FUJINON MKX18-55mm T2.9

Značka: Fujifilm
108 990 Kč 90 074 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
10.7.2024
Možnosti doručení

Lehký Cinema Style zoom objektiv kompatibilní s výměnnými fotoaparáty řady X, který poskytuje vysoký optický výkon a pohodlnou ovladatelnost pro profesionální natáčení videa. Jeho mechanická konstrukce s třemi plně manuálními ovládacími kroužky pro ostření, clonu a zoom poskytuje precizní ovládání. Každý kroužek je vybaven ozubením s 0,8 MOD pro snadné připojení standardního kinematografického příslušenství. Objektiv také nabízí makro režim pro možnosti ostření na blízko. Průměr předního členu 85mm umožňuje použití mnoha matte boxů pomocí volitelných redukčních kroužků. S hmotností pouze 1100g, se jedná o lehký filmový zoom pokrývající ekviv. ohniskovou vzdálenost od 27mm do 84 mm a konstantní clonou T2.9 v celém rozsahu zoomu, což umožňuje malou hloubku ostrosti a krásný bokeh efekt.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objektiv Fujinon MKX18-55mm T2.9 využívá optickou konstrukci obsahující 22 členů rozdělených do 17 skupin, se šesti super ED čočkami a dvěma ED čočkami. ED (Extra Low Dispersion) členy jsou speciální optické prvky, které se používají k redukci chromatické aberace, což může zlepšit kvalitu obrazu tím, že minimalizují rozptyl světla. To přispívá k většímu kontrastu a ostrosti snímků, a zajišťuje věrné zobrazení barev a ostré detaily, což je zvláště důležité při natáčení videa. Tato konstrukce zajišťuje vynikající optický výkon v celém rozsahu zoomu.

MKX18-55mmT29_1

S konstantní světelností T2.9 dosahuje vynikajícího výkonu i při slabém osvětlení, co usnadňuje natáčení v tmavých interiérech. Také umožňuje tvůrcům využít bokeh efekt s nízkou hloubkou ostrosti, aniž by museli upravovat světelné podmínky při změně ohniska. Díky elektronickým kontaktům na bajonetu pro spojení s fotoaparátem řady X je možné eliminovat zkreslení a stínování barev/jasu a navíc využít různé barevné filmové simulace od FUJIFILM.

Devítilamelová zaoblená clona je další důležitý prvek pro tvorbu krásného bokehu, podporuje plynulé nastavení bez cvaknutí. To umožňuje přesné a tiché nastavení expozice a zároveň zabraňuje chvění fotoaparátu způsobené cvakáním. Clona vytváří kulaté, měkké a přirozeně vypadající rozostřené pozadí, což dodává fotografiím a videím profesionální vzhled a estetiku.

MKX50135mm_2

Přední skupina zaostřovacích členů a skupina zoomovacích členů jsou řízeny nezávisle na sobě, pro potlačení „focus shift“ při zoomování. Je to jev, kdy se bod zaostření posune při změně ohniskové vzdálenosti objektivu, což může mít vliv na ostrost a kompozici snímku. Objektiv tak eliminuje potřebu opětovného ostření po přiblížení nebo oddálení. Kombinací optiky a mechanického posunu nedochází k žádné časové prodlevě u ostření, jak tomu bývá u elektrického řídicího systému.

MKX50135mm_3

Použitím vnitřního zaostřovacího systému se zamezuje tzv. “dýchání” objektivu. To znamená, že při změně zaostření se nezmění úhel záběru ani ohnisková vzdálenost objektivu, což je klíčové pro zachování konzistentního záběru při natáčení filmů. Tato vlastnost je důležitá, protože umožňuje hladké a profesionální přechody mezi různými zaostřenými oblastmi a přispívá k vytvoření kvalitního filmového materiálu bez nepříjemných distrakcí.

MKX50135mm_4

MKX18-55mm T2.9 také účinně potlačuje posun optické osy během zoomování. Tato funkce zajišťuje, že optická osa objektivu zůstává stabilní při změnách ohniskové vzdálenosti, což vede k plynulým a přesným obrazovým výsledkům bez nežádoucích posunů.

MKX18-55mmT29_3

Ostřící kroužek má plynulý chod a plně se otáčí až o 200 stupňů. Dlouhá ostřící dráha poskytuje prostor pro přesné ostření, zejména při filmování s malou hloubkou ostrosti, kdy je vyžadována vysoká míra přesnosti.

MKX18-55mmT29_2

Objektiv je nejen technicky vyspělý, ale je navržen tak, aby vyhovoval všem nárokům profesionálních filmařů. Je vyroben z vysoce kvalitních materiálů, které zajišťují odolnost a spolehlivost i při náročném používání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Video objektivy
Typ objektivu: Zoom
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Střední (16-80mm) / Zoom APS-C
Světelnost objektivu: > 2.8
Typ ostření: MF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro žánr: Video, Makro, Architektura, Krajina, Sport, Portréty
Ohnisková vzdálenost: 18-55 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 27-84 mm
Maximální clona: T2,9
Minimální clona: T22
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 85 cm
Konstrukce objektivu: 22 členů / 17 skupin
Průměr filtru: 82 mm
Délka objektivu: 206,5 mm
Hmotnost: 1100 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: