hledají vynikající kvalitu obrazu a mobilitu. Dle výrobce se jedná o nejmenší a nejlehčí ultra-širokoúhlý zoom objektiv na světě pro fotoaparáty se senzorem APS-C*. S ultra ostrou optikou, 7 lamelovou clonou, světelností f/2,8 a nově vyvinutou nasazovací sluneční clonou usnadňuje vytváření jedinečných kompozic s rozsáhlým pozadím a příjemným bokehem.

*(zoom objektivy s AF a světelností f/2,8 pro bezzrcadlovky se snímačem APS-C, říjen 2023)


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sigma 10-18mm F2.8 DC DN Contemporary je extrémně širokoúhlý zoom s velkou clonou a výraznými zobrazovacími schopnostmi, která vytváří snímky ostré po celé ploše obrazu. Tomu pomáhá i jedinečný optický design, kdy asférická čočka s velkou excentricitou a indexem lomu byla použita jako první člen, což umožnilo snížit počet členů. Ve spojení s dalšími třema asférickými členy a speciálními členy s nízkým rozptylem (3 FLD - “F” Low Dispersion a 1 SLD - Special Low Dispersion) tak objektiv vytváří snímky s vysokým rozlišením, přičemž zůstává kompaktní a lehký.

Sigma1018mmf28_10

Vynikající kontrast, potlačení odlesků a odrazů v objektivu mezi obrazovým snímačem a povrchy čoček zajišťuje originální technologie vícevrstvé povrchové úpravy Super Multi-Layer Coating.

Minimální zaostřovací vzdálenost 11,6 cm při fotografování na 10 mm, umožní vytvářet i působivé snímky z blízka. S maximálním poměrem zvětšení 1:4 objektiv dokáže zachytit i jedinečné portréty, zátiší a detaily, které jinak zůstávají skryté.

Sigma1018mmf28_11

Tichý krokový motor rychle a přesně provádí automatické zaostřování při fotografování i při natáčení videa. Navíc, tento motor plně spolupracuje s různými režimy sledování AF dostupnými ve fotoaparátu, což umožňuje maximální kontrolu nad zaostřením v různých situacích.

Podporuje různé funkce fotoaparátu, je kompatibilní s elektronickou stabilizací obrazu, funkcí korekce aberace (tato funkce, provádí ve fotoaparátu korekce periferního osvětlení, chromatické aberace, zkreslení a další pro další zvýšení kvality obrazu) DMF (Direct Manual Focus, jemná úprava zaostření ručně poté, co bylo provedeno automatické zaostření) a AF+MF v tělech fotoaparátů od různých výrobců.

Sigma1018mmf28_14

Objektiv byl konstruován s cílem minimalizovat jev nazývaný "focus breathing", který se projevuje změnou ohniskové vzdálenosti nebo zorného úhlu při změně zaostření. T.j. při zaostřování na různé vzdálenosti se může zdát, že obraz se mírně zvětšuje nebo zmenšuje. Tento efekt může být nepříjemný při nahrávání videa nebo při fotografování, zejména pokud se snažíte udržet konstantní zorný úhel nebo ohniskovou vzdálenost.

Sigma1018mmf28_12

Výhodou použití tohoto ultra-širokoúhlého zoom objektivu je, že poskytuje velkorysý úhel záběru (109.7°-76.5°), ideální pro vlogování z ruky, které vyžaduje zachycení objektu i okolního prostředí současně.

Sigma1018mmf281

Objektiv je vybaven inovativní sluneční clonou ve tvaru okvětního lístku. Na rozdíl od běžných bajonetových slunečních clon, je tato clona uchycena k objektivu prostřednictvím pružinového a pákového mechanismu. Použití tohoto nového designu umožňuje zmenšit rozměry a tloušťku sluneční clony, aby odpovídala kompaktnímu provedení objektivu. Bajonet objektivu obsahuje gumové těsnění, které jej chrání před prachem a kapkami vody.

 


Contemporary

Vysoce výkonné, přesto kompaktní a lehké - všestranné objektivy řady Contemporary

Začleněním nejnovějších technologií do těchto objektivů SIGMA vyřešila obtížný problém udržení velikosti a hmotnosti na nízké úrovni, aniž by to bylo na úkor pokročilého optického výkonu nebo užitné hodnoty. Výkonné, všestranné, kompaktní a skvěle přenosné objektivy z řady Contemporary zvládnou snímky krajiny na vašich cestách, běžné momentky, rodinné snímky a všechny další fotografické výzvy a příležitosti. Díky špičkové technologii a kombinaci optického výkonu s kompaktností pokrývají širokou škálu potřeb.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sigma
Typ objektivu: Zoom
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Širokoúhlý (6-30mm) / Zoom APS-C
Světelnost objektivu: 1.8 - 2.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro žánr: Krajina, Architektura, Reportáž, Street, Vlog
Ohnisková vzdálenost: 10-18 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 15-27 mm
Maximální clona: F2,8
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 7
Minimální zaostřovací vzdálenost: 11,6 cm
Konstrukce objektivu: 13 členů / 10 skupin
Průměr filtru: 67 mm
Délka objektivu: 64,3 mm
Hmotnost: 250 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: