VILTROX AF 85mm f/1.8 STM Mark II (FUJI X)

Značka: Viltrox
10 990 Kč –13 %
ViltroxAF85
10 990 Kč –13 % 9 499 Kč 7 850 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
13.7.2024
Možnosti doručení

Druhá generace portrétního teleobjektivu s automatickým ostřením se vyznačuje vylepšeným, uhlazenějším designem a je o 144g lehčí. Poskytuje ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 127,5 mm a velkou konstantní světelnost f/1,8, která prospívá práci v obtížných světelných podmínkách a nabízí bohaté možnosti kontroly nad hloubkou ostrosti. Dokáže vykreslit velmi ostré detaily a díky mírnému zakřivení pole je vhodnější pro portrétování než pro fotografování plochých nebo vzdálených objektů.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Optická konstrukce (deseti členů v sedmi skupinách) se skládá z jednoho prvku s extra nízkým rozptylem a čtyř prvků vyrobených z vysoce průhledného skla, které pomáhají snižovat chromatické aberace za účelem dosažení vysoké přesnosti barev a ostrosti. Absence asférických prvků má jisté výhody pro bokeh, jeho kulatý tvar může být vnímán jako příjemný a atraktivní.

opt_Viltrox85mmf18

Na jednotlivé prvky byl nanesen vícevrstvý povlak HD Nano pro potlačení odlesků a lepší kontrast. Tento povlak je také voděodolný a pomáhá chránit přední člen před vlhkostí a znečištěním.

Viltrox85mmf18_2

Objektiv je vybaven krokovým motorem STM pro přesné, plynulé a tiché automatické zaostřování s minimální zaostřovací vzdáleností 80 cm pro práci s blízkými objekty. Fyzická délka objektivu zůstává konstantní v celém rozsahu ostření a zaoblená devítilamelová clona vytváří esteticky příjemný bokeh.

Viltrox85mmf18_1

Manuální ostření funguje, jako obvykle „by wire“, takže při otáčení ostřícího kroužku poháníte motor AF. Objektiv nemá vyhrazený clonový kroužek. Podporuje pokročilé funkce jako Eye AF (rozpoznání a zaostření na oči) a sledování pohybujících se objektů v reálním čase.

Elektronické kontakty na objímce přenášejí data Exif a umožňují tak kontrolu nad nastavením clony z fotoaparátu. Navíc integrovaný USB port umožňuje aktualizaci firmwaru objektivu.

Viltrox85mmf18_3

Robustní odolná kovová konstrukce těla, ale lehká (pouze 492 g) a kompaktní.

Sluneční clona chrání přední člen před rozptýleným světlem způsobujícím odlesky a nabízí také určitou dodatečnou fyzickou ochranu objektivu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Viltrox
Typ objektivu: Pevné ohnisko, Portrétní objektivy
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Portrétní (36-90mm) / APS-C
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Portréty, Produkty, Zvířata
Ohnisková vzdálenost: 85 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 127,5 mm
Maximální clona: F1,8
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 80 cm
Konstrukce objektivu: 10 členů / 7 skupin
Průměr filtru: 72 mm
Délka objektivu: 92 mm
Hmotnost: 492 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: