FUJI-TIP 18 (bracketing)

Bracketing je funkce při které se stupňovitě mění jedna vybraná hodnota fotoaparátu. U Fujifilmu to znamená, že jedním zmáčknutím spouště můžete udělat až 9 snímků (24 Mpix) / 3 snímky (16Mpix). 

vinson-images-fujifilm-fuji-gfx-medium-format-review-lean-header

Jaký bracketing Fuji nabízí? 

Expoziční bracketing, ISO bracketing, Bracketing simulace filmu, Bracketing vyvážení bílé, Focus bracketing (GFX, X-H1, X-T2)

Nejpoužívanější bracketingem je bezesporu ten expoziční, kterému lze přiřadit až 9 snímků a jednotlivý rozsah kroků (až 3EV). Expoziční bracketing se používá při focení krajiny. Následným spojením třech a více snímků v post procesu vzniká snímek s vysokým dynamickým rozsahem. Fuji nabízí buď dělat kroky +-, které se pohybují kolem výchozí hodnoty nebo kroky pouze - nebo +. 

Příklad

Výchozí nastavení fotoaparátu: 1/250s, f11, ISO 200, expoziční bracketing +-1EV, 3 snímky. Fotoaparát udělá tři snímky:

  1. 1/250s, f11, ISO 200
  2. 1/500s, f11, ISO 200 (-1EV)
  3. 1/60s, f11, ISO 200 (+1EV)

ISO bracketing je možný ve třech krocích a funguje obdobně jako expoziční bracketing. Jediné co se mění je hladina hodnoty ISO. Bracketing simulace filmu uživateli umožní uložit na SD kartu tři snímky s různou simulací filmu. Takže například jeden JPG standard, jeden Classic Chrome a jeden Across. Focus bracketing nabízí možnost vyfotit jednu scénu s různým proostřením - výsledkem je ostrý snímek od nejkratší zaostřovací vzdálenosti po nekonečno (složení probíhá opět až v post procesu).  

NÁŠ TIP

Vyzkoušejte si focení pomcí bracketingu. Nastavit si ho můžete MENU - FOTOAPARÁT - NASTAVENÍ ZPŮSOBU SNÍMÁNÍ - NASTAVENÍ BKT

PAVEL VÁVRA

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení