Capture ONE EXPRESS FUJIFLM 11 (C1 Express + Affinity Photo - plnohodnotná náhrada za LR + PS?)

Určitě si říkáte, že je vše hezké a krásné, ale že Capture One Express prostě Lightroom s Photoshopem nenahradí. Na jednu stranu máte třeba pravdu, ale C1 Express je program, který je zcela zdarma a nemůže obsahovat všechny funkce placené verze nebo zastupovat silnou dvojici LR + PS. Nebo? 
 
C1 umí spolupracovat s dalšími programy. Jednoduše můžete C1 používat pro vyvolání .raf (jeho engine) a náročnější (lokální) úpravy dělat v jiném grafickém programu. Určitě si říkáte, že už si rovnou můžete platit balíček pro fotografy od Adobe a mít LR a PS, ale je tu ještě jedna možnost. 
 
C1 Express je zdarma a má dostatek funkcí, aby stačil velké části fotografů. Silnou stránkou je, že ho můžete používat s alternativami například Photoshopu. Jednou extrémně povedenou je program s názvem Affinity Photo. O tomto programu jsem před pár lety psal krátké informační články na web FOTOTIPY.
Snímek-obrazovky-2016-04-10-v-12.36.51-800x445
 
Jak to funguje? 
Affinity Photo aktuálně stojí 1 290 Kč a jeho nákup není formou předplatného. Jednou zaplatíte a máte vystaráno. V C1 si uděláte všechny základní a nutné úpravy a ve chvíli, kdy potřebujete něco například odretušovat tak: 
V horím menu - IMAGE - EDIT WITH - AFFINITY PHOTO
Snímek obrazovky 2019-02-26 v 12.24.55
 
Tímto příkazem se vám vytvoří z .raf -> .tiff, který se importuje do Affinity Photo (stejně tak to funguje například s Photoshopem). Vy si fotografii upravíte a v Affinity Photo dáte “SAVE” (uložit). Upravený .tiff z Affinity Photo se vám importuje zpět do C1 (takže máte .raf před úpravou v Affinity Photo a .tiff upravený z AP). 
 
Vyplatí se investovat do Affinity Photo? 
Rozhodně se jedná o dobrou alternativu. Nyní mají verzi i pro tablety a mimo retuší bezproblému zvládá i práci ve vrstvách, focus stacking, tvorbu panoramat apod. Kombinací těchto dvou programů se prakticky dostáváte ke všem funkcím, které dohromady nabízí Lightroom a Photoshop. 
Pavel Vávra
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení