FUJINON XF16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR

Novinka
Značka: Fujifilm
19 900 Kč 16 446 Kč bez DPH
předobjednávka
Možnosti doručení

Zbrusu nový objektiv určen pro fotoaparáty FIJIFILM řady X 5. generace, který přináší zásadní přehodnocení pojmu "standardní zoom". Předchozí model XF18-55mm f/2-4.8 byl úspěšný a oblíbený, avšak již oslavil více než desetiletí existence. Objektiv XF 16-50mm f/2.8-4.8 se stává klíčovým prvkem v sortimentu objektivů FUJINON jako nový „kitový“ objektiv. Je odpovědí na poptávku po světelných, vysoce výkonných objektivech a představuje novou generaci objektivů. Přináší revoluční změny, které předčí standardní očekávání od kitových objektivů. Jeho design je zaměřen na maximalizaci kompaktnosti, všestrannosti a samozřejmě ostrosti, čímž splňuje požadavky moderních fotografů. Pokrývá rozsah od širokoúhlého objektivu po střední teleobjektiv, je ideální pro každodenní použití a vyznačuje se konstrukcí odolnou proti povětrnostním vlivům.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Všestrannost je pro objektiv XF16-50mmF2,8-4,8 R LM WR klíčová a je třeba ho mít vždy po ruce. Tento objektiv je vhodný pro nespočet fotografických scén a nabízí vynikající kvalitu obrazu a široký rozsah zoomu (ekv. plnoformátového objektivu 24-76 mm). Je skvělý pro běžné fotografy, kteří pravidelně zachycují různé objekty. Ohnisko 16 mm je ideální pro krajiny, interiéry, architekturu a skupinové portréty, zatímco 50 mm je vhodné pro portréty a detailní snímky. Maximální světelnost f/2,8 a 9 lamelová clona umožňuje fotografování i za zhoršených světelných podmínek a také poskytuje lichotivý bokeh pro portrétní snímky. Zaostřuje už na vzdálenost 24 cm, takže se dá využít také například pro focení jídla a dalších detailů.

XF1650mmF2848_1

Objektiv XF16-50mmF2,8-4,8 R LM WR je navržen pro použití s nejnovějšími modely digitálních fotoaparátů řady X a přináší nový standard kvality obrazu. Jeho optická konstrukce obsahuje tři asférické prvky, které snižují aberaci, pomáhají vytvářet ostřejší snímky a umožňují nižší hmotnost celé konstrukce. Tři ED prvky s mimořádně nízkým rozptylem pomáhají minimalizovat chromatickou aberaci, což zajišťuje vysokou kvalitu obrazu s věrným podáním barev a ostrostí detailů, zejména na okrajích snímku.

XF1650mmF2848_3

Hnacím motorem zaostřování objektivu je lineární motor AF, který zajišťuje rychlý a tichý výkon s působivým sledováním a detekcí objektu, což je přínosem jak pro fotografování, tak pro záznam videa. Je vybaven vnitřním mechanismem zoomu, zachovává si tak celkově kompaktní konstrukci.

Objektiv XF16-50mmF2,8-4,8 R LM WR měří na délku pouhých 71,4 mm, na šířku 65 mm a váží pouhých 240 g. Jedná se o nejlehčí zoom v řadě objektivů XF. Jeho velikost zůstává konstantní i při zoomování, takže si za všech okolností zachovává vyváženost.

XF1650mmF2848_2

Díky rozsahu zoomu (ekvivalent na full-frame: 24, 28, 35, 50 a 76 mm), je to jako mít pět populárních objektivů v jednom mimořádně přenosném balení. Ve spojení s tělem fotoaparátu vhodným na cesty, jako je například X-T50, vznikne výkonná sestava, kterou můžete vzít kamkoli s sebou. Tento objektiv je navíc odolný vůči povětrnostním vlivům, což zvyšuje jeho odolnost při práci v terénu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fujinon
Typ objektivu: Zoom
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Střední (16-80mm) / Zoom APS-C
Světelnost objektivu: > 2.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro žánr: Krajina, Reportáž, Portréty, Street, Produkty
Ohnisková vzdálenost: 16-50 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 24-76 mm
Maximální clona: F2,8 – F4,8
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 24 cm
Konstrukce objektivu: 11 členů / 9 skupin
Průměr filtru: 58 mm
Délka objektivu: 71,4 mm
Hmotnost: 240 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: