TTartisan AF 27mm f/2.8 (FUJI X)

prodejní HIT
Značka: TTartisan
4 999 Kč 4 131 Kč bez DPH
Na dotaz
záruka 3 roky ?
Můžeme doručit do:
15.8.2024
Možnosti doručení

První objektiv od TTArtisanu s autofocusem pro fotoaparáty FUJIFILM s bajonetem X. Nenápadný „pancake“ střední objektiv s automatickým ostřením využívá krokový motor STM pro rychlé zachycení všech fotografických momentů. Kombinace světelnosti f/2.8 a 7-lamelové clony vytváří působivé obrazy s jemnou kresbou, příjemným rozostřením pozadí a oddělením objektů. Dobře se hodí pro focení krajiny, zátiší, portrétů, street fotografii a další foto žánry.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klíčovou vlastností TTArtisan AF 27mm f/2.8 je jeho kompaktnost a přenositelnost. Objektiv je velmi malý a lehký, což nejen usnadňuje přepravu a snadné zastrčení do kapsy či tašky, ale také vám umožní být extra diskrétní při fotografování na ulici či během cestování, aniž byste přitahovali pozornost.

A s ohniskovou vzdáleností 27 mm (ekvivalent 41 mm na full frame), úhlem záběru 56° se jedná o velmi univerzální objektiv vhodný pro každodenní použití.

TTArtisan27mmF28_3

Objektiv využívá nový krokový motor „STM+vodící šroub“, který umožňuje, aby byl objektiv velmi malý, ale přesto nabízí tiché, rychlé, plynulé a přesné automatické zaostřování, které funguje s nejnovějšími algoritmy automatického sledování a rozpoznávání objektů na fotoaparátech. Ostření a ovládání clony tak může být plně elektronické z fotoaparátu, ale objektiv lze použít i jako objektiv s manuální clonou a volbou zaostření pomocí ostřícího kroužků na tubusu.

TTArtisan27mmF28_2

Objektiv také podporuje funkci Anti-Shake fotoaparátu, která se osvědčuje zejména při natáčení videa, a přispívá k dosažení klidných a stabilních záběrů. Svou schopností rychle zaostřovat je tento objektiv ideální pro zachycení těch nejdokonalejších okamžiků, kdy každá vteřina hraje roli.

TTArtisan27mmF28_1

Sestava optických prvků zahrnuje celkem 6 členů uspořádaných do 5 skupin. V této konfiguraci jsou zahrnuty také 2 členy s vysokým indexem lomu, které efektivně eliminují barevné aberace a pečlivě řídí sférické aberace.

TTArtisan27mmF28_5

TTArtisan AF 27mm f/2.8 obsahuje také zadní krytku, kterou lze použít k aktualizaci firmwaru objektivu prostřednictvím vestavěného portu USB-C.

TTArtisan27mmF28_4

Součástí balení je také miniaturní sluneční clona, drobný kovový prvek sloužící také jako ochrana předního členu, podobná jako u Fujinon XF 27mm.

 


Pavel Vávra - Recenze

Doplňkové parametry

Kategorie: Objektivy
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Střední (24-35mm) / APS-C
Světelnost objektivu: 1.8 - 2.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Krajina, Street, Portréty, Reportáže
Ohnisková vzdálenost: 27 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 40,5 mm
Maximální clona: F2,8
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 7
Minimální zaostřovací vzdálenost: 35 cm
Konstrukce objektivu: 6 členů / 5 skupin
Průměr filtru: 39 mm
Délka objektivu: 29 mm
Hmotnost: 93 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: