TTartisans 50mm f/1.2 (FUJI X)

Značka: TTartisan
4 199 Kč –28 %
TT5012 1
4 199 Kč –28 % 2 999 Kč 2 479 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení

TTArtisans 50mm/f1.2 je kompaktní plně manuální objektiv, kombinující svou všestrannou ohniskovou vzdálenost s výjimečně rychlou maximální světelností f/1,2. Nabízí působivou kontrolu nad hloubkou ostrosti pro izolaci objektu, je tak vhodný na pořizování portrétů ze střední vzdálenosti. Využití najde i při produktové fotografii, nebo při fotografování v divadle, kde oceníte jeho vysokou světelnost.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objektiv využívá optický design Sonnar, který u objektivů kombinuje vysokou optickou kvalitu s charakteristickým bokehem, ostrostí, nízkým zkreslením a důrazem na přirozený vzhled, zejména v portrétní fotografii.

TTArtisan50mm12_1

Optická konstrukce zahrnuje 7 čoček, uspořádaných do 5 skupin včetně 3 prvků s vysokým indexem lomu světla, které doplňuje desetilamelová irisová clona s rozsahem F1,2–F16. Clonový kroužek je klikací, což znamená, že jsou zde aretované polohy. Je skvěle tlumen se slyšitelným, ale tichým cvaknutím při změně clony v polovičních krocích.

Clona vytváří dva různé tvary světelných paprsků (faculy) v závislosti na tom, zda je plně otevřená nebo zmenšena. Tato variabilita tvaru světelných paprsků má za následek vytváření různých efektů na fotografii.

TTArtisan50mm12_3

TTArtisan 50mm f/1.2 má minimalistický design. Celokovový tubus objektivu má hladký povrch se snadno čitelnými značkami pro stupnici vzdálenosti s rozsahem hloubky ostrosti. Kroužek clony je umístěn na vzdáleném konci objektivu, má dva malé výstupky usnadňující otáčení.

Zaostřování je pouze manuální a nejkratší ostřicí vzdálenost je 50 cm. Ostřící kroužek má relativně krátkou dráhu 130°, což umožňuje rychlé a přesné zaostřování.

TTArtisan50mm12_2

V tomto objektivu není žádná elektronika, je vyroben pouze z kovu a skla. Proto i když je relativně malý (6x6 cm), je jeho hmotnost 336 g.

TTArtisan50mm12_4

Tento objektiv je rychlý a propouští hodně světla. Pokud jej plánujete používat široce otevřený ve scénách, kde je hodně okolního světla, je vhodné k objektivu přidat 52mm ND filtr, abyste se vyhnuli přeexponování snímků.

Doplňkové parametry

Kategorie: TTartisans
Typ objektivu: Pevné ohnisko, Portrétní objektivy
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Portrétní (36-90mm) / APS-C
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Portréty, Reportáže, Svatby, Produkty
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 75 mm
Maximální clona: F1,2
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 10
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Konstrukce objektivu: 7 členů / 5 skupin
Průměr filtru: 52 mm
Délka objektivu: 60 mm
Hmotnost: 336 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: