FUJIFILM X-H2S

Značka: Fujifilm
68 990 Kč –7 %
X H2S front CMOS
68 990 Kč –7 % 63 990 Kč 52 884 Kč bez DPH
Skladem
záruka 3 roky ?
+ baterie?
+ karta? ?
CF paměťová karta ?
ochrana displeje ?
Můžeme doručit do:
6.12.2023
Možnosti doručení

Fujifilm X-H2S je nový vlajkový model, který se může pochlubit nejvyšším výkonem v historii řady X a to jak statických snímků, tak videa.

Díky sériovému snímání 40 snímků za sekundu, novému snímači a procesoru Fujifilm 5. generace, videu 6,2k/30p bez oříznutí je to nejlepší fotoaparát řady X všech dob.

Mezi další klíčové funkce patří 5ti osá stabilizace obrazu ve fotoaparátu, která nabízí účinnost až 7,0 expozičních stop, vysoce odolné hořčíkové tělo a rozšířené možnosti rozhraní tlačítek a voličů.

Tato bezzrcadlovka je vybavena dvěma sloty pro paměťové karty podporující CFexpressTM typ B a SD karty.

Nový fotoaparát vychází vstříc rozmanitým fotografickým potřebám profesionálních fotografů a kameramanů. Je vhodný například pro pořizování fotografií i videozáznamů v kategoriích jako je sportovní fotografie, fotografování zvířat apod.

Uvedením modelu "X-H2S" ohlašuje řada X příchod páté generace přístrojů s X-TransTM CMOS 5 a X-Processor 5.


Detailní informace

Detailní popis produktu

X-Trans 5 skládaný BSI senzor a 64bitové zpracování

X-H2S je první fotoaparát řady X, který je vybaven skládaným senzorem X-Trans CMOS 5 HS BSI s rozlišením 26,1 Mpx formátu APS-C.

Tento snímač zdědil po předchozím modelu technologii BSI (citlivost ostření v šeru), ale zároveň využívá strukturu skládaných vrstev (stacked sensor). Ve srovnání s předchozími generacemi je tak schopen odečítat informace ze snímače 4x rychleji a také zlepšuje jeho výkon při slabém osvětlení.

Senzor X-Trans využívá jedinečné pole barevných filtrů, které přirozeně minimalizuje moaré a přispívá k přirozenějšímu podání barev; dále design BSI pomáhá snižovat šum, zlepšuje tonalitu a jasnost (také citlivost ostření v šeru); a konečně, skládaný design (stacked sensor) výrazně koriguje rolling shutter efekt a další pohybové zkreslení.

XtransCMOS5_HS

X-procesor 5

Partnerem nově navrženého snímače je nový engine „X-Processor 5“, který využívá 64bitovou architekturu, což zdvojnásobuje rychlost zpracování fotek i videa ve srovnání s X-Processor 4.

Fotoaparát využívá pixely s fázovou detekcí nezávisle na zobrazení snímku během režimu sériového snímání. Tím se např. oproti Fujifilm X-T4 ztrojnásobuje počet výpočtů informací o fázové detekci a umožňuje rychlé zaostřování.

Na straně videa to umožňuje záznam v rozlišení až 6,2k s vysokými datovými toky, jako je Apple ProRes 422 HQ, nebo záznam při vysokých rychlostech (240 fps ve Full HD).

Pokud jde o fotografie, toto nové zpracování znamená rychlejší fotografování pohybujících se objektů. Při práci s elektronickou závěrkou je možné fotografovat rychlostí až 40 snímků za sekundu (bez blackoutu) s vyrovnávací pamětí 140 po sobě jdoucích nekomprimovaných snímků.

S mechanickou závěrkou je možné snímání až 15 snímků za sekundu spolu s možností pořídit až 1000 nezpracovaných snímků v jedné sérii. Výhodou pro video a také pro fotografování je i vylepšený sofistikovaný a AI (umělá inteligence) podporovaný systém automatického ostření, který pomáhá dosáhnout dynamického rozsahu 14 EV a umožňuje široký rozsah citlivosti od ISO 160-12800.

Nabízí také nižší spotřebu energie, čímž prodlužuje maximální dobu záznamu videa, a podporuje formát obrázků HEIF (10bitovou kvalitu obrazu v souborech až o 30 % menších než standardní JPEG).

Xprocesor5

Vylepšené automatické ostření a stabilizace obrazu (Hybridní AF s Deep Learning AI)

Díky zvýšenému počtu výpočtů AF prováděných za jednu sekundu je výkon automatického ostření znatelně rychlejší a přesnější. Tento hybridní systém ostření využívá 425 bodů fázové detekce a je nyní citlivý až do -7 EV pro práci ve skutečně špatných světelných podmínkách.

Adaptivní algoritmus AI, podpořený hlubokým učením, také znamená, že tento systém ostření je vhodnější k automatické detekci a sledování různých typů předmětů. Ve srovnání s předchozími zaostřovacími systémy byly schopnosti detekce obličeje a očí X-H2S vylepšeny pro větší přesnost a nyní zohledňuje také brýle, pokrývky obličeje a vlasové linie.

Také se rozšířila škála rozpoznávaných typů předmětů o auta, letadla, vlaky, motocyklisty, ptáky, koně, psy, kočky a další.

Funkce automatického zaostřování s detekcí objektu tak umožní uživatelům soustředit se na příležitosti, které jim nabízí scéna, protože fotoaparát dokáže cílový objekt neustále udržovat zaostřený.

H2S_detection

Stabilizace obrazu v těle

Zcela nová vestavěná 5osá stabilizace obrazu s posunem snímače v těle fotoaparátu pomáhá minimalizovat projevy chvění fotoaparátu až o 7 expozičních kroků. Tento systém funguje ve spojení s většinou objektivů řady X, včetně těch nestabilizovaných a přináší výhody při práci s delšími časy závěrky a při fotografování v obtížných světelných podmínkách. Kromě toho lze během natáčení videa použít také digitální stabilizaci obrazu, která dále pomáhá při stabilizaci záběru, zejména při nahrávání z ruky.

H2S_IBISanim

Vylepšený výkon videa

Fotoaparát podporuje interní 10bitový záznam 4:2:2 videa v rozlišení 6,2k/30p a 4k/120p. Rychlost odečítání snímače při záznamu videa byla zvýšena na 1/180s, čímž byl potlačen efekt rolling shutter.

X-H2S podporuje různé kodeky včetně H.265 a tři kodeky Apple ProRes: ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT.

Při všech snímkových frekvencích a rozlišeních je možné nepřetržité nahrávání v délce až 90 minut.

Pomocí portu HDMI je možný záznam surového videa při spárování s kompatibilním externím rekordérem. Je možný záznam ProRes RAW i Blackmagic RAW spolu se schopností pracovat s profily F-Log nebo F-Log 2, oba formáty podporují práci v rozlišení až 6,2k.

 

Praktický a odolný design

 • Velký OLED elektronický hledáček (EVF) se vyznačuje rozlišením 5,76 milionu obrazových bodů a 0,8 násobným zvětšením. Vyniká svou jemností a snímkovou frekvencí přibližně 120 snímků za sekundu. Nabízí také lepší viditelnost díky silnému potlačení paralaxy a zkreslení, k nimž dochází při posunu polohy očí během používání hledáčku, a umožňuje tak přesné sledování pohybů objektu. 
 • Zadní 3,0" LCD display má vysoké rozlišení 1,62 milionu bodů a dotykové rozhraní pro intuitivní ovládání. Jeho otočný design znamená, že obrazovku lze vyklopit na stranu, naklonit nahoru nebo dolů a zavřít jej proti tělu přístroje pro jeho ochranu.
 • 1,28" monochromatický LCD displej na horní desce je jednoduchým prostředkem pro rychlou kontrolu nastavení fotografování.
 • Velký grip byl vylepšen, aby se ještě lépe držel při použití delšího objektivu nebo objektivů s velkou světelností.
 • Vysoce odolné tělo fotoaparátu, které vydrží náročné profesionální použití je vybaveno novou strukturou rozptylující teplo, která výrazně prodlužuje maximální dobu záznamu videa.
 • Oproti předchozím modelům nabízí X-H2S lepší ovladatelnost tlačítek a voličů. Vylepšené byly materiály tlačítek a například nastavení citlivosti tlačítka AF ON, takže uživatelé mohou s fotoaparátem zacházet přesně podle svých představ.
 • Odolnost mechanické závěrky byla zvýšena a při továrních testech vydržela 500 000 expozic.
 • Dva sloty pro paměťové karty zahrnují jeden slot CFexpress typu B a jeden slot SD UHS-II. Slot CFexpress typu B by měl být upřednostněn pro záznam videa s vyšším datovým tokem a rychlé sériové snímání a slot SD je vhodnou alternativou pro zálohování nebo méně kritické natáčení.
 • Výdrž baterie NP-W235 na jedno nabití je přibližně 720 snímků při práci s EVF v ekonomickém režimu nebo přibližně 580 snímků ve standardním režimu.

 


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

 • 26.1Mpx APS-C X-Trans CMOS 5 HS BSI Stacked Sensor
 • 5osý mechanismus stabilizace obrazu v těle fotoaparátu s účinností až 7,0 EV
 • elektronický hledáček s rozlišením 5.76 mil. bodů
 • 3,0" LCD dotykový, výklopný display s rozlišením 1.62 mil. bodů
 • 40 sn/s při elektronické závěrce, 15 sn/s při mechanické závěrce
 • Hybridní AF 425 bodů, AI detekce předmětů
 • 6.2k/30p, 4k/120p, FHD/240p 10bit video
 • Interní ProRes 422 HQ a F-Log 2
 • ProRes a Blackmagic RAW přes HDMI
 • Sloty CFexpress Type B a SD UHS-II

Doplňkové parametry

Kategorie: X-H
Záruka: 2 roky
Typ fotoaparátu: Bezzrcadlovka s výměnným objektivem
Použití: Profesionální
Typ snímače: X-Trans™ CMOS 5 HS
Velikost snímače: APS-C
Rozlišení: 26,2 Mpx
Procesor: X-Processor 5
Crop faktor: 1,5 x
Formát souborů: JPEG, RAW
Stabilizace obrazu: Mechanická na snímači
ISO: 160 - 12800
Minimální čas závěrky: 1/8000 s
Rychlost sériového snímání: 40 sn/s
Vestavěný blesk: Ne
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní: USB-C, HDMI, výstup na sluchátka, vstup na mikrofon, Wi-Fi
Rozlišení videa: 6.2k / 4k / Full HD
Video formát: H.264, MP4, H.265
Rozměry: 136.3 x 92.9 x 84.6 mm
Hmotnost: 660 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: