SAMYANG AF 75mm f/1.8 (FUJI X)

Značka: Samyang
11 490 Kč 9 496 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
21.6.2024
Možnosti doručení

AF 75mm F1.8 X je nový superlehký teleobjektiv s automatickým ostřením, který se dokonale hodí k malým a lehkým fotoaparátům Fujifilm řady X. Je kompaktní a lehký, ale nabízí vynikající výkon díky pokročilé optické technologii Samyang nashromážděné za více než 50 let.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objektiv AF 75 mm F1,8 X je navržen tak, aby poskytoval ohromující kvalitu obrazu. Konstrukce nového objektivu se skládá z 10 členů v 9 skupinách, přičemž do optické konstrukce jsou začleněny 2 členy ze speciálního skla HR (High Refractive) a 3 členy ze skla ED (Extra-Low Dispersion), které minimalizují chromatickou aberaci a zkreslení.

SAMYANG75mmf18_01

Pokročilá technologie povrchové úpravy Ultra Multi-Coating (UMC) je použita k optimalizaci průniku světla a snížení nežádoucích záblesků a stínů. Udržuje vynikající ostrost, jasnost, čistotu obrazu a zachovává přesnost barev snímků i za zhoršených světelných podmínek.

Objektiv je vybaven rychlým lineárním krokovým motorem STM (Stepping Motor), který fotografům a kameramanům poskytuje tišší a přesnější ovládání zaostřovacích skupin objektivu. K dispozici je také manuální ostření pomocí pogumovaného kroužku ostření s mikrovzorem, při zachování celkové délky objektivu.

SAMYANG75mmf18_02

Hladký, měkký a krémový bokeh, vytvořený 9lamelovým designem kruhové clony zvýrazňuje fotografovaný objekt a vytváří pocit zasněnosti a hloubky snímku.

Těsnění proti povětrnostním vlivům (na 5 různých místech) zajišťuje použití v náročných povětrnostních podmínkách a chrání objektiv před lehkým deštěm, sněhem a prachem.

SAMYANG75mmf18_03

AF 75mm F1.8 X je vhodný také pro natáčení 4K i 6K videa díky spolehlivému výkonu automatického ostření a nové funkci „Preset Aperture Control“ na „Custom Switch - Mode 2“. Nyní mohou uživatelé fotoaparátu Fujifilm s bajonetem X při natáčení videí plynuleji ovládat hloubku ostrosti bez šumu nebo vibrací.

SAMYANG75mmf18_g

 

*Funkce Preset Aperture Control funguje pouze při natáčení videa (režim videa) a režimu ostření AF. Před přepnutím „Custom Switch“ do „Mode 2“ nastavte clonu na f/1.8. Doporučujeme nastavit „Exposure mode“ jako A (Aperture Priority AE) nebo M (Manual Exposure).

SAMYANG75mmf18_05

Fotoaparáty Fujifilm jsou navrženy tak, aby řídily clonu podle minimální hodnoty expozice (F-stop), takže když fotoaparát ovládá clonu, na okamžik zabliká, aby se nastavila správná expozice. AF 75mm F1.8 X při funkci Preset Aperture Control záměrně rozpojuje komunikaci těla fotoaparátu se samotným objektivem, takže je možné plynule nastavovat expozici bez blikání. ISO a rychlost závěrky se upravují podle změněné expozice ovládáním clony, takže hodnotu expozice lze měnit i při změně 1/2 clonového čísla.

SAMYANG75mmf18_04

Doplňkové parametry

Kategorie: Objektivy
Typ objektivu: Pevné ohnisko, Portrétní objektivy
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Portrétní (36-90mm) / APS-C
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro žánr: Portréty, Reportáž, Street, Sport
Ohnisková vzdálenost: 75 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 112 mm
Maximální clona: F1,8
Minimální clona: F22
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 69 cm
Konstrukce objektivu: 10 členů / 9 skupin
Průměr filtru: 62 mm
Délka objektivu: 69,3 mm
Hmotnost: 257 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: