TTartisan 40mm f/2.8 Macro (FUJI X)

Akce
Značka: TTartisan
4 299 Kč –22 %
TTArtisan40mmF28 1
4 299 Kč –22 % 3 333 Kč 2 755 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.5.2024
Možnosti doručení

Objektiv TTArtisan 40mm f/2,8 MACRO je výkonný makroobjektiv, který poskytuje ohromující záběry zblízka. S ohniskovou vzdáleností 40 mm (60 mm po přepočtu na full-frame) a světelností f/2,8 je ideální volbou pro fotografy, kteří chtějí zachytit každý detail s úchvatnou ostrostí a bokeh efektem. Díky maximálnímu zvětšení 1:1 a minimální ostřící vzdálenosti 17 cm přináší úchvatné makrofotografie, umožňující odhalit krásu drobných objektů a života kolem nás.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Optická konstrukce objektivu je navržena tak, aby byla efektivní jak pro snímání z blízka, tak na větší vzdálenosti. Tato konstrukce zahrnuje celkem 8 optických členů, rozdělených do 7 skupin, což přispívá k dosažení vysoké úrovně obrazového výkonu. Navíc jsou do optického uspořádání zahrnuty dva členy s ultranízkým disperzním sklem (LD), tyto prvky účinně kompenzují různé optické aberace. Tři členy s vysokým indexem lomu pak přispívají k udržení konzistentní kvality a ostrosti obrazu při různých zaostřovacích vzdálenostech.

TTArtisan40mmF28_10

Objektiv disponuje vnějším zoomováním, při kterém se vnitřní část objektivu výrazně prodlužuje. Tato extenze (délka objektivu 119 mm) je největší při minimální ostřící vzdálenosti 17 cm v makro režimu 1:1. Po zasunutí je přední člen hluboko zapuštěn v tubusu objektivu, čímž se vytvoří přirozená sluneční clona. Objektiv získá velmi kompaktní rozměr s délkou 76 mm a průměrem 62 mm.

TTArtisan40mmF28_12

Objektiv má k dispozici pouze manuální ostření (MF). Kvalita ostření je velmi dobrá, a i když se čočka během ostření vysunuje, pohyb ostřícího kroužku i tubusu je pěkně tlumený a plynulý. Délka zaostřovacího zdvihu je kolem 230° což umožňuje větší přesnost při fotografování objektů mimo rozsah makro. Objektiv nemá žádnou stabilizaci obrazu.

TTArtisan40mmF28_13

Co se týče potenciálního natáčení videa, negativem je zřetelné dýchání objektivu při zaostřování, což může být rušivé. Objekty výrazně mění svou velikost v závislosti na zaostřené pozici. Na druhou stranu, pozitivní je, že bokeh je ve většině situací příjemný a poskytuje vyvážený poměr mezi ostrostí a kvalitou vykreslení. Irisová clona má 11 elementů a může být nastavena maximálně na F16.

TTArtisan40mmF28_11

Vynikající středová ostrost, žádné barevné lemování a absence vinětace zajišťují ostré a kontrastní snímky s dobrou hloubkou ostrosti. Zvětšení 1:1 vám umožní zachytit snímky objektů v životní velikosti, které se skvěle hodí pro fotografování hmyzu nebo pro záběry přírody zblízka. Objektiv si dobře vede i při fotografování portrétů a všem záběrům přidá snový bokeh.

Doplňkové parametry

Kategorie: TTartisans
Typ objektivu: Pevné ohnisko, Makro, Portrétní objektivy
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Portrétní (36-90mm) / APS-C
Světelnost objektivu: 1.8 - 2.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Makro, Portréty, Produkty
Ohnisková vzdálenost: 40 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 60 mm
Maximální clona: F2,8
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 11
Minimální zaostřovací vzdálenost: 17 cm
Konstrukce objektivu: 8 členů / 7 skupin
Průměr filtru: 52 mm
Délka objektivu: 76 mm
Hmotnost: 371 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: