FUJINON XF27mm f/2.8 R WR

Novinka
Značka: Fujifilm
11 490 Kč 9 496 Kč bez DPH
Na dotaz
záruka 3 roky ?
Můžeme doručit do:
7.9.2024
Možnosti doručení

Staré přísloví říká, že nejlepší fotoaparát je vždy ten, který máte s sebou. Nosit všude velké těžké objektivy je nepraktické, ale stejně tak je nereálné používat něco, co vám nedává kvalitu, kterou potřebujete.

XF 27 mm f/2,8 R WR od společnosti FUJIFILM je ideální objektiv, který si můžete vzít kamkoli.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradičně se říká, že ohnisková vzdálenost 23 mm je přibližně ekvivalentní zornému poli lidského oka, zatímco ohnisková vzdálenost 35 mm poskytuje obvykle mírně užší úhel záběru a nejpřirozenější perspektivu. 27 mm leží mezi těmito dvěma ikonickými ohniskovými vzdálenostmi a sdílí něco málo z charakteristik obou.

opt_xf27mmf28

Tenký objektiv stylu “palačinka” s pevným ohniskem 27mm (ekvivalentní 41 mm) pro každodenní fotografování, poskytuje tvůrcům velmi přirozený úhel záběru, který je vhodný pro mnoho různých žánrů a použití od portrétu přes pouliční fotografii až po krajinářskou fotografii.

Díky tomu, že se do kompaktního těla (Ø62mm x 23mm) podařilo umístit 7 optických členů v pěti skupinách, včetně jednoho asférického, který zmírňuje sférickou aberaci, se stal jedním z nejmenších a nejlehčích objektivů pro bez zrcadlovkové fotoaparáty s výměnnými objektivy.

xf27mmf28_01

Objektiv je vybaven stejnosměrným motorem ostření (DC) s vysokým točivým momentem, který umožňuje rychlé a přesné automatické zaostřování, zatímco přední optická skupina s pěti členy účinně udržuje kvalitu obrazu a minimalizuje aberaci, ke které by mohlo dojít při fotografování blízkých nebo naopak vzdálených objektů.

XF27mmF2.8 nově přináší clonový kroužek s označením clonových čísel pro možnost vizuální kontroly a ovládání clony, i když je fotoaparát vypnutý. Clonový kroužek se volně pohybuje mezi f/2.8 - f/16. Na pozici A (auto) se ovšem uzamkne, aby se předešlo nechtěnému přestavení při manipulaci s fotoaparátem. Pro uvolnění je nutné stisknout tlačítko zámku na objektivu a tím uvolnit otáčení.

xf27mmf28_02

Konstrukce objektivu utěsněná na sedmi místech je odolná proti povětrnostním vlivům, zabraňuje vnikání prachu a vlhkosti a umožňuje bezstarostné použití v nepříznivých podmínkách a mrazu až do -10°C.

Objektiv je dodáván s kupolovitou sluneční clonou (LH-XF27) jako součást standardního balení. Sluneční clona pomáhá chránit objektiv před přímým slunečním světlem a zabraňuje nežádoucím odleskům a flarům na snímcích. Nízký profil sluneční clony také chrání před nárazy a poškrábáním.

xf27mmf28_03

Kupolovitý tvar sluneční clony je navržen tak, aby minimalizoval přísun světla z okrajů objektivu, což zlepšuje kontrast a zabraňuje vinětování na snímcích. Současně je clona dostatečně kompaktní, aby nebyla překážkou při používání objektivu a mohla být snadno odstraněna, když není potřeba.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fujinon
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Střední (24-35mm) / APS-C
Světelnost objektivu: 1.8 - 2.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro: Portréty, Reportáže, Móda, Street foto
Ohnisková vzdálenost: 27 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 41 mm
Maximální clona: F2,8
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 7
Minimální zaostřovací vzdálenost: 34 cm
Konstrukce objektivu: 7 členů / 5 skupin
Průměr filtru: 39 mm
Délka objektivu: 23 mm
Hmotnost: 84 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: