Capture ONE EXPRESS FUJIFLM 3 (Poslední drobná nastavení a jak rychle vybírat snímky k úpravě)

V prvních dvou dílech jsme si nainstalovali C1 a naučili se jak přehledně importovat fotografie a vytvářet si alba. Nyní je potřeba si ještě správně nastavit pár drobností, aby se nám dobře v programu pracovalo. 
 
Previews - Náhledy
 
Né každý má doma na stole počítač s obrovským výkonem a C1 na to tak trochu pamatuje. Určitě jste si všimli, že při importu fotografií se vám vytvářejí tzv. previews, které si můžete přeložit jako tzv. náhledy. Tyto náhledy slouží k tomu, že pracujeme pouze s malým soubor na který se rychle aplikují změny, které uděláme. Menší náhled se rychleji generuje při importu a není pak tak náročný na výpočetní výkon, když na něj aplikujeme změny. Větší náhledy se vytváří déle, ale má o poznání více detailů v zobrazení (bez zoomu) jeho nevýhoda může být, že na slabších sestavách se změny budou projevovat se zpožděním. Podobný přístup pro plynulé upravování známe například z mobilní verze Lightroomu apod.
 
Velikost náhledu si můžeme nastavit na horní liště CAPTURE ONE - PREFERENCES - IMAGE - PREVIEW IMAGE SIZE (px) - na výběr je 640px až 5 120px. Zdají-li se vám vaše náhledy bez detailu, tak snačí zazoomovat obraz a všechny detaily se objeví, ale může to chvíli trvat. Jaké je ideální nastavení pro váš počítač vám neřeknu. Budete muset otestovat, co vám vyhovuje nejvíce. 
Snímek obrazovky 2019-02-21 v 14.18.38
 
Panel nástrojů vpravo
 
Prostředí C1 se dá upravovat a je-li pro vás výhodnější mít stejně jako v Lightroomu panel nástrojů pro úpravy vpravo, tak si ho tam můžete přesunou: HORNÍ LIŠTA - VIEW - CUSTOMIZE TOOL - PLACE RIGHT
Snímek obrazovky 2019-02-21 v 14.23.30
Snímek obrazovky 2019-02-21 v 14.23.41
 
Rychlý výběr fotografií k úpravě
 
Dle mého je nejlepší importovat všechny fotografie ze složky a pak s nimi pracovat až v rámci katalogu. Potřebujete rychle vybrat 10 fotografií, které chcete upravit? Prohlížíte-li fotku za fotkou, tak je můžete hodnotit pomocí *. Jaké číslo na numerické klávesnici zmáčknete tolik hvězd fotografie dostane (1-5). Podobně to funguje s barevnými proužky. Máte 10 fotografií vybraných a chcete pracovat pouze s nimi? Stačí si rozbalit menu FILTERS (najdete pod USER COLLECTIONS). Kliknutím na počet hvězd se vám zobrazí jen vybrané fotografie se kterými můžete pracovat (v našem případě 4). 
Snímek obrazovky 2019-02-21 v 14.33.47
 
Pavel Vávra 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení