FUJI-TIP 37 (Měníme asistenta ručního ostření jedním kliknutím)

Dnešní FUJI-TIP nám přišel jako tip od jednoho člověka z FUJI komunity. Přesně tak, by to mělo fungovat, protože jeden člověk může vědět hodně, ale 3000 dohromady toho ví mnohem více. Dnes si řekneme jak v při manuálním ostření měnit asistenty ručního ostření jedním kliknutím. 

1234Q

Mnoho uživatelů si kupuje FUJI, protože ví, že není problém redukovat staré manuální objektivy právě na nové FUJIFILM fotoaparáty. I se zcela manuálním objektivem můžete využívat asistenta ručního ostření. Je na výběr z barvy, digitálně rozděléného obrazu, simulace prism apod. Asistent (je-li zapnutý) se aktivuje přepnutím páčky na M (tedy na manuální ostření, u X-T100 na dotykem na LCD). 

NÁŠ TIP

V manuálním režimu stiskněte a držte zadní roler. Po chvilce se vám změní asistent ručního ostření - takto můžete "listovat" v různých verzích asistenta bez nutnosti vstupovat do menu fotoaparátu. 

Pavel Vávra

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení