SIGMA 16mm F1.4 DC DN | Contemporary (FUJI X)

Novinka
Značka: Sigma
10 990 Kč 9 083 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
26.9.2023
Možnosti doručení

SIGMA 16mm F1.4 DC DN je nejširším objektivem řady Contemporary, s přepočtenou ohniskovou vzdáleností 24 mm a úhlem záběru 83,2°, určen pro použití s bezzrcadlovkami FUJIFILM X-mount. U celé této řady objektivů (16 mm, 30 mm a 56 mm) je kladen důraz na kompaktnost, nízkou hmotnost, vysokou světelnost a vynikající optickou kvalitu.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Optická konstrukce s 16 prvky ve 13 skupinách využívá tři FLD členy, dva SLD skleněné členy a 2 asférické členy. Tento optický systém minimalizuje optické aberace a zajišťuje vynikající rozlišení při široce otevřené cloně a v jejím celém rozsahu. Zejména dva asférické prvky objektivu mají mimořádně přesné povrchy leštěné s tolerancí pod 10 nanometrů, což minimalizuje tzv. cibulový bokeh, který některé asférické prvky vytvářejí, a zajišťuje čistou kvalitu obrazu v celém záběru.

opt_Sigma16mmf14

Struktura optického systému navíc jemně ohýbá světlo, aby minimalizovala sagittal coma flare (podlouhlý tvar odlesků nebo zkreslení objektů vyskytující se při ostření mimo střed) a poskytovala optimální optický výkon od středu až k okrajům. Výsledkem je hladký, kulatý bokeh efekt s dostatkem světla v celém záběru. Tomu napomáhá také 9 lamelová zaoblená clona.

Sigma16mmf14_4

Širokoúhlé objektivy často nedokážou vytvořit nejsilnější rozostření, ale tento objektiv nastavený na f/1,4 s blízkým objektem vytváří velmi mělkou DOF a přitahuje oko diváka k zaostřenému objektu proti rozostřenému pozadí.

Vícevrstvá povrchová úprava SIGMA Super Multi-Layer Coating výrazně redukuje odlesky a ghosting (mlhu na snímku v protisvětle). 

Automatické ostření zajišťuje velmi přesný krokový motor, který poskytuje rychlé a téměř tiché ostření. Objektiv podporuje také funkci ostření na obličej nebo objektové zaostřování.

Sigma16mmf14_2

Tělo objektivu je vyrobeno z TSC (Thermally Stable Composite), díky čemuž je velmi pevný a současně lehký. Má esteticky příjemný design, který zachovává úzké tolerance a má kvalitní povrchovou úpravu. Jemně se zužující design vede k jedinému pohyblivému prvku, zaostřovacího kroužku. Objektiv na těle nemá clonový kroužek ani spínač IS, nastavení je proto nutné provádět na tělě fotoaparátu.  

Mosazný bajonet je přesný a robustní. Navíc je vybaven těsněním, které pomáhá zabránit vniknutí prachu a vlhkosti do objektivu.

Sigma16mmf14_3

Tento objektiv kombinuje kompaktní design a pohodlné ovládání, přičemž upřednostňuje vynikající kvalitu obrazu.

 


*DC - (Digital Crop) takto označené objektivy SIGMA jsou optimalizovány pro fotoaparáty s APS-C senzorem. Díky menšímu rozměru snímače mají tyto objektivy kompaktní a lehký design, což zajišťuje vynikající flexibilitu a snadnou manipulaci.

*DN – (Digital NEO) označuje objektivy s výjimečným výkonem na bezzrcadlovkách s výměnnými objektivy a krátkou vzdáleností zadní příruby k senzoru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sigma
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Širokoúhlý (15–23mm) / APS-C
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
Vhodný pro: Krajina, Reportáže, Street
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 24 mm
Maximální clona: F1,4
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 25 cm
Konstrukce objektivu: 16 členů / 13 skupin
Průměr filtru: 67 mm
Délka objektivu: 92,6 mm
Hmotnost: 405 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: