FUJINON XF50mm f/1 R WR + dárkový set !

Značka: Fujifilm
39 990 Kč 33 050 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Možnosti doručení

FUJINON XF50mmF1.0 R WR vám umožní zažít ostrost, jakou jste ještě neviděli. Bez vinětace a se schopností ovládat aberace vytváří ostré snímky s extrémně krémovým bokehem. Automatické ostření u tohoto objektivu je přesné a rychlé. Odolnost vůči povětrnostním vlivům odstraňuje jakékoli obavy při použití v nepříznivých podmínkách a mrazu.

XF50mmF1.0 R WR je výkonný objektiv, který změní způsob, jakým zachytíte svět.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

XF 50mm f/1 R WR (ekvivalent 76mm po přepočtu na kinofilmové políčko) je první objektiv na světě pro bezzrcadlový systém se světelností f/1,0 a autofokusem. Díky této vysoké světelnosti přivádí na snímač více světla a tak AF funguje i při citlivosti -7EV. Autofokus je rychlý a naprosto přesný (rychlejší než u XF 56mm f/1.2 R). Ostřící kroužek má vyšší jemnost, která je vyjádřena 120° rotace. To znamená, že je přesný nejen AF, ale také ruční ostření například u videa a je minimalizován focus shift (dopad posunů ostření).

opt_xf50mmf1 

Při použití objektivu s malou hloubkou ostrosti se neodpouští ani sebemenší chybička. XF50mmF1.0 R WR využívá výhody bezzrcadlového systému včetně AF fázové detekce, ostření na obličej/oči a i bez trpělivosti můžete mít plnou kontrolu nad ostřením i při malé hloubce ostrosti.

Výjimečně jasná maximální clona f/1,0 vyniká v obtížných světelných podmínkách a také poskytuje působivou kontrolu nad hloubkou ostrosti pro izolaci objektu pomocí technik selektivního ostření.

xf50mmf1

Optická soustava je složená z 12 členů v 9 skupinách a zahrnuje i jeden asférický (omezuje zkreslení a sférickou aberaci pro větší ostrost) a dva ED členy (s extra nízkým rozptylem redukují barevné lemování a chromatické aberace, aby zajistily větší jasnost a přesnost barev). Povrchová vrstva Super EBC byla aplikována na jednotlivé prvky, aby se snížili odlesky objektivu a duchy a pro lepší kontrast a věrnost barev.

Kromě malé hloubky ostrosti, které lze se světelností f/1 dosáhnout, jistě oceníte precizní zpracování zaoblené 9 lamelové clony. Ta vytváří široký, jemný a symetrický bokeh efekt. Ten dodá vašim fotografiím ještě více profesionálního vzhledu a zvýší celkovou úroveň vašich portrétních fotografií. Objektiv ale využijete i při street fotografii nebo lifestyle focení.

xf50mmf1_03

DC motor ostření, který posouvá ostřícím členem, využívá elektromagnetický posun a pomáhá realizovat rychlé, přesné a plynulé ostření.

Konstrukce odolná proti povětrnostním vlivům zahrnuje 11 odlišných těsnění, která zabraňují pronikání prachu a vlhkosti do čočky a umožňují bezstarostné použití v nepříznivých podmínkách a mrazu až -10 °C.

xf50mmf1_01

Úhel pohledu ekv. 76 mm ve formátu 35 mm v kombinaci s vynikající kvalitou obrazu vám umožňuje zarámovat svět jiným způsobem. XF50mmF1.0 R WR přináší do vašich snímků bodové světlo tím, že odděluje objekt, popředí a pozadí bez ohledu na vzdálenost. Popředí a pozadí jsou však v záběru stejně zásadní jako krásný bokeh a pomohou vám uvědomit si skutečný význam „zaostření“.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fujinon
Typ objektivu: Pevné ohnisko, Portrétní objektivy
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Portrétní (36-90mm) / APS-C
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro: Portréty, Reportáže, Móda, Street foto, Koncerty
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 75 mm
Maximální clona: F1
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 70 cm
Konstrukce objektivu: 12 členů / 9 skupin
Průměr filtru: 77 mm
Délka objektivu: 103,5 mm
Hmotnost: 845 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: