TTartisan 7,5mm f/2 Fisheye (FUJI X)

Značka: TTartisan
4 499 Kč –11 %
TTArtisan7 5F2 1
4 499 Kč –11 % 3 990 Kč 3 298 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
16.4.2024
Možnosti doručení

Konstrukce objektivu TTArtisan 7,5mm f/2 Fisheye umožňuje zachytit zorné pole o úhlu 180°, což vytváří výrazně působivý vizuální efekt díky dramatickému zkreslení a kreativnímu zobrazení prostoru. Tento efekt je ideální pro vytváření širokých a inovativních fotografií krajiny a interiérů. Zvýrazněné zkreslení rybího oka spolu s nízkou zaostřovací vzdáleností 0,125 m rovněž poskytuje možnost vytvářet surrealistické portréty a detailní záběry zblízka. 


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fisheye objektivy se výrazně odlišují od tradičních, protože namísto minimalizace zkreslení záměrně využívají zkreslení jako klíčový prvek. Tím se otevírají široké možnosti pro kreativitu a originální vizuální výstupy. Jsou vysoce žádané pro svůj unikátní pohled na svět a způsob, jakým zachycují prostor a objekty, nabízejí různé kreativní koncepty, ať už se jedná o zobrazování lidí, zvířat nebo předmětů. Charakteristický efekt rybího oka je často využíván také ke vytváření ohromujících 360° panoramatických snímků.

Obvykle jsou objektivy typu rybí oko navrženy s clonovým číslem f/2,8. TTArtisan 7,5mm má vysokou světelnost f/2, tím umožňuje práci i v náročných světelných podmínkách, kdy je potřeba získat více světla, zejména pro fotografování hvězdné oblohy.

TTArtisan7_5F2_10

U širokoúhlých objektivů je důležité minimalizovat různé druhy aberací, aby bylo dosaženo co nejvěrnějšího zobrazení na okrajích obrazu. Komplikovaná optická struktura objektivu je tvořena 11 členy v 8 skupinách, včetně dvou LD členů (s nízkým rozptylem) a tří z HR skla (s vysokým indexem lomu). LD sklo má schopnost lépe korigovat chromatickou aberaci, HR sklo, zvláště v kombinaci s LD sklem, může efektivně korigovat sférickou aberaci.

Objektiv je plně manuální bez elektronické podpory. Ostřící kroužek se otáčí plynule s dráhou 90° a umožňuje přesné zaostření při cloně F2 s větším rozsahem od 12,5 cm do 1 m a zkráceným mezi 1 m a nekonečnem. Clonový kroužek je s měkkým, velmi jemným cvakáním, takže jej lze použít jako „bezcvakací“ i pro video.

TTArtisan7_5F2_11

Jednou z jedinečných vlastností TTArtisan 7,5mm f/2 Fisheye je, že se dodává se závitem na zadní straně a možností připojit filtry.

TTArtisan7_5F2_12

Další unikátní funkcí je, použití dvoudílné přední krytky jedinečného designu. Střed krytky objektivu se dá odšroubováním sejmout, zatímco krytka stále zakrývá objektiv po obvodu. Pomocí této mechanické viněty tak můžete fotografovat jako s kruhovým rybím okem a snímky získají vzhled jako z klíčové dírky.

Objektiv je kompletně vyroben z eloxovaného hliníku a mosazi, kompaktní velikosti a váha se pohybuje kolem 350 gramů s integrovanou sluneční clonu.

Doplňkové parametry

Kategorie: TTartisans
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Ultra-širokoúhlý (<14mm) / APS-C
Světelnost objektivu: 1.8 - 2.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Krajiny, Interiér, Astro, Reportáž, Portréty
Ohnisková vzdálenost: 7,5 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 11,25 mm
Maximální clona: F2
Minimální clona: F11
Počet lamel clony: 7
Minimální zaostřovací vzdálenost: 12,5 cm
Konstrukce objektivu: 11 členů / 8 skupin
Průměr filtru: -
Délka objektivu: 58 mm
Hmotnost: 355 g

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: